Trzeci dzień Legnickiej Majówki upłynął pod znakiem koncertów, mocnego, gitarowego brzmienia i humoru Skiby. Na Polanie Angielskiej pojawiły się tłumy mieszkańców, a scenę najpierw przejęły lokalne zespoły, by wieczorem oddać ją legendzie polskiego rocka, zespołowi Big Cyc. To właśnie oni nadali finałowi imprezy wyraźny charakter i zamknęli trzydniowe świętowanie w Parku Miejskim.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24644"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24641"}
Trzeci dzień Legnickiej Majówki miał wyraźnie koncertowy charakter i udowodnił, że znana i lubiana muzyka przyciąga ludzi na Polanę Angielską. Najpierw na scenie pojawiły się Moodglass i The Wonderland, dwie lokalne kapele mające już ugruntowaną pozycję wśród legnickich fanów. Wieczorem scenę przejął kultowy już Big Cyc, który od lat przyciąga swoją energią i charakterystycznym podejściem do sceny. Publiczność bawiła się jak zawsze doskonale. Wcześniej na scenie, ku uciesze najmłodszych, pojawiła się Roksana Węgiel.
Myślę, że legniczanie dobrze przyjęli tegoroczną edycję imprezy, o czym świadczy wysoka frekwencja. 1 maja bawiliśmy się razem z zespołami Tribute to Tina Turner czy The Backwards i z prezentacjami naszych sekcji tanecznych, muzycznych, artystycznych, które funkcjonują w różnych ośrodkach kultury, również w Legnickim Centrum Kultury. Z kolei 2 maja, w święto flagi, rozwinęliśmy 550-metrową flagę, którą setki osób prowadziły wzdłuż Alei Orła Białego, a wieczorem wystąpiły zespoły Pieśni i Tańca Legnica oraz Kyczera. 3 maja upłynął pod kątem muzyki, zaprezentowały się nasze lokalne formacje Moodglass i The Wonderland, a wieczorem wystąpiła Roxi oraz zespół Big Cyc – podsumowała Marta Bilejczyk-Suchecka, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.
::video{"type":"single","item":"21469"}
Przez trzy dni na Polanie Angielskiej działały także strefy animacji dla dzieci, dmuchańce oraz zaplecze gastronomiczne, z których korzystali uczestnicy wydarzenia. Organizatorzy już zapowiadają przygotowania do kolejnej edycji.
Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Legniczan, dlatego już kończąc tę edycję majówki planujemy następną i zastanawiamy się, jakie atrakcje oraz zespoły zaprosić, żeby mieszkańcy znów tak licznie przyszli i byli zadowoleni z tej oferty. Bazujemy na tegorocznym zainteresowaniu i odbiorze wydarzenia – podsumowała Marta Bilejczyk-Suchecka.
Szefowa legnickiej instytucji kultury dodała także, że za rok piękna pogoda również gwarantowana.
Karen23:15, 03.05.2026
Moja babcia wychowała się na takich zespołach muzycznych
było gorąco23:18, 03.05.2026
Na koncercie były miejsca tylko stojące.
Grzmot 23:46, 03.05.2026
Big Cyc mega koncert ale ta roxi dno szkoda za takie mruczenie i badziew płacić
?09:49, 04.05.2026
Ciekawe, ile miasto zapłaciło za sprowadzenie tych artystów?
Ptaszek19:44, 04.05.2026
Mi się podobało fajna muzyka ,przeboje piękna pogoda ,było super.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22