Zamknij

Symulator karetki w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej

08:10, 15.01.2020
Skomentuj

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonujące w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona wzbogaciło się o nowy sprzęt. Jest to symulator karetki pogotowia ratunkowego.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona od lutego 2019 roku. Utworzono je po to, by kształcić lub dokształcać w nim w sposób praktyczny studentów. Centrum zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala.

Od tego roku akademickiego sala 108 funkcjonuje jako symulator Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dzięki współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Legnicy, Uczelnia otrzymała karetkę, która po remoncie i przystosowaniu do warunków MCSM jest miejscem, gdzie studenci kierunku Ratownictwo Medyczne realizują zajęcia wymagające praktycznego przygotowania do zawodu.
Studenci ratownictwa medycznego od tego roku akademickiego mogą uczyć się między innymi medycyny ratunkowej przy wykorzystaniu symulatora karetki. Jest to w pełni wyposażony pojazd z profesjonalnym sprzętem. Służy on do nauki m.in. medycyny ratunkowej. Przyszli ratownicy medyczni będą mogli ćwiczyć procedury: selekcji pacjentów (Triage), przyrządowego udzielania pierwszej pomocy, korzystania z fachowej aparatury medycznej (defibrylator, aparaty tlenowe, respirator itp.), opatrywania ran i złamań.

We wnętrzu karetki, studenci w trakcie zajęć mogą się poczuć jak w warunkach pracy ratownika medycznego. Podczas kształcenia praktycznego zachowana jest wierność symulacji medycznej co oznacza, że studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

(LS(lca.pl), materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Brawo. A dla studentów efektywnej nauki na posiadanym sprzęcie. Studenci wydziału medycznego PWSZ są najlepszymi w regionie dolnośląskim i należy ich wspierać takimi inicjatywami.

09:00, 15.01.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Panowie w kamizelkach..... turbo zwolnijcie trochę

02:00, 15.01.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

baju, baju, będziesz w raju.......

09:00, 15.01.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%