Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, wierni swoim tradycjom, uczcili swoje najważniejsze święto, oddając hołd Wincentemu Witosowi podczas uroczystości pod jego pomnikiem na legnickim rynku. Z okazji Święta Ludowego delegacje PSL złożyły kwiaty i zapaliły znicze, podkreślając rolę Witosa jako wybitnego przywódcy i symbolu ruchu ludowego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Kazimierz Burtny, przedstawiciele władz powiatu legnickiego z Janiną Mazur, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka oraz sześć pocztów sztandarowych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"22273"}
Zielone Świątki, będące od ponad stu lat najważniejszym świętem polskiego ruchu ludowego, to czas integracji, podkreślania przywiązania do tradycji oraz przypominania o chlubnej historii chłopskiego ruchu. Uroczystość pod pomnikiem Witosa była okazją do wspólnego świętowania, rozmów o przyszłości polskiej wsi oraz wyrażenia szacunku dla wartości, które od pokoleń jednoczą społeczność ludową.
::video{"type":"single","item":"17841"}
zzz21:03, 08.06.2025
Dzięki tym ludowcom, działającym zgodnie z poleceniem swojego księdza proboszcza, wybory w powiecie legnickim wygrał Batyr, a nie uczciwy i mądry człowiek - Rafał Trzaskowski. Wygląda na to, że w terenie rządzi nie kierownictwo PSL-u z Kosiniakiem-Kamyszem tylko Kościół razem z PiS-em. Niestety!
Minął tydzień 05:01, 09.06.2025
a tobie dalej doopa trzaska?? Idź do proktologa, pajacu.
Kazio21:28, 08.06.2025
Jakby Witos z grobu wstał to by lał dzisiejszych ludowców po mordach za koalicję z elgiebetami i folksdojczami.
MIOTACZ OGNIA22:05, 08.06.2025
Kiedy ludzie zmądrzeją i przestaną wybierać przedstawicieli partii satelickiej PZPR, która nic dobrego nie wnosi dla tego kraju.
Ludowiec z ZSL23:13, 08.06.2025
Kiedyś szanowałem ludowców za mądrość,Dzisiaj jak widzę te twarze to mi za nich wstyd.Kaziu od sojuszy z PIS
J. arcykapłanka, jej siostrunia mistrzyni propagandy,Jano z dyskoteki niby przewodniczacy ,A . od niby kultury
i jej Jerry niedoszły radny nie wiadomo skąd
- tak to wygląda dzisiejszy Posady Swoim Ludziom w powiecie legnickim.Slusznie ktoś napisał,że legendarny, wielce szanowany
Witos w grobie się przewraca.Taka jest okrutna prawda.Kiedy to się skończy. ?
Zielony23:25, 08.06.2025
A ta zielona żabka z kwiatami , to ta sama co nie tak dawno biegała za kropką.Szybko zmieniła partyjna legitymację. Umie się ustawić
Jkkl08:45, 09.06.2025
W Posadach Swoim Ludziom od lat bez zmian.
CCC09:28, 09.06.2025
Zielona wyspa w Prochowicach ma się dobrze , nawet kupili czerwony dywan
tradycja11:44, 09.06.2025
Trzeba walczyć z sanacją i ideologiami sanacyjnymi . Brawo Ludowcy
Zdrowy13:55, 09.06.2025
Podaj kontakt do Ciebie podam Ci namiary do właściwego lekarza,tylko szybko bo może być za późno.
?15:10, 09.06.2025
Ludowcy czyli symbioza pisowców i klechów. Śmiechu warte!
Baopert17:46, 09.06.2025
ZSL w całej okazałości. Liczą się tylko stołki, siedziska, posady, pufy, synekury, taboreciki, zydle, żłoby w myśl leninowskiej zasady: byt kształtuje odbyt.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21
W gminie Malczyce zbierają podpisy w sprawie DK94
W Legnicy prezydent przenosi DK-94 z północnej części miasta do części południowej po to by kumple napchali kabzy za ziemie pod nowy przebieg. Dla niepoznaki nazwali Obwodnicą Legnicy to przeniesienie na południowe ulice miasta. Krzakowski deklarował kilkadziesiąt milionów z zatopionego w długach budżetu Legnicy, aby GDDKiA zaakceptowała tą chorą wizję. Kupaj na razie nabrał wody w usta co do przebiegu DK-94 przez Legnicę jak i deklarowanych milionów. Piekarniki też powinni zbierać podpisy pod wyniesieniem DK-94 z miasta zanim tiry zaczną im jeździć pod oknami. Nie wolno dopuścić do powtórki z ulicy Karlińskiego.
TED
18:21, 2026-06-21