Fotorelacje - Fotorelacje z życia miasta i regionu | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
13:43, 27.01.2026

W Legnickiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Gumińskiego odbyła się promocja publikacji zatytułowanej „Pamiętnik pokoleń. Działalność Kazimierza Pleśniaka na rzecz dzieci i młodzieży. Moja autobiografia. Moje życie w oczach świadków”, która poświęcona jest postaci Kazimierza Pleśniaka, wychowawcy, pedagogowi i społecznemu liderowi, który przez dekady angażował się w pracę z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie zgromadziło mieszkańców regionu, autorów wspomnień i lokalnych działaczy, którzy wspólnie przyglądali się temu, jak szeroki wpływ jego działalność miała na kolejne pokolenia.

 

Promocja książki była kolejnym etapem cyklu „Pamiętnik pokoleń” i podsumowaniem pracy nad publikacją poświęconą działalności Kazimierza Pleśniaka. Zebrane relacje i wspomnienia zostały uporządkowane w jednej książce, która dokumentuje jego zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą na przestrzeni lat. Na spotkaniu poświęconemu promocji wspomnień o Kazimierzy Pleśniaku – Honorowemu Obywatelu Legnicy, pojawili się ludzie, którym pamięć tego człowieka jest droga, przyjaciele, wychowankowie, współpracownicy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zabrakło tylko obecnych władz miasta.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Erasmus+ w V LO dobiegł końca
zobacz fotorelację
Jubileusz OSP Raczkowa
zobacz fotorelację
Nocny huk, płomienie i walka o auta
zobacz fotorelację
Miłość, która przetrwała dekady
zobacz fotorelację
Joanna Jax spotkała się z czytelnikami w Legnicy
zobacz fotorelację
Szachowe emocje w Legnicy
zobacz fotorelację
Festiwal organowy rozpoczęty
zobacz fotorelację
RYCERZ Legnickie Pole zakończył sezon
zobacz fotorelację
Targowisko w Bartoszowie przyciąga smakami
zobacz fotorelację
LPP Kids Race podbił serca Legnicy
zobacz fotorelację

komentarz (1)

zzzzzz

1 0

Ciekawe, co PSL-2% miało wspólnego z Pleśniakiem?
Natomiast za niewzięcie udziału władz miasta w tej imprezie, należy się władzom miasta szacunek. Czy można kolegować się z członkami partii, która razem z Kościołem walczy z KO i to nie tylko na szczeblu centralnym, ale i lokalnym?

15:54, 29.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz