Bieg charytatywny dla podpopiecznych Stowarzyszenia „Otwórz Serce” (Wojciech Skulimowski lca.pl)
W niedzielne przedpołudnie w legnickim parku spotkali się ci, którzy chcieli pomóc. Wystarczył kilometr spacerem lub biegiem, by wesprzeć dzieci z zespołem Downa, podopiecznych Stowarzyszenia „Otwórz Serce”.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"21765"}
Mimo, iż pogoda nieco się zepsuła, impreza miała piknikowy, rodzinny charakter, a odbyła się zaledwie dwa dni po uroczystej gali zorganizowanej przez stowarzyszenie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Podczas gali można było zobaczyć efekty codziennej pracy z podopiecznymi, piękne tańce, poruszające występy sceniczne, ale przede wszystkim radość, zaangażowanie i ogromną odwagę dzieci. Właśnie na ten cel, na kontynuację rehabilitacji zbierane były środki podczas niedzielnego biegu. Każdy uczestnik, wpłacając symboliczną cegiełkę, mógł pokonać trasę biegiem, spacerem albo po prostu kibicować. Liczyła się obecność i dobra wola.
Po tylu edycjach kilometrowy dystans nie robi już większego wrażenia na dzieciach będących pod opieką stowarzyszenia. Pokonały go z łatwością, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Był to dla nich kolejny mały sukces, a to właśnie z takich małych zwycięstw składa się ich codzienność – aktywna, radosna i coraz bardziej samodzielna.
Pomysłodawczynią wydarzenia jest Marzena Danielewicz, prezes Klubu Sportowego Trójka, który współorganizuje bieg wraz ze Stowarzyszeniem „Otwórz Serce”.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Od bartoszowa wara!!!
SOłtys
11:17, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
APEL do kierownika miasta : Więcej betonu prosimy !!! .... i na głowę sobie też obowiązkowo ! Rząd - rządzi , partia - czuwa , naród - zadowolony/uśmiechnięty ! ! !
gupi
11:05, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Wieczorem pojadem z rodzinom do Legnicy umyć się pod kurtynom wodnom. Fajnie majonm w Legnicy.
Hejter z kunic
10:49, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Tasuje sie pod schroniskiem spiewajac kolendy zaleskie. Potem pujde na glinianki albo kompielisko z cyganami.
......
10:44, 2026-06-27