Wrocławskie Wody Polskie informują, że zakończyły blisko 70 interwencyjnych zadań na terenach dotkniętych wrześniową powodzią, koncentrując się na usuwaniu szkód i poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Do połowy listopada zrealizowano 66 priorytetowych działań. Dzięki szybkiej realizacji prac udało się zmniejszyć zagrożenie powodziowe, a zakres działań jest na bieżąco dostosowywany do potrzeb.
Do końca roku planowane jest zakończenie około 190 zadań o łącznej wartości ponad 81 mln zł, w tym udrażnianie rzek, naprawa brzegów, usuwanie osuwisk i zatorów. Wrocławskie Wody Polskie koncentrują się na miejscach, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
Interwencyjne prace obejmowały 38 gmin i 17 powiatów w województwach dolnośląskim, lubuskim i opolskim. Warto dodać, że te działania nie obejmowały terenów Legnicy.
Na Dolnym Śląsku do najważniejszych zadań należały: udrożnienie koryta potoku Jodłownik i Wilczka w powiecie kłodzkim, usuwanie powalonych drzew i likwidacja zagrożeń w gminach Stoszowice, Kamieniec Ząbkowicki i Dzierżoniów, awaryjne prace na zbiornikach przeciwpowodziowych w Mysłakowicach i w Stroniu Śląskim, usuwanie zatorów drzewnych w potokach i ciekach na terenie powiatów ząbkowickiego, kłodzkiego oraz wrocławskiego, odczopowanie przepustów wałowych w rejonie Wrocławia oraz zabezpieczenie wałów przeciwpowodziowych w gminach Miękinia i Środa Śląska.
Prace miały na celu minimalizowanie skutków powodzi oraz zapewnienie ochrony przed przyszłymi zagrożeniami powodziowymi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz