Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Inżynieria Testowa.
Tym samym kandydaci na studia, w systemie elektronicznej rejestracji mogą wybierać ten kierunek kształcenia. Rekrutacja trwa do 29 lipca br., a dzień później tj. 30 lipca nastąpi ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do II etapu postępowania. Kandydaci, którzy nie zdążą zarejestrować się w tym terminie będą mogli to zrobić podczas rekrutacji uzupełniającej.
Program kształcenia na kierunku Inżynieria Testowa został opracowany we współpracy z Uczelnią Steinbeis Hochschule Berlin. Jest on dostosowany do potrzeb współczesnego przemysłu i pozwala kształcić specjalistów w nowym zawodzie, który od niedawna funkcjonuje na europejskim rynku pracy.
Absolwent kierunku Inżynieria Testowa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy będzie specjalistą w obszarze techniki związanym z pokrewnymi kierunkami kształcenia takimi jak Mechanika i Budowa Maszyn oraz Mechatronika a także Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.
Absolwent kierunku Inżynieria Testowa pełni ważną rolę w procesie projektowania, badania i rozwoju produktów. Jest przygotowany do monitorowania procesów produkcyjnych i procesów jednostkowych oraz oceny wpływu ich poziomu organizacyjnego i technicznego, na jakość produktów.
Studia na kierunku Inżynieria Testowa trwają siedem semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera, który upoważnia do kontynuacji studiów drugiego stopnia.
Studenci kierunku Inżynieria Testowa będą mogli kształcić się wybierając jedną z dwóch oferowanych specjalności:
testowanie urządzeń sterujących – absolwent specjalności testowanie urządzeń sterujących jest przygotowany do badania i oceny typowych czujników i przetworników pomiarowych, a także urządzeń sterujących, regulatorów, sterowników lub elementów systemów mechatronicznych wytwarzanych w przedsiębiorstwie, w celu zapewnienia im odpowiedniej funkcjonalności, niezawodności i jakości. Absolwent jest przygotowany do nadzorowania oraz testowania urządzeń sterujących i systemów mechatronicznych użytkowanych w przedsiębiorstwie.
Testowanie własności mechanicznych - absolwent specjalności testowanie własności mechanicznych jest przygotowany do badania własności mechanicznych materiałów oraz oceny ich przydatności w procesie produkcyjnym. Absolwent jest przygotowany do identyfikowania problemów związanych z eksploatacją produktu jego jakością, funkcjonalnością i niezawodnością, a także badania i testowania własności mechanicznych elementów oraz zespołów maszyn i urządzeń, w każdej fazie obróbki mechanicznej, cieplnej, cieplno-chemicznej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz