Zamknij

Edukacyjne targi spełniły swoją rolę

13:26, 17.03.2010
Skomentuj

Dobiegły końca 12. Legnickie Targi Edukacyjne. Wzięły w nich udział 24 placówki oświatowe. Impreza adresowana była do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich stojących przed wyborem kolejnej szkoły.

Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych po raz kolejny mieli okazję zapoznać się ze skierowaną do nich ofertą edukacyjną. Wśród 24 wystawców były m.in. II III i IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Integracyjnych, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Gimnazjaliści w przeddzień rekrutacji mieli więc niepowtarzalną okazję porównania oferty wystawców oraz konfrontacji z innymi propozycjami.

O wiele szersza oferta czekała na absolwentów szkół średnich. Tu znalazły się uczelnie z całego kraju, wśród nich, jako jedyna z Legnicy Wyższa Szkoła Menedżerska. Największą grupę stanowiły wrocławskie placówki. Obok Politechniki Wrocławskiej zaprezentowały się: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Uniwersytet Przyrodniczy, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej „Horyzont”, Wyższa Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Filologiczna oraz Wyższa Szkoła Bankowa. Przyszli studenci mogli poznać również ofertę Wydz. Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Jeleniej Górze, Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego – Wydz. w Gorzowie Wielkopolskim, Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie i Szkoły Morskiej w Gdyni.

Swoje propozycje przedstawiły też : Biuro Usług Oświatowych Au – Pair Koncepcja Poland we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy, Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” Sp. z o.o. w Legnicy i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Prezentacje odbywały się w różnej formie. Od zwykłych ulotek, poprzez wydawnictwa, w których zawarto pełną informację na temat szkół, skończywszy na prezentacjach multimedialnych.

Żądnych wielkiej przygody na pewno zaciekawiła oferta Szkoły Morskiej w Gdyni.

- Nauka w naszej uczelni trwa 2, 5 roku i kształci oficerów marynarki handlowej na stanowiska nawigator i mechanik – powiedział kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Byczyński – Są to ciekawe i dobrze płatne zawody - dodał.

Już w drugim roku nauki podczas praktyk odbywających się na statkach marynarki handlowej słuchacz może zarobić od 500 do 1 tys. euro. Po ukończeniu szkoły można zarobić od 3 tys. euro wzwyż. Wstęp na uczelnie mają zarówno kobiety i mężczyźni, podobnie jak na AWF w Gorzowie Wielkopolskim. [FOTORELACJA]2065[/FOTORELACJA]

- Proponujemy przyszłym studentom naukę w naszej uczelni na dwóch kierunkach, to wychowanie fizyczne i turystyka i rekreacja – zachęcała Maja Łosowicka, przedstawicielka uczelni. – Nauka odbywa się na studiach stacjonarnych i zaocznych, kończący uczelnię otrzymują dyplom AWF w Poznaniu a koszty nauki są o wiele niższe niż w miastach akademickich.

Spotkanie z przedstawicielem jednostek oświatowych i możliwość uzyskania informacji bezpośrednio od ich przedstawicieli na pewno ułatwi podjęcie decyzji. Właśnie takie było założenie organizatora i pod tym względem targi spełniły swoją rolę. Wybór jednak należy do absolwentów, dla których będzie on jednym z najważniejszych wyborów w życiu. Jak nas zapewniła organizatorka, Magdalena Zaczyńska, kolejne targi odbędą się już za rok.

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%