Dwie 13-latki zwiedzające szkołę stawiają na naukę języków obcych. Nie są jednak w pierwszej kolejności zainteresowane angielskim, ale francuskim i hiszpańskim. Dlatego zastanawiają się nad wyborem Gimnazjum nr 1.
Legnickie gimnazjum przy ulicy Radosnej wzbudza zainteresowanie ze względu na możliwość nauki wielu języków. Młodzież ma do wyboru aż sześć języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, włoski. - Od ubiegłego roku, uczniowie klasy z rozszerzonym językiem angielskim mają prowadzone zajęcia z biologii, informatyki i geografii właśnie w tym międzynarodowym języku – dodaje Boroch.
Efekty częstego kontaktu z językiem obcym mogliśmy zobaczyć podczas projektu Comenius. Uczniowie z ośmiu krajów europejskich bez problemu porozumieli się z gimnazjalistami.
Wicedyrektor zaznacza, że szkoła może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami w testach gimnazjalnych. Statystyki procentowe z egzaminu humanistycznego są wyższe od średniej miasta i województwa.
Wśród zwiedzających szkołę, spotkaliśmy panią Danutę z córką Sarą oraz panią Dorotę z Kasią. Mamy trzynastolatek zgodnie twierdzą, że budynek szkoły zrobił na nich spore wrażenie. - Przestronne korytarze, duża przestrzeń, profesjonalne boisko sportowe – to niewątpliwe atuty placówki – mówi pani Dorota.
Nie tylko wygląd szkoły wzbudził zainteresowanie zwiedzających. - Oferta językowa jest bogata, a moja córka chciałaby się uczyć języka hiszpańskiego, a tylko w tym gimnazjum ma taką możliwość – dodaje pani Danuta.
Po krótkiej chwili podbiegają do nas zmęczone dziewczynki. Trzynastoletnia Sara bez wahania przyznaje, że bardzo chce chodzić na lekcje języka hiszpańskiego, bo fascynuje ją kultura tego kraju... i uwielbia piłkę nożną. - Zastanawiam się jeszcze nad nauką języka francuskiego, bo boję się, że idąc do liceum nie będę miała gdzie poszerzać wiedzy z hiszpańskiego – wyjaśnia Sara. - Zainteresowała mnie także oferta zajęć pozalekcyjnych, m.in. kółko muzyczne i sportowe.
Koleżanka Sary – Kasia dodaje, że także chce mieć kilka języków obcych do wyboru, a w innych gimnazjach taka możliwość jest znacznie ograniczona.
Trzynastolatki nie wiedzą jeszcze na które gimnazjum ostatecznie się zdecydują. - Myślę jeszcze nad Gimnazjum nr 5, bo moja siostra je skończyła, a dodatkowo szkoła znajduje się blisko domu – podsumowuje Sara.
Gimnazjum, ze względu na rejonizację, w pierwszej kolejności musi przyjąć wszystkich uczniów z rejonu, a dopiero wolne miejsca mogą zapełnić pozostali.
Aktualnie, w Gimnazjum nr 1 uczy 41 nauczycieli. Rokrocznie w szkole powstaje około siedmiu klas pierwszych, z których każda liczy po 30 osób.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz