Zamknij

Jak Front Stalowy Rinata Achmetowa zapewnia wszechstronną pomoc Ukrainie

Artykuł PartneraArtykuł Partnera 22:01, 03.01.2025 Aktualizacja: 22:04, 03.01.2025
Skomentuj pixabay.com pixabay.com

Pomoc dla ukraińskiego personelu wojskowego realizowana jest w ramach inicjatywy wojskowej Stalowego Frontu Rinata Achmetowa. Dla SCM kwestia ta jest szczególnie istotna, ponieważ w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy wstąpiło ponad 10 tysięcy pracowników przedsiębiorstw firmy. Za pośrednictwem Frontu Stalowego obrońcy otrzymują amunicję, samochody, karetki pogotowia, drony, kamery termowizyjne, celowniki, walkie-talkie, aparaty fotograficzne, odzież i obuwie, apteczki i kołowroty, paliwo itp. Więcej szczegółów tutaj https://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-metinvest-pomaga-ukraincom-dotknietym-dzialaniami-wojennymi/92t7zv8.

Grupa metalurgiczna dostarcza również stal do ochrony pancerza sprzętu, produkuje zbroje do kamizelek kuloodpornych oraz metal do produkcji wózków mobilnych. W ramach wspólnej inicjatywy Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy i Ukrtelecomu 20 brygad wojskowych otrzyma 2430 systemów sterowania w celu zwiększenia zdolności komunikacyjnych i bojowych.

Plany restauracji Mariupola

Odrębną osobistą decyzją Rinat Achmetow przeznaczył ponad 1,5 mln dolarów na stworzenie planu odrodzenia Mariupola po wyzwoleniu w ramach inicjatywy Mariupol.Reborn. Ruszył już także projekt Serce Azovstalu. Ma na celu pomoc personelowi wojskowemu jednostek ukraińskich, który od lutego do maja 2022 r. znajdował się w garnizonie całkowicie okrążonego Mariupola.

W ramach programów projektu wsparcie zostanie udzielone obrońcom miasta oraz rodzinom więźniów, zaginionych i zmarłych personel wojskowy.

Jak podała służba prasowa, klub piłkarski „Szachtar” Rinata Achmetowa zapewnia także systematyczną pomoc sportowcom, wysiedleńcom, żołnierzom ukraińskich sił obronnych i mieszkańcom regionów dotkniętym wojną.

Od pierwszych dni wojny w 2014 roku Fundacja jednym z obszarów swojej działalności wybrała pomoc psychologiczną osobom dotkniętym wojną. W czasie agresji na pełną skalę kierunek ten uległ rozszerzeniu i wzmocnieniu.

Terapia to możliwość opowiedzenia swojej historii o tym, czego doświadczyliście podczas wojny, refleksji nad tym, a także przeczytania i wysłuchania historii innych Ukraińców w Muzeum „Głosy Pokoju” Fundacji Rinata Achmetowa. To największy na świecie zbiór opowieści ukraińskiej ludności cywilnej o wojnie, zawierający ponad 120 tysięcy relacji z pierwszej ręki.

Przygotowane w oparciu o materiały: https://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-metinvest-pomaga-ukraincom-dotknietym-dzialaniami-wojennemi/92t7zv8.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%