Zamknij

Najpierw historyczny portal, teraz Fundacja Liegnitz.pl

14:23, 08.11.2013
Skomentuj

Portal historyczny liegnitz.pl po dwóch latach działalności przekształcił się w fundację o takiej samej nazwie. Jej zarząd ma za sobą już pierwsze zebranie.

W czasie dwuletniej działalności portal rozwinął się na tyle mocno, że w pewnym momencie jego założyciele uświadomili sobie, że nie zrobią wiele więcej bez sformalizowania dotychczasowych działań. Tak narodził się pomysł założenia fundacji historycznej Liegnitz.pl.

- Jednym z zadań fundacji będzie prowadzenie i rozwijanie portalu liegnitz.pl, ale oprócz tego chcemy podejmować inicjatywy mające na celu upamiętnianie, czy też zachowanie dziedzictwa dawnej Legnicy – tłumaczy Zbigniew Brzeziński, prezes Fundacji Liegnitz.pl. - Chcemy to robić poprzez przybliżanie ludziom historii, czy podejmowanie inicjatyw mających na celu zachowanie pewnych elementów historii miasta.

Zbigniew Brzeziński nie chce na razie ujawniac jak będzie to wyglądało w praktyce. Wiadomo jednak, że fundacja jest w trakcie przygotowywania czterech inicjatyw z tym związanych.

- Jedną można nazwać kulturalno – rozrywkową, dwie będą historyczne, a jedna związana z historią powojenną miasta – mówi Zbigniew Brzeziński. - Kolejnym celem naszych działań jest gromadzenie, a raczej powiększanie dotychczasowej kolekcji zbiorów związanych z Legnicą. Oczywiście chcemy je eksponować i upowszechniać. Spróbujemy też walczyć z pewnymi mitami. Być może kilka miejsc w mieście zmieni swój wygląd – dodaje Zbigniew Brzeziński.

Portal historyczny nawiązał też stałą współpracę z grupą legniczan mieszkających w Niemczech, głównie w partnerskim Wuppertalu. Współpraca będzie kontynuowana już w ramach działalności fundacji, która zamierza korzystać również z pomysłów i podpowiedzi byłych legniczan. Oczywiście działacze są otwarci na sugestie i pomysły mieszkańców naszego miasta.

Fundacja została zarejestrowana we wrześniu. Prezesem jest Zbigniew Brzeziński. Bartłomiej Rodak i Marcin Makuch pełnią rolę wiceprezesów, a sekretarzem jest Maciej Juniszewski.

W czasie dwuletniej działalności portalu liegnitz.pl, jego założyciele m.in. dwukrotnie zorganizowali sprzatanie cmentarza żydowskiego, doprowadzili też do nadania jednemu z legnickich placów imienia Ottomara Oertela, byłego burmistrza Legnicy.

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%