Zamknij

Listy z legnickiej diecezji pojechały do Krakowa

14:47, 14.04.2015
Skomentuj

2047 listów z 31 parafii legnickiej diecezji oraz ośmiu szkół ze słowami wsparcia dla prześladowanych chrześcijan trafiło do skrzynek Poczty Miłosierdzia.

Poczta Miłosierdzia to inicjatywa towarzysząca tegorocznej edycji Legnickiego Marszu dla Życia, której celem była pomoc prześladowanym chrześcijanom, znajdującym się obecnie w obozach dla uchodźców na terenie Iraku, Iranu, Syrii i Nigerii.

Do inicjatywy można było włączyć się przez napisanie krótkiego listu ze słowami pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcane były do namalowania naszej Ojczyzny, swojego podwórka, lub szkoły. Listy mogły być napisane w języku polskim, angielskim i francuskim.

- Na ten cel zostały wyprodukowane specjalne skrzynki pocztowe, które trafiły do każdej parafii w diecezji oraz do zainteresowanych szkół, uczelni i instytucji. Zbieranie listów trwało od środy popielcowej 18 lutego, przez cały Wielki Post, aż do Niedzieli Palmowej. Każdy kto włączył się w dzieło spełnił również uczynek miłosierdzia co do duszy: „strapionych pocieszać” - przypomina ksiądz Janusz Wilk, asystent kościelny Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej Diecezji Legnickiej.

We wtorek listy zostały przekazane księdzu Rafałowi Cyfce, dyrektorowi Biura Regionalnego Pomoc Kościołowi w Potrzebie z Krakowa.

Przypomnijmy. Pierwszy Marsz dla Życia w 2009 roku poprzedzała zbiórka starych i zniszczonych różańców, które po naprawieniu przez młodzież, były rozdawane osobom przyjmującym Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W 2010 roku odbyła się zbiórka złomu woskowego, z którego powstały świece paschalne z symbolem nienarodzonego dziecka.

Kolejny rok przyniósł pomysł na zbiórkę pieluch dla dzieci z Domów Samotnej Matki. W 2012 roku zbiórka hasłem Kredka dla Dziecka, przyniosła wsparcie w postaci przyborów szkolnych dla wychowanków Domów Dziecka. Natomiast w 2013 roku rozprowadzono 2350 różańców wykonanych ręcznie w Betlejem. Pieniądze przekazane zostały na pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

W roku ubiegłym, w ramach współpracy z Papieską Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie i spółką Green Office, udało się zebrać 346 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zysk z przetworzonego sprzętu pozwolił na dofinansowano przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie budowy studni głębinowych w Nigerii oraz dokończenie budowy szkoły ojca Eleuteriusza w Republice Demokratycznej Konga.[FOTORELACJA]9514[/FOTORELACJA]

(J(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%