Alicja Malinowska, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy, została laureatką lokalnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” i to ona pojedzie do Warszawy, by walczyć o zwycięstwo w finale ogólnopolskim.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"21730"}
Jest to już XXXI edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", który wyróżnia młodych ludzi, którzy angażują się społecznie, pomagają innym i działają na rzecz lokalnej społeczności.
O tytuł Wspaniałego w Legnicy rywalizowało dziewięcioro uczestników, ośmioro uczniów szkół średnich i jedna uczennica szkoły podstawowej. Jury postanowiło obok laureatki przyznać wyróżnienia czterem osobom. Są to: Mateusz Broński z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Jakub Kamoń z VII Liceum Ogólnokształcącego, Nadia Stefanowska z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Łukasz Szandrowski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Legnicka Wspaniała, Alicja Malinowska teraz stanie do rywalizacji na szczeblu krajowym, gdzie spotka się z równie zaangażowanymi młodymi ludźmi z całej Polski. Jej wyjazd do Warszawy to nie tylko szansa na nagrodę, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń i inspirowania innych do działania.
„Ośmiu Wspaniałych” to konkurs, który od lat promuje młodzież działającą na rzecz innych. Liczy się nie tylko szkolna średnia, ale przede wszystkim serce do pomagania, empatia i chęć zmieniania świata na lepsze.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nie żyje Jerzy „Bambo” Furtak
Zwykły obrzydliwy czarny *%#)!& i gwałciciel, ja byłam jedną z jego ofiar, dobrze że zdechło truchło, mam nadzieję że smaży się w piekle 👿👿👿
Kicia Lola
22:36, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
Będą protesty przemądrzałych chłopów, bo oni wiedzą lepiej od naukowców, że wiatraki szkodzą
??
21:11, 2026-06-27
Prelekcja o Świętej Jadwidze Śląskiej w Kunicach
Tylko co na to PiS i Kościół, bo przecież ta święta urodziła się w Niemczech, a jej ojciec był Niemcem?
?
21:09, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a co słychać w Bieniowicach i Kłębanowicach. Ruja jest jaka jest , Teraz napiszcie o innych miejscowościach.
jechać
17:56, 2026-06-27