W szkołach ponadpodstawowych trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. 19 lipca przeprowadzona została elektroniczna kwalifikacja przydziału do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Od 3 do 5 sierpnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.
- O zakwalifikowaniu się do wybranej klasy decydowała suma punktów, na którą składały się wyniki uzyskane przez kandydata na świadectwie ukończenia szkoły, wyniki egzaminów, punkty za szczególne osiągnięcia na konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz za działalność społeczną. Z uwagi na brak kandydatów nie uruchomiono kształcenia w branżowych szkołach I stopnia w takich zawodach jak: elektryk, mechatronik, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i murarz-tynkarz. W technikach nie dokonano naboru na następujące kierunki: technik analityk, technik przemysłu mody, technik usług kelnerskich, technik turystyki na obszarach wiejskich oraz technik mechanik – informuje urząd miasta.
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane w czwartek 22 lipca zarówno w systemie e-naboru, jak i na stronach internetowych szkół. Następnie rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzać wolę podjęcia przez ich dziecko nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów lub brakujących dokumentów. Mają na to czas do 30 lipca do godz. 15.00. Dopiero po zakończeniu tego etapu, 2 sierpnia do godz.14.00, szkolne komisje rekrutacyjne opublikują listy przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
Na tym rekrutacja do szkół ponadpodstawowych jednak się nie kończy. Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranych przez siebie szkół, bądź nie rejestrowali się w elektronicznym systemie naboru, będą mogli skorzystać z oferty szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami. Zrobią to w rekrutacji uzupełniającej od 3 do 5 sierpnia do godz. 15.00. Wniosek o przyjęcie do szkoły należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami.
Łącznie pozostało jeszcze ok. 80 miejsc, w tym najwięcej w szkołach branżowych I stopnia.
W ZSTiO w zawodach: automatyk, ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, w ZSS w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych i kierowca mechanik. W technikach również pozostały jeszcze wolne miejsca - w ZSE w zawodzie technika rachunkowości oraz technika eksploatacji portów i terminali, w ZSTiO w zawodzie technika mechanika, technika przemysłu metalurgicznego (klasa patronacka KGHM), technika spedytora, w ZSB w zawodzie technika logistyka, technika budownictwa, w CKZiU w zawodzie technika spawalnictwa, technika technologii żywności.
Informacja o wolnych miejscach w poszczególnych szkołach będzie również aktualizowana na stronie elektronicznego systemu naboru. Ostateczne wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną opublikowane przez szkolne komisje rekrutacyjne 23 sierpnia.
0 0
A jak tam rekrutacja w PWSZ ? Czy minister edukacji będzie musiał przyjechać do szkoły by oglądać salki i zgromadzony sprzęt ?
0 0
Cała polską oświatę widzę w czarnych kolorach zwłaszcza z powodu nachalnego wciskania do szkół ideologii religijnej.
W linku o tym, za co poseł Czarnek został profesorem?
https://oko.press/dowodzil-bicie-dzieci ... rofesorem/
0 0
[quote="Gość"]Cała polską oświatę widzę w czarnych kolorach zwłaszcza z powodu nachalnego wciskania do szkół ideologii religijnej.
W linku o tym, za co poseł Czarnek został profesorem?
https://oko.press/dowodzil-bicie-dzieci ... rofesorem/[/quote]
Jaka uczelnia takie i profesory. KUL nie mieści się w żadnych światowych rankingach a i w krajowych zamyka peleton.
0 0
Cała polska oświata jest do bani, wyciekły na fb listy kandydatów na wyżych uczelniach, w Poznaniu na 105 pierwszych miejsc tylko kilku Polaków, reszta to ukraińcy i bałorusini. Polskia młodzież musi uczć się na studiach płatnych, bo darmowe są dla Ukraińców i Białorusinów, ot cała prawda o tak zwanej polskiej oświacie
0 0
[quote="gościnnie"]Cała polska oświata jest do bani, wyciekły na fb listy kandydatów na wyżych uczelniach, w Poznaniu na 105 pierwszych miejsc tylko kilku Polaków, reszta to ukraińcy i bałorusini. Polskia młodzież musi uczć się na studiach płatnych, bo darmowe są dla Ukraińców i Białorusinów, ot cała prawda o tak zwanej polskiej oświacie[/quote]
=============================================
Wygląda na to, że jesteś albo faszystą albo członkiem młodzieży wszechpolskiej, która bardzo się oburza tym, że podania do UAM w Poznaniu złozyło do 20 lipca około 500 obcokrajowców (termin mija 23 lipca).
Dla przyładu, w 2020 roku na ponad 35 tys. osób studiujących w UAM, było około 1.2 tys. studentów z zagranicy, w tym ponad 600 z Ukrainy i 240 z Białorusi.
Na te faszystowskie zarzuty celnie odpowiedzieli studenci UAM pisząc na fanpage'u "Europejczyk":
"Naszą społeczność współtworzą studenci, studentki, wykładowcy i wykładowczynie różnego pochodzenia i nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - powinniśmy być dumni, że wbrew tradycji II RP pochodzenie etniczne lub narodowe nie jest barierą uniemożliwiającą podjęcie studiów. W otwartej, europejskiej Polsce każdy ma prawo do zdobywania wykształcenia".
0 0
Wyższe uczelnie przyjmują tych z zagranicy by podnieść statystyki swoich uczelni z powiedzmy 5000 miejsca na miejsce 4980
0 0
Już niedługo wszystkie szkoły przeniosą się na kształcenie na odległość
0 0
Wszyscy od tego zaczęli i z czasem wszystko się zmieniało. Wypróbuj tę stronę [url=https://game-game.pl/tags/1096/]gry dla dziewczyn[/url], tutaj możesz nie bać się oszustwa i grać spokojnie. Z czasem poprawi to twoje dochody, ale nie czekaj na szybki wynik. I nie denerwuj się, jeśli przegrywasz, tak też się dzieje
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz