Zamknij

Wolne miejsca w szkołach średnich. Trwa rekrutacja

08:07, 21.07.2021
Skomentuj

W szkołach ponadpodstawowych trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. 19 lipca przeprowadzona została elektroniczna kwalifikacja przydziału do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Od 3 do 5 sierpnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Podobnie jak w latach ubiegłych kandydaci do legnickich szkół publicznych (bez artystycznej) rekrutowali się poprzez elektroniczny system naboru. Oferta szkół ponadpodstawowych była bardzo różnorodna. 6 liceów ogólnokształcących zaproponowało naukę w klasach o profilach, które uwzględniały zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, przyrodniczymi, humanistycznymi i artystycznymi oraz informatyką. W VII LO powstały klasy o profilu mundurowym. W szkołach zawodowych można było wybrać naukę w jednym spośród 25 zawodów oferowanych przez 5 szkół branżowych I stopnia oraz spośród 34 zawodów w 6 technikach. W wyniku przeprowadzonego przydziału do 40 oddziałów (1286 miejsc) w tych wszystkich typach szkół zakwalifikowano się 1181 kandydatów.

- O zakwalifikowaniu się do wybranej klasy decydowała suma punktów, na którą składały się wyniki uzyskane przez kandydata na świadectwie ukończenia szkoły, wyniki egzaminów, punkty za szczególne osiągnięcia na konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz za działalność społeczną. Z uwagi na brak kandydatów nie uruchomiono kształcenia w branżowych szkołach I stopnia w takich zawodach jak: elektryk, mechatronik, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i murarz-tynkarz. W technikach nie dokonano naboru na następujące kierunki: technik analityk, technik przemysłu mody, technik usług kelnerskich, technik turystyki na obszarach wiejskich oraz technik mechanik – informuje urząd miasta.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane w czwartek 22 lipca zarówno w systemie e-naboru, jak i na stronach internetowych szkół. Następnie rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzać wolę podjęcia przez ich dziecko nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów lub brakujących dokumentów. Mają na to czas do 30 lipca do godz. 15.00. Dopiero po zakończeniu tego etapu, 2 sierpnia do godz.14.00, szkolne komisje rekrutacyjne opublikują listy przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

Na tym rekrutacja do szkół ponadpodstawowych jednak się nie kończy. Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranych przez siebie szkół, bądź nie rejestrowali się w elektronicznym systemie naboru, będą mogli skorzystać z oferty szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami. Zrobią to w rekrutacji uzupełniającej od 3 do 5 sierpnia do godz. 15.00. Wniosek o przyjęcie do szkoły należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami.

Łącznie pozostało jeszcze ok. 80 miejsc, w tym najwięcej w szkołach branżowych I stopnia.

W ZSTiO w zawodach: automatyk, ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, w ZSS w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych i kierowca mechanik. W technikach również pozostały jeszcze wolne miejsca - w ZSE w zawodzie technika rachunkowości oraz technika eksploatacji portów i terminali, w ZSTiO w zawodzie technika mechanika, technika przemysłu metalurgicznego (klasa patronacka KGHM), technika spedytora, w ZSB w zawodzie technika logistyka, technika budownictwa, w CKZiU w zawodzie technika spawalnictwa, technika technologii żywności.

Informacja o wolnych miejscach w poszczególnych szkołach będzie również aktualizowana na stronie elektronicznego systemu naboru. Ostateczne wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną opublikowane przez szkolne komisje rekrutacyjne 23 sierpnia.

(AG(lca.pl), UM Legnica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

A jak tam rekrutacja w PWSZ ? Czy minister edukacji będzie musiał przyjechać do szkoły by oglądać salki i zgromadzony sprzęt ?

08:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Cała polską oświatę widzę w czarnych kolorach zwłaszcza z powodu nachalnego wciskania do szkół ideologii religijnej.
W linku o tym, za co poseł Czarnek został profesorem?

https://oko.press/dowodzil-bicie-dzieci ... rofesorem/

09:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Cała polską oświatę widzę w czarnych kolorach zwłaszcza z powodu nachalnego wciskania do szkół ideologii religijnej.
W linku o tym, za co poseł Czarnek został profesorem?

https://oko.press/dowodzil-bicie-dzieci ... rofesorem/[/quote]

Jaka uczelnia takie i profesory. KUL nie mieści się w żadnych światowych rankingach a i w krajowych zamyka peleton.

01:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Cała polska oświata jest do bani, wyciekły na fb listy kandydatów na wyżych uczelniach, w Poznaniu na 105 pierwszych miejsc tylko kilku Polaków, reszta to ukraińcy i bałorusini. Polskia młodzież musi uczć się na studiach płatnych, bo darmowe są dla Ukraińców i Białorusinów, ot cała prawda o tak zwanej polskiej oświacie

02:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="gościnnie"]Cała polska oświata jest do bani, wyciekły na fb listy kandydatów na wyżych uczelniach, w Poznaniu na 105 pierwszych miejsc tylko kilku Polaków, reszta to ukraińcy i bałorusini. Polskia młodzież musi uczć się na studiach płatnych, bo darmowe są dla Ukraińców i Białorusinów, ot cała prawda o tak zwanej polskiej oświacie[/quote]
=============================================
Wygląda na to, że jesteś albo faszystą albo członkiem młodzieży wszechpolskiej, która bardzo się oburza tym, że podania do UAM w Poznaniu złozyło do 20 lipca około 500 obcokrajowców (termin mija 23 lipca).
Dla przyładu, w 2020 roku na ponad 35 tys. osób studiujących w UAM, było około 1.2 tys. studentów z zagranicy, w tym ponad 600 z Ukrainy i 240 z Białorusi.

Na te faszystowskie zarzuty celnie odpowiedzieli studenci UAM pisząc na fanpage'u "Europejczyk":
"Naszą społeczność współtworzą studenci, studentki, wykładowcy i wykładowczynie różnego pochodzenia i nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - powinniśmy być dumni, że wbrew tradycji II RP pochodzenie etniczne lub narodowe nie jest barierą uniemożliwiającą podjęcie studiów. W otwartej, europejskiej Polsce każdy ma prawo do zdobywania wykształcenia".

05:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Wyższe uczelnie przyjmują tych z zagranicy by podnieść statystyki swoich uczelni z powiedzmy 5000 miejsca na miejsce 4980

06:00, 21.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GenyaArikadoGenyaArikado

0 0

Już niedługo wszystkie szkoły przeniosą się na kształcenie na odległość

11:00, 30.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Wszyscy od tego zaczęli i z czasem wszystko się zmieniało. Wypróbuj tę stronę [url=https://game-game.pl/tags/1096/]gry dla dziewczyn[/url], tutaj możesz nie bać się oszustwa i grać spokojnie. Z czasem poprawi to twoje dochody, ale nie czekaj na szybki wynik. I nie denerwuj się, jeśli przegrywasz, tak też się dzieje

01:00, 30.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%