W piątek wieczorem w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej rozpoczęły się legnickie obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Uroczystość otworzył dostojny polonez, którego zatańczyli podopieczni Stowarzyszenia „Otwórz Serce”.
Sala Maneżowa jak zawsze była pełna przyjaciół Stowarzyszenia, osób, które na co dzień wspierają jego działania i towarzyszą podopiecznym w różnych aktywnościach. Widzowie mogli zobaczyć występy teatralne, pokazy taneczne i prezentacje sztuk walki. W programie znaleźli się podopieczni stowarzyszenia, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia od kilku tygodni.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"21744"}
Podczas gali wręczono statuetki „Przyjaciel Stowarzyszenia”. Otrzymali je Piotr Bućko, właściciel Browaru Książęcego, oraz Legnickie Centrum Kultury, jako wyraz podziękowania za zaangażowanie i wsparcie. Wieczór zakończył koncert Michała Szczygła, który wystąpił specjalnie dla uczestników wydarzenia.
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa trwają dalej. W niedzielę, 23 marca, w Parku Miejskim odbędzie się druga część wydarzenia, czyli „Biegnij, Maszeruj na Kilometr”. To sportowe spotkanie otwarte dla wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić czas i wspomóc "Otwórz Serce".
Super08:10, 22.03.2025
To był wielki dzień
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz, analfabeto, że jednego, prostego zdania nie potrafisz napisać bezbłędnie, tłuku bez szkoły! Ha ha ha! Brak, kre ty nie, dwóch przecinków! Ciśnij sok na wyciskarce i spiewaj kolendy zaleskie, buahahaha!
Do .....
16:11, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz kolego jaki umysłowo upośledzony jest ten dyżurny hejter i poyeb. Klepie o jakiś błędach, które są tylko w jego małym łbie.
....
15:47, 2026-06-27