Zamknij

Legnica i Drohobycz obchodzą ćwierćwiecze współpracy. Padły deklaracje dalszego rozwoju relacji

Lilla SadowskaLilla Sadowska 09:59, 03.12.2024 Aktualizacja: 21:35, 03.12.2024
Skomentuj Juri Kusznyk i Maciej Kupaj (źródło: UM Legnica) Juri Kusznyk i Maciej Kupaj (źródło: UM Legnica)

W tym roku przypada 25-lecie partnerstwa między Legnicą a ukraińskim Drohobyczem. Z tej okazji prezydent Legnicy Maciej Kupaj spotkał się z vicemerem Drohobycza, Jurim Kusznykiem, aby podsumować dotychczasową współpracę i omówić dalszy rozwój relacji między miastami.

 

Współpraca Legnicy z Drohobyczem obejmuje szeroki zakres działań, w tym wymianę kulturalną, społeczną, sportową oraz edukacyjną. Dzięki licznym spotkaniom mieszkańców obu miast, relacje stały się głębsze, a więzi międzyludzkie silniejsze.

 

Współpraca z naszymi miastami partnerskimi jest dla mnie szczególnie ważna. Będziemy kontynuować rozwój relacji z Drohobyczem, które w tym trudnym czasie potrzebuje naszego wsparcia – powiedział prezydent Maciej Kupaj.

 

Vicemer Drohobycza przybył do Legnicy w towarzystwie młodych zawodników, którzy wzięli udział w XXXVII Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Legnicy.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Legnicy za zorganizowanie tego turnieju. Dzięki niemu dzieci mogły choć przez chwilę oderwać się od trudnej rzeczywistości. Kilka dni temu Drohobycz został ostrzelany – zaznaczył vicemer Juri Kusznyk.

 

Podczas spotkania obie strony zadeklarowały wolę kontynuowania i umacniania współpracy partnerskiej, zwłaszcza w tym wyjątkowym jubileuszowym roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

racjonalistaracjonalista

2 2

Szacunek dla prezydenta Legnicy za ciepłe słowa wobec naszego sąsiada z Drohobycza. Tylko bardzo proszę o to, aby zamiast zwrotu "na Ukrainie" (ulubionego przez nacjonalistów), używać słów "w Ukrainie".
Oba zwroty są poprawne, ale przyimek "na" dotyczył kiedyś obszarów, które stanowiły z Polską jeden organizm państwowy. W języku polskim przyimek "na" odnosi się do nazw regionów, a przyimek "w" do państw.
Dzisiaj Ukraina jest niepodległym państwem, więc należy pisać i mówić "w Ukrainie". 10:21, 03.12.2024

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

"NA&quo"NA&quo

2 2

Lecz się propagandzisto 12:45, 03.12.2024


zzzzzz

1 1

Odezwała się ruska onuca, wielbiciel Konfy i ruskich bandytów? 12:56, 03.12.2024


0%