Zamknij

Czy blaszany garaż wytrzyma zimą? Sprawdziliśmy

art. sponsorowany + 11:14, 05.02.2025 Aktualizacja: 11:14, 05.02.2025

Niskie temperatury, opady śniegu, grad i zalegająca na dachu garażu śnieżna kołderka – wszystkie te czynniki Twój garaż musi znieść przez kilka miesięcy w roku. Sprawdziliśmy, czy blaszany garaż jest w stanie przetrwać zimę (i to niejedną!), a poniżej znajdziesz wszystkie porady dotyczące tego, jak sprawić, by wiosną prezentował się bez szwanku.

Czy garaż blaszany jest odporny na zimowe warunki atmosferyczne?

Garaże blaszane, podobnie jak garaże blaszane drewnopodobne od garaze.org.pl, są szalenie popularną opcją w wielu domach. Nie bez przyczyny, bo ten tani, szybki w montażu i funkcjonalny garaż jest naprawdę dobrą opcją.

Jest on odporny na korozję, którą może wywoływać śnieg i wilgoć – konstrukcja wykonana jest z ocynkowanej stali, nie musisz się więc martwić również obciążeniem wywołanym przez śnieżną czapę zalegającą na dachu garażu.

Są także bezpieczne w przypadku silnego wiatru, bo stawia się je na wytrzymałych fundamentach albo są one kotwione do podłoża, dzięki czemu przetrwają nawet bardzo intensywne podmuchy.

Mimo że standardowy blaszany garaż jest umiarkowanie izolowany, istnieją sposoby na to, by poprawić właściwości termiczne takiej konstrukcji. Możesz w tym celu wyłożyć ściany styropianem albo pianką poliuretanową, które zagwarantują lepszą izolację wewnętrzną.

Garaże takie mają jednak zaletę w postaci dobrej wentylacji, dzięki czemu unikniesz problemów związanych z nadmiarem wilgoci, grzybem czy pleśnią powstającymi w wyniku zawilgocenia. Woda nie skrapla się w środku, uwzględnij więc, czy Twoje domowe ocieplanie garażu od środka nie naruszy tego aspektu!

Jak dbać o garaż zimą?

Na pewno przed nadejściem zimy warto wykonać podstawowe prace konserwacyjne. Upewnij się, że dach garażu nie ma żadnych uszkodzeń, dzięki czemu będzie on gotowy na przyjęcie dużego ciężaru w postaci zalegającego śniegu.

Regularnie sprawdzaj, czy czapa śniegu nie jest zbyt ciężka i okresowo usuwaj nadmiar, by nie dopuścić do przeciążenia dachu z powodu zbyt dużego ciężaru.

Warto także zadbać o zewnętrzną warstwę blachy, której powłoka jest odporna na korozję, ale może powoli się jej poddawać, jeżeli zostanie zaniedbana.

Opcjonalnie możesz w garażu zainstalować elektryczne ogrzewanie albo zamontować uszczelki na bramach garażowych, by zachować wewnątrz wyższą temperaturę i móc komfortowo korzystać z garażu, jeżeli wykonujesz w nim np. naprawy auta albo inne prace.

Podsumowując – blaszany garaż z powodzeniem przetrwa zimę, i to nie tylko jedną. Trzeba jedynie upewnić się, że jego konstrukcja nie jest naruszona, a także regularnie dbać o to, by nie był pozostawiony sam sobie przez cały okres trudnych warunków atmosferycznych.

Odpowiednia konstrukcja to podstawa, dlatego przy wybieraniu miejsca, w którym zamawiasz garaż, upewnij się, że firma jest sprawdzona, solidna i ma doświadczenie w stawianiu takich konstrukcji. Wówczas możesz cieszyć się tanim i trwałym rozwiązaniem na lata!

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%