W Winnicy w gminie Krotoszyce zakończyła się modernizacja drogi powiatowej nr 2206D. 6 czerwca odbył się odbiór inwestycji, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz gminy i powiatu. Przebudowany został nie tylko odcinek drogi, ale także chodniki, skrzyżowanie i odwodnienie. Całość ma teraz służyć mieszkańcom i poprawić komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.
Nowa jezdnia ma 5,5 metra szerokości poza terenem zabudowanym oraz 5,5 lub 5 metrów tam, gdzie są zabudowania. Pojawiła się nowa nawierzchnia, porządna podbudowa, a także ponad kilometr chodnika. Część z nich ma szerokość 2 metrów, a poza rowami 1,5 metra. W miejscach, gdzie występowały przeszkody, zastosowano lokalne zwężenia.
Z myślą o pieszych wybudowano skrzyżowanie z wyniesioną tarczą i dwoma przejściami, a zatokę autobusową przesunięto poza jego obręb, dodając drogę manewrową dla wszystkich kierunków ruchu. Zadbano też o odwodnienie. Powstały nowe przepusty i rowy, a w zabudowanym fragmencie miejscowości wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej. Przebudowano także część wodociągu i słupy energetyczne, które kolidowały z nowym przebiegiem drogi. Całość objęto stałą organizacją ruchu.
Inwestycja kosztowała 8,44 miliona złotych. Większość środków, bo prawie 7,6 miliona złotych, pochodziła z Rządowego Funduszu Polski Ład. Resztę, po nieco ponad 420 tysięcy złotych, solidarnie dołożyły Powiat Legnicki i Gmina Krotoszyce. Prace wykonała firma Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia. Mieszkańcy Winnicy zyskali nie tylko nową nawierzchnię, ale i znacznie bezpieczniejsze warunki poruszania się zarówno dla kierowców, jak i pieszych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"22279"}
W odbiorze inwestycji uczestniczyli Wójt Gminy Krotoszyce Wojciech Woźniak oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Powiat Legnicki reprezentowali Starosta Adam Babuśka, Wicestarosta Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Członek Zarządu Zbigniew Kądziołka, radny Łukasz Skoczek, Skarbnik Marta Płosińska-Soboń, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń z Piotrem Stępniakiem oraz Jolanta Korfanty z Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych.
Jklll13:07, 09.06.2025
A teraz fotka z babuska i resztą powiatowych polityków oraz czarnym z kropidłem.
Xionc13:39, 09.06.2025
Oni sobie zrobią fotkę, a ty jedynie selfie pod śmietnikiem. Taka różnica.
Jkll13:56, 09.06.2025
Co tam xsionc przy taśmie u Hansa? Chwilówki spłacone? Do kołchozu marsz.
jest cudownie13:22, 09.06.2025
Jak oni to zaprojektowali i wykonali. Normalnie przepięknie.
Przejście dla pieszych na zakręcie !
Troche im pasy wyszły nierówno bo wiadomo jest zakręt ale najważniejsze że teraz można legalnie przechodzić przez takie nowe przejście.
Nn13:57, 09.06.2025
Widocznie ktoś ważny mieszka na tym zakręcie.
Czasy minione 13:44, 09.06.2025
Dalej przecinają wstęgi? Cyrk
loopez13:52, 09.06.2025
mnogo tych sponsorów do wstęgi, ledwo się zmieścili
Karyna 16:49, 09.06.2025
Winnica? A co mnie obchodzi budowa nowej drogi na Ukrainie.
Salat14:15, 21.06.2025
Nie ma wzmianki że razem z remontem drogi w ramach budżetu wyremontowano również jedno podwórko na którym do dzisiaj leżą materiały które miały posłużyć do remontu drogi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21
W gminie Malczyce zbierają podpisy w sprawie DK94
W Legnicy prezydent przenosi DK-94 z północnej części miasta do części południowej po to by kumple napchali kabzy za ziemie pod nowy przebieg. Dla niepoznaki nazwali Obwodnicą Legnicy to przeniesienie na południowe ulice miasta. Krzakowski deklarował kilkadziesiąt milionów z zatopionego w długach budżetu Legnicy, aby GDDKiA zaakceptowała tą chorą wizję. Kupaj na razie nabrał wody w usta co do przebiegu DK-94 przez Legnicę jak i deklarowanych milionów. Piekarniki też powinni zbierać podpisy pod wyniesieniem DK-94 z miasta zanim tiry zaczną im jeździć pod oknami. Nie wolno dopuścić do powtórki z ulicy Karlińskiego.
TED
18:21, 2026-06-21