Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpoczęły się w Prochowicach obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po nabożeństwie ulicami miasteczka w kierunku Rynku przeszedł biało-czerwony korowód, który zgromadził mieszkańców i uczestników wydarzenia. Wspólne przejście stało się naturalnym wstępem do dalszej części świętowania i podkreśliło charakter tego dnia.
5 0
Kościół katolicki był przeciwko reformom konstytucji 3 maja. Przestańcie zakłamywać historię.
4 2
Burmistrz Sielicka zamiast tańczyć po rynku w Prochowicach wzięła by się do roboty.
Nie mamy czym dojechać do pracy do Legnicy na godz. 6.Wybietam się do niej na rozmowę aby dala mi kasę na taksówki.
Dostała ostatnio od radnych duza podwyżkę to chyba ja stać.
4 0
Msza odbyta przez funkcjonariuszy Kościoła, który zwalczał Konstytucję 3 Maja?
To jakaś kpina czy prowokacja sutannowych cwaniaków?
Nieprzypadkowo lud Warszawy i Wilna wieszał biskupów, którzy zdradzili Polskę na rzecz Rosji i Watykanu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz