Trzeci dzień Legnickiej Majówki upłynął pod znakiem koncertów, mocnego, gitarowego brzmienia i humoru Skiby. Na Polanie Angielskiej pojawiły się tłumy mieszkańców, a scenę najpierw przejęły lokalne zespoły, by wieczorem oddać ją legendzie polskiego rocka, zespołowi Big Cyc. To właśnie oni nadali finałowi imprezy wyraźny charakter i zamknęli trzydniowe świętowanie w Parku Miejskim.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24644"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24641"}
Trzeci dzień Legnickiej Majówki miał wyraźnie koncertowy charakter i udowodnił, że znana i lubiana muzyka przyciąga ludzi na Polanę Angielską. Najpierw na scenie pojawiły się Moodglass i The Wonderland, dwie lokalne kapele mające już ugruntowaną pozycję wśród legnickich fanów. Wieczorem scenę przejął kultowy już Big Cyc, który od lat przyciąga swoją energią i charakterystycznym podejściem do sceny. Publiczność bawiła się jak zawsze doskonale. Wcześniej na scenie, ku uciesze najmłodszych, pojawiła się Roksana Węgiel.
Myślę, że legniczanie dobrze przyjęli tegoroczną edycję imprezy, o czym świadczy wysoka frekwencja. 1 maja bawiliśmy się razem z zespołami Tribute to Tina Turner czy The Backwards i z prezentacjami naszych sekcji tanecznych, muzycznych, artystycznych, które funkcjonują w różnych ośrodkach kultury, również w Legnickim Centrum Kultury. Z kolei 2 maja, w święto flagi, rozwinęliśmy 550-metrową flagę, którą setki osób prowadziły wzdłuż Alei Orła Białego, a wieczorem wystąpiły zespoły Pieśni i Tańca Legnica oraz Kyczera. 3 maja upłynął pod kątem muzyki, zaprezentowały się nasze lokalne formacje Moodglass i The Wonderland, a wieczorem wystąpiła Roxi oraz zespół Big Cyc – podsumowała Marta Bilejczyk-Suchecka, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.
::video{"type":"single","item":"21469"}
Przez trzy dni na Polanie Angielskiej działały także strefy animacji dla dzieci, dmuchańce oraz zaplecze gastronomiczne, z których korzystali uczestnicy wydarzenia. Organizatorzy już zapowiadają przygotowania do kolejnej edycji.
Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Legniczan, dlatego już kończąc tę edycję majówki planujemy następną i zastanawiamy się, jakie atrakcje oraz zespoły zaprosić, żeby mieszkańcy znów tak licznie przyszli i byli zadowoleni z tej oferty. Bazujemy na tegorocznym zainteresowaniu i odbiorze wydarzenia – podsumowała Marta Bilejczyk-Suchecka.
Szefowa legnickiej instytucji kultury dodała także, że za rok piękna pogoda również gwarantowana.
Karen23:15, 03.05.2026
Moja babcia wychowała się na takich zespołach muzycznych
było gorąco23:18, 03.05.2026
Na koncercie były miejsca tylko stojące.
Grzmot 23:46, 03.05.2026
Big Cyc mega koncert ale ta roxi dno szkoda za takie mruczenie i badziew płacić
?09:49, 04.05.2026
Ciekawe, ile miasto zapłaciło za sprowadzenie tych artystów?
Ptaszek19:44, 04.05.2026
Mi się podobało fajna muzyka ,przeboje piękna pogoda ,było super.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Jestem za potępieniem ukraińskich nacjonalistów z OUN UPA, ale tak samo jestem za potępieniem polskich nacjonalistów z ONR NSZ, którzy budowali Wielką Polskę Katolicką dla jednego narodu. Katolicy, przecież prawda was wyzwoli. Dlaczego ukrywacie prawdę?
Alek
10:06, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
PSL-2% chce zaistnieć?
x
09:55, 2026-06-23
Legsad powodem dziecięcej radości w Krotoszycach
A dlaczego wycofali się ze sponsorowania Błękitnych Kościelec i wycofali drużynę z IV ligi?
Tadzio
09:38, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Polscy politycy od prawicy po lewicę, razem z tymi w sutannach, walczą z kultem ukraińskich nacjonalistów z UPA. Ale ta wrażliwość historyczna ma jednostronny wymiar, bo jednocześnie czczą żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, partyjne wojsko przedwojennego faszystowskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, które współpracowało z hitlerowcami i mordowało Ukraińców. Zasadnicza różnica między NSZ a UPA to skala mordów. Dlaczego o tym się nie mówi? Z powodu zakłamanej polskiej polityki historycznej?
Ron
09:36, 2026-06-23