W świetlicy w Rosochatej odbyło się oficjalne wręczenie Srebrnej Gwiazdki Polskiego Związku Piłki Nożnej dla klubu Unia Rosochata. To ogromne wyróżnienie, które potwierdza wysoki poziom szkolenia młodzieży oraz spełnienie rygorystycznych wymagań certyfikacyjnych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"21775"}
Certyfikat PZPN uroczyście wręczył Adam Michalik. W wydarzeniu wzięli udział Wójt Gminy Kunice Krzysztof Błądziński wraz z radnymi, a także Janusz Kudyba – były piłkarz i trener. Obecni byli również trenerzy Unii Rosochata, dyrektorzy jednostek oświatowych z gminy, zawodnicy klubu oraz ich rodzice.
To wszystko nie byłoby możliwe bez was – ludzi z pasją. Szczerze mówiąc, niewiele jest osób, które potrafiłyby udźwignąć takie wyzwanie. Wielkie podziękowania dla was – czapki z głów, panowie! Ze strony gminy obiecuję, że będziemy pomagać wam, jak tylko będziemy mogli. Wiem, że radni także będą was wspierać. To, co robicie, to wspaniała promocja dla gminy – mówił Krzysztof Błądziński, wójt gminy Kunice.
Unia Rosochata latem 2024 roku podjęła starania o podniesienie poziomu certyfikatu z Brązowej na Srebrną Gwiazdkę. Wiązało się to z koniecznością spełnienia surowych kryteriów, takich jak:
Klub zakończył wszystkie wizyty monitorujące z bardzo wysokim wynikiem 89,92 punktu, co znacznie przekroczyło wymagania nie tylko dla Srebrnej Gwiazdki (65 punktów), ale nawet dla Złotej (70 punktów). Decyzja Komisji Weryfikacyjnej PZPN o przyznaniu certyfikatu to dowód na ogromne zaangażowanie i profesjonalizm całej kadry szkoleniowej oraz świetnie zorganizowaną działalność klubu.
Unia Rosochata, jako jeden z najstarszych klubów w regionie (założony w 1950 roku), z powodzeniem szkoli młodych piłkarzy i piłkarki w różnych kategoriach wiekowych – od Skrzata po Seniorów. Klub nie tylko organizuje treningi, ale również angażuje się w liczne inicjatywy, takie jak wyjazdy na mecze, turnieje, dni otwarte czy obozy sportowe.
Wręczenie certyfikatu było okazją do podkreślenia sukcesów klubu oraz wspólnego świętowania z zawodnikami i ich rodzinami. Srebrna Gwiazdka to nie tylko wyróżnienie, ale także motywacja do dalszej pracy i podnoszenia poziomu szkolenia piłkarskiego w regionie.
pilkarz23:42, 24.03.2025
brawo UNia
ss08:17, 25.03.2025
Najlepszy Klub w regionie. Szkoda, że wójt tego nie dostrzega.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
To ja jestem ciekaw co się będzie działo za jakiś dwa lata gdy strefa ekonomiczna i fabryki na lotnisku dojdą aż do torów Hałas z zakładów produkcyjnych i ruch logistyczny dużych aut i transportu wewnętrznego nie będzie cichy Co wtedy zrobią mieszkańcy tej ulicy Każą wyburzyć zakłady ?
Typ
08:14, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26