Na scenie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy odbyła się druga część konkursu interdyscyplinarnego „Podróż przez epoki”, organizowanego przez Gimnazjum nr 5. Gimnazjaliści przygotowali prezentacje teatralno-kabaretowe.
Zmagania teatralne to druga część pierwszej edycji konkursu "Podróż przez epoki”, który jak podkreśla dyrektor Gimnazjum nr 5, Hanna Jastrzębska-Plewa powstał z połączenia dwóch konkursów: Humoriady, od wielu lat odbywającej się w piątce i Konkursu Mitologicznego, który organizowało nieistniejącym już Gimnazjum nr 11.
Dziś po raz pierwszy gimnazjlaliści mogli zagrać na deskach teatru. - Pamiętajcie, że to jest zabawa, że przede zystkim macie się dobrze bawić-mówiła Hanna Jastrzębska-Plewa, otwierając konkusr wspólnie z Izabelą Stasiak – Kicielińską . Podziwiam gimnazjalistów , że podjęli tak trudny temat, jakim jest mitologia, cieszę się bardzo, że ten konkurs jest kontynuowany- podkreślała dyrektor byłego Gimnazjum nr 11.[FOTORELACJA]8304[/FOTORELACJA]
Organizatorami konkursu interdyscyplinarnego w Gimnazjum nr 5 są Barbara Jarzębak, odpowiadzialna za część teatralną i Wioletta Małyniak, zajmującą się konkursem wiedzy o antyku. - W naszej szkole od kilku lat prężnie działa koło teatralne, młodzież interesuje się aktorstwem i teatrem.
Grupa miała wpływa na powstawanie scenariusza naszej prezentacji, „Mitologia z przymrużeniem oka” to jest zabawa, ale też nauka. Żeby dobrze zagrać postać mitologiczną, trzeba najpierw poznać jej losy- opowiada o konkursie Barbara Jarzębak.
Zmagania pięciu drużyn oceniało jury w składzie:Małgorzata Cimek-Gutowska, Joanna Gonschorek, Joanna Rostkowska, Robert Urbański, Krystyna Zajko-Minkiewicz.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie z Gimnazjum nr 4, którzy przygotowali prezentację „Starożytni we współczesności”. Gimnazjum nr 1 w Polkowicach przedstawiło swoją wersję „Mitu o Pandorze”, Gimnazjum nr 9 w Legnicy „Boskie życie”, uczniowie z Gimnazjum nr 5 zaproponowali występ „Jestem bogiem, szukam pracy”, a Gimnazjum nr 2 opowiedziało o „Jabłku niezgody”.
Przedstawiciel jury, Joanna Gonschorek podkreśla, że w konkursie ocenia się nie tylko zdolności aktorskie. - To nauka przez śmiech, nieustannie powtarzam, że teatr jest doskonałą formą nauki, terapii, odkrywania siebie. Nie chodzi o to żeby chwalić się swoimi umiejętnościami, bo teatr nie potrzebuje profesjonalizmu, żeby był fajny.
Oczywiście wśród występujących są perełki, które mają duże możliwości aktorskie- opowiadała o znaczeniu konkursu aktorka.
Po burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
I m-ce: Gimnazjum nr 9 w Legnicy, „Boskie życie”, opiekun Lucyna Dawidowicz
II m-ce: Gimnazjum nr 5 w Legnicy, „Jestem bogiem, szukam pracy”, opiekun Barbara Jarzębak
III m-ce: Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, „Mit o Pandorze”, opiekun Ewa Niemiec
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na EXPO 2025
Jeszcze ciekawszy skład wycieczki.
MH
23:37, 2025-06-30
„Świat pod Kyczerą” znów zaczarował miasto
No no bardzo wielka sztuka ha ha ha
Pan
22:10, 2025-06-30
Upamiętniono ofiary OUN i UPA
Prawdziwym bohaterem jest oficer KGB Staszyński, który wylogował Bandere z życia raz na zawsze, ale innych ukraińskich bandytów również. Bandera jak zdychał to puścił kleksa w majty.
Bandera
21:49, 2025-06-30
„Świat pod Kyczerą” znów zaczarował miasto
Szacunek dla zespołu ludowego z Ukrainy. To wielka sztuka, śpiewać i tańczyć w sytuacji, gdy w twoim kraju codziennie giną ludzie.
x
21:39, 2025-06-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz