Zamknij

Praca w Policji – jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji?

11:14, 27.05.2019
Skomentuj

Etapy rekrutacji do Policji pozostają niezmienne od kilkunastu lat. Jednak regularnie zmniejszają się wymagania wobec kandydatów, którzy zaaplikowali na stanowisko policjanta. Powodem tego jest coraz gorsza sprawność fizyczna całego społeczeństwa.

Jeżeli kandydat nie potrafi wykonać ćwiczenia to zdarza się, że  komisja przymyka oko i przepuszcza kandydata do dalszych etapów. Jak wyglądają poszczególne etapy testów do Policji? Czy trzeba się przygotować?

Rekrutacja do Policji – dobre przygotowanie to podstawa

Przed przystąpieniem do egzaminów, koniecznie przygotuj się do zaliczenia poszczególnych etapów. Wyszlifowanie sprawności fizycznej, zdobycie niezbędnej wiedzy i przygotowanie na testy psychologiczne wymaga kilkudziesięciu godzin intensywnej pracy. Testy sprawności fizycznej nie sprawią żadnej trudności osobom, które na co dzień trenują różne sporty i aktywnie spędzają czas. Zdobycie najwyższej oceny na tym etapie egzaminu, znacząco zwiększa szansę kandydata na uzyskanie pozytywnego wyniku końcowego

Test wiedzy to 40 pytań zamkniętych z odpowiedziami jednokrotnego wyboru. Zakres wiedzy obejmuje znajomość ustaw i prawa, które przydają się w codziennej pracy policjanta.

Testy psychologiczne do Policji to największe wyzwanie w trakcie rekrutacji. Dzielą się na trzy etapy, które pozwalają zweryfikować profil psychologiczny kandydata i ocenić czy nadaje się do pracy w tym trudnym zawodzie.

Jak wyglądają testy do Policji w 2019 roku?

Testy do Policji dzielą się na cztery zróżnicowane etapy. Wszystkie etapy są osobne ocenianie i punktowane. Wynik każdego z etapów liczy się do finalnej ilości punktów, która decyduje o przyjęciu w szeregi Policji. Im więcej punktów uzyskasz, tym większa szansa na pozytywny wynik rekrutacji.

Test Sprawności Fizycznej

Niezmiennie od lat, formuła testów fizycznych do Policji pozostaje jednakowa. Kandydaci mają 1 minutę i 41 sekund na zaliczenie sześciu różnorodnych stacji z ćwiczeniami. Im szybciej uda się ukończyć tor przeszkód, tym więcej punktów uzyska kandydat. 

Jakie ćwiczenia są na egzaminie fizycznym?

  • Przenoszenie manekina;
  • Bieg wahadłowy;
  • Rzut piłką lekarską;
  • „Brzuszki”;
  • Przewroty do przodu i w tył;
  • Skok przez ławkę gimnastyczną.

 Test Wiedzy Ogólnej

Arkusz obejmuje 40 zamkniętych pytań z czterema możliwymi odpowiedziami. Test jest jednokrotnego wyboru, tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Zakres wiedzy potrzebnej na egzamin obejmuje znajomość różnych ustaw, bezpośrednio związanych z pracą policjanta, funkcjonowania państwa oraz prawa.

Opracowane arkusze z odpowiedziami to ogromna pomoc w trakcie przygotowań do egzaminów. Na naszej stronie znajdziecie materiały, które pozwolą Wam szybko nauczyć się wszystkiego na egzaminy do Policji” – radzą specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

Test psychologiczny

Testy psychologiczne dzielą się na trzy podetapy – test na inteligencję, testy psychologiczne osobowości i rozmowę z psychologiem, który podsumuje wyniki i zada dodatkowe pytania, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Rozmowa kwalifikacyjna (kiedyś nazywana „wywiadem zorganizowanym”)

Rozmowa kwalifikacyjna w Policji przybiera całkowicie inny przebieg, niż tradycyjna rozmowa o pracę. Dwuosobowa komisja bada reakcje kandydata na stres, zadając mu różnorodne pytania.

(WP(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Coraz marniejsza i słabsza ta nasza policja. Coraz wiecej kobiet . Tylko przestepcy i łobuzy się z tego cieszą. Taka zmiana.

11:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Powiem Ci na starcie... Że łobuz kocha najbardziej

11:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

a gdzie dane o zarobkach ?

11:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

DRAMAT. Ta instytucja powinna byc gruntownie zmodernizowana tak samo jak instytucja prokuratury i sądu. Prawo powinno być bezpośrednio stosowane np. można przywrócić pręgierz miejski i stosować procedury średniowieczne w zakresie sprawców oczywistych tj. chłosta lub kijowanie po plecach [włamywacz jakby dostał publicznie 50 pasów na plecy to by pamiętał dłużej ten fakt niż odsiatkę w więzieniu] Bardziej opornych recydywistów i innych rzezimieszków wyższych lotów winno się strącać na 1 miesiąc do celi głodowej
Czy nikt nie widzi że w/w instytucje i bandyci w więzieniach [koszt utrzymania 1 osadzonego ok. 4000 zł za 1 miesiąc] marnotrawią nasze pieniądze, które zarabiamy uczciwą pracą

12:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Konieczna umiejętność wycinania konfetti a potem ich rozrzucania przez PISowskimi dygniatarzami, asysta na mszach i pielgrzymkach oraz noszenie parasola nad Misiewiczami z PiS

02:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Konieczna umiejętność wycinania konfetti a potem ich rozrzucania przez PISowskimi dygniatarzami, asysta na mszach i pielgrzymkach oraz noszenie parasola nad Misiewiczami z PiS[/quote]
Nie mówiąc o pozytywnej opinii proboszcza .

03:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Żenada oko przymyka komisja jakich będziemy mieli policjantów

10:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Gdzie nie słysze to ciężko przejść testy psychologiczne braknie ci 1 punku powiedzą ci przykro nam i się k.. dziwia się

10:00, 27.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%