Fotorelacje - Fotorelacje z życia miasta i regionu | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
13:01, 20.04.2026

Blisko 1,6 mld zł unijnego wsparcia na tabor i niemal 2,5 mld zł łącznie na inwestycje kolejowe trafiło do Kolei Dolnośląskich. Do 2026 roku przewoźnik ma dysponować 108 pojazdami, a liczba pasażerów stale rośnie i już teraz bije rekordy. O szczegółach mówili podczas konferencji przedstawiciele samorządu województwa, Komisji Europejskiej oraz zarządu spółki.

 

Koleje Dolnośląskie rozwijają się w szybkim tempie, a skala inwestycji i liczba pasażerów pokazują, jak bardzo zmieniła się rola kolei w regionie. Nowy tabor, kolejne połączenia i rosnące zainteresowanie podróżnych sprawiają, że przewoźnik staje się jednym z najważniejszych elementów codziennego transportu na Dolnym Śląsku. W najbliższych latach ten kierunek ma być kontynuowany, a spółka już przygotowuje kolejne wnioski o dofinansowanie i nowe inwestycje.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Upalne Święto Bociana w Bieniowicach
zobacz fotorelację
Biesiada Sąsiedzka w Koskowicach
zobacz fotorelację
Łąki Łan dali show pełne żywiołu
zobacz fotorelację
Rockowy finał świętowania z Lady Pank
zobacz fotorelację
Legsad pachnie latem na Dniach Legnicy
zobacz fotorelację
Tak wyglądała sobota na Dniach Legnicy
zobacz fotorelację
100 lat ROD „Kraina Słońca” w Legnicy
zobacz fotorelację
Zuchy zakończyły rok w wielkim stylu
zobacz fotorelację
Tu lato ma smak lodów, gofrów i zachodów słońca
zobacz fotorelację
Uczniowie Samochodówki, to duma Legnicy!
zobacz fotorelację

komentarze (4)

dobry newsdobry news

5 0

Szary poniedziałkowy dzień, zimny i tu nagle taka informacja. Legniczanie są dumni że ta firma tyle inwestuje. Niech sie im wiedzie . Brawo !

16:21, 20.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak salamandrajak salamandra

2 1

Mogli by namalować jaszczurki na bokach pociągów. Takie salamanderki uśmiechniete z rozwianymi włosami na wietrze

18:59, 20.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pasazer77Pasazer77

0 1

A my to już niedługo będziemy spłacać w podwyżkach biletów jak na Pomorzu!!!!

07:38, 21.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

b yckb yck

0 1

tylko jesli jest TAK DOBRZE to dlaczego od grudnia do Cottbus mają kursować niemieckie składy? nasze nie mają homologacji na Niemcy? co jest tańsze- homologacja czy płatny wynajem od DB?

12:17, 22.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz