Carry trade to podejście, w którym pożyczasz waluty o niskim oprocentowaniu, żeby zainwestować w te, które wykazują wyższą rentowność. Powstała w ten sposób różnica to Twój zarobek. Kiedy takie podejście spekulacyjne ma szczególny sens i w jakich sytuacjach warto skorzystać z carry tradingu?
Ten podpunkt wynika z samej definicji carry tradingu. To spekulacyjne podejście może być szczególnie atrakcyjne, gdy wychwycisz dużą różnicę między stopami procentowymi dwóch konkretnych walut. Twój zysk wynika z pożyczki waluty o niskim oprocentowaniu i inwestowaniu w walutę z wyższym oprocentowaniem.
Trudno ukrywać, że choć carry trade lubi różnice, to najlepiej działa w dość stabilnych warunkach. Niska zmienność gospodarcza sprawia, że rynki walutowe zachowują się dość przewidywalnie. Wynikiem tego jest mniejsze ryzyko zmian wartości walut w czasie. Oczywiście taka sytuacja jest dość podręcznikowa, ponieważ jak wiadomo waluty to dynamicznie zmieniające się aktywa inwestycyjne.
Carry trade to rozwiązanie, które najlepiej wprowadzać w inwestycjach długoterminowych. Dłuższe utrzymywanie korzystnej pozycji zwiększa szansę na wyższe zyski wynikające z różnic w stopach procentowych wybranych walut. Warto wiedzieć, że z carry tradingu często korzystają inwestorzy średnio- i długoterminowi.
W carry tradingu najlepiej jest stawiać na waluty o małej zmienności kursowej. To pozwala w pewnym stopniu minimalizować ryzyka finansowe. Wybór walut uważanych za relatywnie stabilne pozwala też zwiększać efektywność strategii.
W carry tradingu znaczenie może mieć moment wejścia na rynek. Aby taki rodzaj handlu miał największy sens, dobrze jest ustawić się na pozycji, gdy przewidywany jest wzrost stóp procentowych w kraju, w którym inwestujesz. Takie podejście w teorii może pomóc w zwiększeniu zysków.
Carry trade ma sens, gdy umiesz odpowiednio zabezpieczyć się przed ryzykiem. Co to oznacza? Między innymi ustawianie zleceń stop loss, a także monitorowanie decyzji banków centralnych. To podstawa do tego, aby choć w pewnym stopniu zminimalizować ryzyko i próbować osiągać wyższe zyski.
Carry trade może dać możliwości wyższego zarobku szczególnie wtedy, gdy korzystasz z dźwigni finansowej. Lewarowanie ma jednak ciemną stronę: ta taktyka prowadzi do zwiększenia ryzyka, o czym musi pamiętać każdy trader. Co więcej, strategia carry trade może być mniej skuteczna w warunkach podwyższonej zmienności lub nagłych interwencji banków centralnych – warto stale monitorować sytuację makroekonomiczną.
Jeśli interesujesz się takimi zagadnieniami jak carry trading, a także innymi technikami, dzięki którym operuje się na różnicach kursowych – dołącz do AvaTrade. Poznaj renomowanego brokera, który oferuje światowej klasy doświadczenie w handlu. Korzystaj z wielu możliwości, jakie zapewniają m.in. kontrakty na waluty, akcje, towary, kryptowaluty, indeksy czy opcje! Pamiętaj jednak, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem – nigdy nie inwestuj środków, na których utratę nie możesz sobie pozwolić, lub w instrumenty, których konstrukcji nie rozumiesz.
Powyższa informacja stanowi publikację handlową i jest upowszechniana w celu promocji usług świadczonych przez Ava Trade EU Ltd.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami obciążonymi wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy na skutek stosowania dźwigni finansowej. 63% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze, obracając kontraktami CFD za pośrednictwem tego usługodawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty swoich pieniędzy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz