::photoreport{"type":"check-for-article","item":"22212"}
Pokaz swoich umiejętności dali artyści Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, która świętuje dziesięć lat działalności. Podczas jubileuszowego koncertu w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpili także ich goście z Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Lubin. Były znane melodie, wspólne występy, dużo emocji i gratulacje od władz miasta. Widzowie mogli usłyszeć zarówno klasyczne utwory, jak i dobrze znane przeboje takie jak „Crocodile Rock”, „Hit the road Jack”, „Małgośka” czy „Zacznij od Bacha”.
::video{"type":"single","item":"17784"}
Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta powstała w 2014 roku z inicjatywy Piotra Budzianowskiego. Dziś zespołem kieruje kapelmistrzyni Konstancja Mozolewska. Orkiestra działa przy Legnickim Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego i skupia dzieci od 10. roku życia, które uczą się gry na instrumentach dętych, występują i zdobywają doświadczenie sceniczne. Wspólne muzykowanie łączy naukę z zabawą i integracją. Dla wielu to coś więcej niż hobby.
Jestem dumna, że orkiestra jest częścią Legnickiego Centrum Kultury imienia Henryka Karlińskiego i myślę, że nasz patron, wielki animator kultury, byłby z was bardzo dumny. Dziewięć lat wspólnych prób, nut, taktów, emocji, wspaniałych muzycznych przygód. Te dziesięć lat rozwijania pasji, dzielenia się talentem i udowadniania, że muzyka łączy pokolenia i buduje piękną wspólnotę – powiedziała Głos podczas wydarzenia zabrała Marta Bilejczyk-Suchecka, dyrektorka Legnickiego Centrum Kultury imienia Henryka Karlińskiego.
Z okazji jubileuszu list gratulacyjny przesłał prezydent Legnicy Maciej Kupaj. W imieniu swoim i mieszkańców miasta podziękował orkiestrze za dotychczasową działalność oraz życzył dalszych sukcesów i niegasnącej radości z muzyki.
Do udziału w jubileuszu jubilaci zaprosili gości z Lubina. Piątkowy wieczór pokazał, że są chwile, kiedy muzyka mówi więcej niż słowa. Młodzi muzycy, że granie razem może sprawiać prawdziwą frajdę, a dziesięć lat wspólnej pracy to coś, z czego można być naprawdę dumnym.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
bzdura - wymaga remontu . Co złego by droga była jeszcze równiejsza ???
niech robią
17:50, 2026-06-23
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Powinni zrobić ścieżkę dla elektrycznych hulajgonistów
ścieżka Plus
17:49, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak, absolwentka kościelnej Akademii Ignatianum i Uniwersytetu kardynała Wyszyńskiego zapewne stwierdzi tak jak w Pszczynie, że to presja i dyskryminacja. Kto wybiera na rzeczników praw dzieci absolwentów szkółek kościelnych?
Alek
17:48, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
akcja dobra ale ostatnio gdzieś w Polsce z centrali wysłano pismo do lodziarni która dawała lody za czerwony pasek na świadectwie. Tu może być podobnie bo przecież dzieci słabe które nie dostały takiego świadectwa będą płacić więcej za lody. Powstanie nierówność i podziały środowiskowe. Rodzice się aktywują i będą dzwonić do centrali
co teraz
17:46, 2026-06-23