Zamknij

Wady i zalety oklejania samochodu

21:19, 21.09.2016
Skomentuj

Oklejanie samochodu to coraz bardziej popularny sposób na zabezpieczenie nadwozia, a użycie wysokiej jakości folii odnajduje rosnącą liczbę zwolenników.

Postaramy się przybliżyć wady i zalety tego nowatorskiego rozwiązania, bowiem, ze względu na pochlebne opinie dotyczące oklejania, wielu klientów nurtuje jedno, fundamentalne pytanie – czy warto?

Istnieje mnóstwo przeróżnych sposobów na ochronę lakieru przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Wśród nich można wyróżnić choćby systematyczne woskowanie samochodu lub zdecydowanie się na jedną z powłok ochronnych. Dzięki takim środkom można skutecznie ochronić lakier przed wpływem wielu substancji oraz opóźnić matowienie powłoki lakierniczej i, co za tym idzie, utratę intensywnego koloru.

Kosmetyki dedykowane samochodom nie rozwiązują jednak problemu uszkodzeń mechanicznych, gdyż wspomniane wyżej powłoki nie zabezpieczają nadwozia przed odpryskami. A nie ulega wątpliwości, że właściwa troska ten element jest niezwykle istotna.

Nie tylko ochrona, ale również troska o walory estetyczne

Folia winylowa, czyli materiał wykorzystywany w procesie oklejania auta, jest stosunkowo cienka, jednak stanowi efektywną barierę i skuteczny sposób na uniknięcie zarysowań oraz innych zagrożeń, mogących wpłynąć na wygląd lakieru. Do takich czynników można zaliczyć choćby owady, które, przy dużej prędkości pojazdu, mogą pozostawić na lakierze widoczne ślady. Ochronie powłoki lakierniczej może służyć folia ochronna, wyróżniająca się bezbarwnością oraz możliwością samodzielnego przeprowadzenia oklejenia samochodu.

Istnieje również folia dedykowana miłośnikom modyfikacji walorów estetycznych. Tego typu materiał nie tylko pozwala na upragnioną zmianę koloru pojazdu, ale umożliwia również powrót do dawnego odcienia. Jest to rozwiązanie odwracalne, a paleta kolorów dostępnych na rynku jest niezwykle szeroka. Dzięki temu, auto może zostać wystylizowane wedle indywidualnych potrzeb właściciela i, jeśli istnieje taka potrzeba, zmieniać kolor co jakiś czas. Warto nadmienić, że samochód oklejony folią można bezproblemowo pielęgnować, korzystając z myjni, zarówno ręcznych, jak i bezdotykowych.

Niestety, istnieją również wady tego rozwiązania

Jeśli chodzi o wady oklejenia samochodu za pomocą folii, największą jest dość trudny montaż. Sugeruje się zlecać wykonanie tego procesu doświadczonym specjalistom o dużej wiedzy merytorycznej. Rzecz jasna, znacząco wpływa to na zwiększenie kosztów oklejenia. Należy mieć świadomość, że szczególnie trudny jest proces przygotowania pojazdu, który wiąże się nie tylko z czyszczeniem, ale również z pozbyciem się niedoskonałości widocznych na lakierze, bowiem nałożenie folii bardzo je uwydatnia.

Poza tym, folia samochodowa nie spełnia funkcji lakieru w stu procentach i jej okres świetności jest jednak krótszy. Zdarza się, że po zbyt długim czasie użytkowania folii (a może ona swobodnie przetrwać nawet kilka lat) jej demontaż jest nieco uciążliwy i, w ekstremalnych przypadkach, schodzi ona wraz z lakierem.

Oklejenie samochodu za pomocą folii to rozwiązanie, którego popularność systematycznie rośnie nie bez powodu. Oczywiście, ten sposób na odpowiednie zadbanie o lakier również posiada swoje wady, jednak liczba zalet, wśród których do najistotniejszych należy możliwość regularnych zmian koloru pojazdu, sprawia, że warto się nad nim zastanowić.

Za cenne informacje dziękujemy portalowi Moto-Mózg.pl

(WP(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%