Zamknij
Ważne

Spiżarnia robi koncerty w listopadzie

14:09, 30.10.2012
Skomentuj

Legnicki Klub Spiżarnia zaprasza na listopadowe wydarzenia muzyczne.

2 listopada 2012 roku - Bluesowe Zaduszki - Start: 20:00; Bilety: 15pln

Jak nakazuje coroczna tradycja tego miejsca i w tym roku zapraszamy na Bluesowe Zaduszki. W tym roku zagrają dla Was: NOCNE BOOGIE, MIDNIGHT BLUES, DECOY, NERVOKAINA

NOCNE BOOGIE - zespół rockowo-bluesowy powstał w Legnicy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, założony przez Eryka-gitarzystę i autora większości piosenek i tekstów. Pierwszy repertuar grupy, grany później przez wiele lat, zawierał utwory takich wykonawców jak Breakout, Blues Brothers, Robert Johnson oraz własne kompozycje Eryka, takie jak dobrze znane "Piwo", "Maleńka", "Stara Bryka" czy "Jest ze mną blues".

Ze zmiennym szczęściem Nocne Boogie bierze udział w różnego rodzaju przeglądach muzycznych. Po udanym występie na jednym z regionalnych festiwali dostępuje zaszczytu zagrania jako support zespołu Dżem. W 1989 roku razem z Obstawą Prezydenta biorą udział w pierwszej edycji festiwalu "Blues nad Bobrem"
w Bolesławcu. Po śmierci dwóch muzyków, od 2005 roku zespół przestaje istnieć. Po czteroletniej przerwie Eryk przywrócił do życia Nocne Boogi .
Aktualny skład zespołu tworzą: Eryk – gitara, wokal; Jerzy "Żorż" Janicki – harmonijka ustna; Jurek "Skorupa" Skorupski – perkusja; Ryszard "Piniek" Mazurkowski /Piniek/-bas;Andrzej Kargol – piano

Lubińską grupę Midnight Blues tworzą muzycy wywodzący się z Lubina. Formacja założona została z inicjatywy dwóch muzyków: Artura Błaszkowskiego i Mariusza Wilanowskiego w grudniu 2007 roku. Midnight Blues w swoim repertuarze muzycznym trafia w szerokie spektrum Blues’a. Członkowie zespołu to konglomerat doświadczonych muzyków, mających za sobą bagaż doświadczeń estradowych. Większość z nich wróciła do grania po wielu latach nieobecności na scenie, z jednego tylko powodu - z powodu miłości do muzyki. Rok 2011 zapisał się w historii zespołu wieloma sukcesami. Midnight Blues brał udział w licznych festiwalach i przeglądach bluesowych. We wszystkich, do których zespól zgłosił swój akces, zdobył kwalifikacje, a w dalszej kolejności zmagań konkursowych otrzymał m.in.: główną nagrodę Grand Prix, Nagrodę Finansową, Nagrodę Publiczności w przeglądzie zespołów "Ale Banda" w Wałbrzychu, Wyróżnienie na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ale kolejny i chyba największy sukces zespołu, to Nagroda Publiczności oraz Wyróżnienie na festiwalu "Blues nad Bobrem" w Bolesławcu.
Zespół Midnight Blues czynnie uczestniczy w życiu muzycznym regionu, a także aktywnie pracuje nad popularyzacją muzyki bluesowej w swoim środowisku czego efektem są koncerty z ich udziałem oraz udziałem grup bluesowych z terenu Lubina, regionu oraz całej Polski. Jest również inicjatorem i współorganizatorem wraz Centrum Kultury „Muza” w Lubinie obchodów POLSKIEGO DNIA BLUESA, który to zapisał się na stałe w kalendarium imprez miasta Lubina. W tym roku będzie we wrześniu celebrować już jego V edycję, gdzie przygotował dużo atrakcji dla miłośników Blues’a. Grupa zagrała koncerty między innymi z: Paul Lamb & The King Snakes, Pat Smillie Band, Nocna Zmiana Bluesa, Blue Machine, J.J Band, Kasa Chorych, Hard Times. Midnight Blues chętnie koncertuje w klubach oraz plenerach. Zespół wykonuje swój repertuar w wersji elektrycznej oraz akustycznej.
Obecny skład zespołu: Artur Błaszkowski - gitara, Paweł Wawrzyniak - gitara, Mariusz Wilanowski - harmonijka ustna, Jarosław Saniewski - wokal, piano, Krzysztof Borowski - gitara basowa, Mariusz Nawalicki - perkusja.

DECOY to formacja powstała z inicjatywy czołówki Legnickich muzyków, (Paweł Lenar - keyboards, Grzegorz Walentowicz - bass, Tomasz Ofman - drums, Jacek Talko - guitar). Zespół w obecnym skła­dzie gra dopiero od marca 1999 roku. Ma już jednak na swoim koncie pierwszy krażek pod ty­tułem -Tak po prostu-. Formacja muzyczna posiadajaca w swoim repertuarze utwory utrzymane w klimacie pop-rocka, bluesa i funky. Skład zespołu tworza doswiadczeni muzycy majacy na swoim koncie udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych oraz młody obiecujacy wokalista znany do tej pory z kilku programów TV i koncertów u boku gwiazd muzyki rozrywkowej.

Korzenie NervoKainy sięgają kilkanaście lat - wstecz w projekcie Kundel Band. Zespół nagrał materiał na płytę oraz prowadził czynną działalność koncertową. Jednak w natłoku projektów muzycznych został rozwiązany pozostawiając swych fanów z nagraniami kasetowymi oraz mp3 ściągniętymi z sieci.
Pomysł stworzenia zespołu NervoKaina zrodził się hen daleko w ojczyźnie Beatlesów, Stonesów, Led Zeppelin i Radiohead - jednak praca na saksach nie do końca szkodzi na maksa .
Krystian Lewicki najpierw drogą mailową a po powrocie do kraju - wprost w oczy - przedstawił dawnym kolegom zarys nowego zespołu. Zespół zaczęli więc tworzyć - znani z poprzedniego składu Krystian "Lewy" Lewicki - aranżer, kompozytor oraz wybitny fotograf, Wojtek "Ed" Kowal - rekin w świecie reklamy oraz nowa twarz - sławny i uwielbiany prezenter muzyczny - Dominik „Domin” Wróbel.
Po pewnym czasie do grających koncerty z automatem perkusyjnym chłopaków dołączył zapalony do nowej idei Piotr Zdobylak - geolog górniczy oraz poszukiwawczy w kopalni Z.G. Lubin - obejmując pieczę nad basem. Dopełniając sekcji rytmicznej za zestawem perkusyjnym zasiadł natomiast znany z Kundel Band, Fix Up oraz Percival Schuttenbach - Andrzej "Inż.Mamoń" Mikityn - nadzieja automatyki i informatyki kopalni Z.G. Rudna, również ściśle powiązany ze światem lubińskiej kultury.
W nowym składzie zespół zyskał rockowy pazur, nieodłączną alternatywną wrażliwość oraz świeżość w stworzonej porywającej rytmice.
_____________________________________

 3 listopada 2012 - Silent Party - Start: 20:00; Wstęp: 10 pln

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszą w Legnicy imprezę z cyklu SILENT DISCO. Na spiżarnianej scenie stanie 3 dj'ów, każdy grający inną muzykę, Wy dostaniecie ponad 200 słuchawek z odbiornikami i jedziemy... Na kanałach: Lewy Sercowy, Mechaniczna Pomarańcza i DJ z SILENT DISCO TEAM. Wszystko za 10 pln + dokument ze zdjęciem w depozyt za słuchawki

Co to Silent Party?
Cicha impreza jest nowym i jedynym w swoim rodzaju pomysłem, przy którym system nagłośnieniowy na festiwalach i w klubach wydaje się być niepotrzebny! Na jego miejsce dajemy każdemu uczestnikowi parę bezprzewodowych słuchawek dzięki którym można słuchać muzyki. 1, 2 lub 3 DJ-ów grających jednocześnie na 3 osobnych kanałach, co sprawia że każdy może słuchać muzyki na którą ma w danej chwili ochotę. Nie podoba ci się muzyka puszczana przez pierwszego dj-a? Po prostu przełączasz na drugi lub trzeci kanał.
Silent Party może być zorganizowane w każdym miejscu: w Pubach, Klubach, na festiwalach, na stadionach, w halach, teatrach, itd. Uczestnicy nie mający słuchawek nie słyszą muzyki, co powoduje że impreza jest minimalnym obciążeniem dla znajdujących się w okolicy sąsiadów i instytucji.
Jak funkcjonuje Silent Party?
Jeżeli przyjdziecie na Silent Party, zauważycie, że czegoś brakuje: to wrażenie zniknie w momencie gdy założycie nasze słuchawki. Od tego momentu posiadacie całkowitą kontrolę nad graną muzyką. Trzech DJ-ów przesyła swój mix do każdej pary słuchawek – można przez jedno naciśnięcie przycisku wybierać pomiędzy danym DJ-em. Przez regulacje głośności i przycisk całkowitego wyciszenia można „kontrolować” atmosferę wśród innych tańczących.
Dlaczego trzech dj-ow?
To proste! Żaden DJ nie podoba się uczestnikowi przez cały wieczór: z trzema dj-mi uczestnicy mają możliwość wyboru pomiędzy dj-mi, czy konkretnymi utworami przy głośności, która indywidualnie ustawiają. Każdy chce mieć możliwość wyboru słuchanej muzyki a z Silent Party można to życzenie całkowicie spełnić.
Czy Silent Party jest całkowicie pozbawione dźwięku?
Tak i nie! Sprzęt wytwarza dźwięk którego nikt oprócz konkretnej osoby nie słyszy – jeśli jednak włączy hit taki jak....... jest wręcz niemożliwe powstrzymać tysiące ludzi od śpiewania. To doświadczenie z Silent Party powoduje że staje się ono jedynym w swoim rodzaju przeżyciem.
Dlaczego Silent Party?
Wyobraź sobie, jesteś otoczony przez setki osób , które tańczą i śpiewają ale nie słychać muzyki!wyobraź sobie, słyszysz grupę ludzi śpiewających równocześnie dwie różne piosenki.
Silent Party jest naprawdę niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem. Czy koncepcja jeszcze nie jest jasna? Obejrzyjcie video - wszystko nabierze sensu.
Wijęcej na: www.silentdisco.com.pl
________________________________________

 9 listopada 2012 roku  - BLADE LOKI - Start: 20:00; Bilety: 20/25 pln

Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół”.

Rok 1995 przynosi także intratną propozycje współpracy z "wielką" firmą fonograficzną. Po wizycie w Stolicy, przeczytaniu umowy i poznaniu klimatu show biznesu- zespół odrzuca propozycje i idzie własną drogą. W 1997 roku na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazuje się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory tj. "Co się stało" i "System" ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P Records. W trakcie kręcenia klipu do utworu "Pali się, dwie osoby biorące udział w zabawach z ogniem zostają poparzone, jedna z nich trafia na pogotowie z ciężkimi oparzeniami ciała. W 2002 roku nakładem firmy "W Moich Oczach" ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski". Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu "Tajemnicza Pani” dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.
W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule "NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P Records. Do tytułowego utworu został nakręcony teledysk. 22 maja 2009 ukazuje się kolejna płyta zespołu o nazwie "Torpedo Los".
Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.
Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 13-u lat zespół nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.

_____________________________________
 

10 listopada 2012 roku - LIPALI - Start: 20:00; Bilety: 25/35 pln

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?
Koniec lat 80.i początek 90. upłynęły Tomkowi „Lipie” Lipnickiemu pod znakiem eksperymentów muzycznych – czy to w SHE, czy też u boku Grzegorza Skawińskiego w Skawalkerze. Po tym nadszedł czas na Illusion. Chłopaki od razu odnieśli wielki sukces, fani ich pokochali, ale po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zespół nieoczekiwanie zawiesił działalność.
Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album. Projekt nazywał się Li-Pa-Li i był ogromnym (jakże pozytywnym!) zaskoczeniem dla wszystkich, którzy znali wcześniejsze dokonania Tomka. Muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami jazzująca nie jest bynajmniej tym, do czego przyzwyczaił nas lider rockowej legendy lat 90.
Po pewnym czasie wyszło jednak na jaw, że naszemu śpiewającemu gitarzyście brakuje prawdziwego, rockowego uderzenia! W związku z tym w 2003 roku do Tomka dołączyli Adrian „Qlos” Kulik (ex. TUFF ENUFF) na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.IMTM) na perkusji.
ROZKWIT
Rok później, dokładnie 27 września, wyszła pierwsza płyta Lipali w nowej odsłonie – „Pi”. Jest to swoisty powrót do źródeł muzycznych fascynacji chłopaków. Materiał zawarty na tej płycie jest głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, odnoszącej się do klasyki tego gatunku.
25 czerwca 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. Wybór ten ukazuje, jak różnorodna jest ta płyta. Jednak ci sceptycznie nastawieni słuchacze mogą być spokojni, ponieważ wszystko do siebie pasuje i brzmi jak najbardziej w porządku.
Zespół nie osiada na laurach i cały czas tworzy. Tym samym 27 marca 2009 roku ukazuje się „Trio”. Bo trzecia, bo trzech – i trzy single w ciągu roku. Najpierw „Barykady”, do których powstał teledysk, później „Upadam”, które podbiło serca fanów i ostrzejsze od poprzedników „Ponoć”. Lipali intensywnie koncertowało jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.
W 2011 roku panowie z Lipali zdecydowali się nagrać akustyczne DVD. Na realizację tego wyjątkowego wydarzenia wybrano Teatr Palladium w Warszawie. To tam 16 kwietnia zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.
O TEJ PŁYCIE BĘDZIE GŁOŚNO!
W międzyczasie „Lipa” zaangażował się w reaktywację Illusion, a „Qlos” TuffEnuff, ale to Lipali jest ciągle głównym projektem Tomka, Adriana i Łukasza. Po długich wieczorach spędzonych na tworzeniu materiałów na nową płytę, godzinach nagrań śladów i wokali, wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego albumu p.t. „38 50”. Krążek z pewnością zadowoli największych fanów zespołu, a głosy zachwytu pierwszych recenzentów wskazują na to, że będzie to największy płytowy sukces Lipali!
Jako support zagra dobrze znany legnickiej publiczności zespół FUCKTORY oraz zespół VenaValley.

______________________________________


Już 16 listopada wystąpi w Spiżarni Adam "Pih" Piechocki, znany polski raper pochodzący z Białegostoku. Wcześniej na scenie pojawi się legnicka grupa HS Projekt. Bilety do kupienia w barze Graffiti.


Artysta od 2000 r. prowadzi solową działalność muzyczną. Raper współpracował z takimi wykonawcami i zespołami jak: Trzeci Wymiar, Chada, WhiteHouse, Borixon, Teka, TenTypMes, Peja czy Onar. W październiku 2004 r. ukazała się solowa płyta Piha "Krew, pot i łzy", gdzie gościnnie zagrali Mes, Pezet, Virus, Pyskaty, Hst, Gutek i Chada. Rok później, u boku Onara i Teki zasiadł w jury talent show Hip-hop Start. Okazało się jednak, że program nigdy nie został wyemitowany. Owocem tej działalności było nagranie debiutanckiej solowej płyty "Alfabetyczny spis", której autorem jest Nowator. Pih także wystąpił gościnnie na tej płycie.

W 2006 r. razem z zespołem Skazani na Sukcezz wydał płytę "Na linii ognia". Rok później, Pih pojawił się na solowej płycie Onara i kompilacji "Kodex 3: Wyrok". W tym samym roku ukazał się trzeci minialbum Piechockiego pt. "Ulice bez jutra / Czarny kruk". Kolejny krążek Piha "Kwiaty zła" miał swoją premierę w grudniu 2008 r. Album w niespełna 2 miesiące od premiery uzyskał status złotej płyty.

"Zasznurowane usta, zaciśnięta pięść!", singiel zwiastujący czwartą solową płytę Piha ukazał się we wrześniu 2009 r. Rok później opolska wytwórnia wypuściła pierwszą część trylogii "Dowód rzeczowy nr 1". Płyta zajęła 13. miejsce na liście OLiS. W 2011 r. światło dzienne ujrzał kolejny album solowy rapera "Dowód rzeczowy nr 2".

Pih wystąpi w legnickiej Spiżarni w piątek 16 listopada. Start o godzinie 20. Podczas supportów wystąpią: HS Projekt i CZP. Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 30 zł. Płatne wejściówki można kupić w barze Graffiti przy ulicy Lotniczej oraz pod nr tel. 79 56 10 770.

________________________________________________

17 listopada  2012 roku - INDIOS BRAVOS -  Start: 20:00; Bilety: 30/35 pln

Trudno powiedzieć kiedy tak naprawdę zaczęła się historia grupy Indios Bravos. Czy za jej początek można uznać moment gdy Banach po raz pierwszy zobaczył, a co ważniejsze usłyszał Gutka? Było to w katowickim Spodku na jakiejś branżowej imprezie w roku bodajże 1996. Banach grał wtedy w zespole Hey, a Gutek wspomagał swoim głosem grupę Overmind.
Czy to jednak mogłoby być uznane za początek, skoro wtedy nie zamienili ze sobą ani słowa? Zrobili to co prawda niedługo potem, ale było to zbyt formalne spotkanie w jednej z warszawskich pizzerii aby traktować je w formie wstępu do artystycznej współpracy. Więc może początkiem Indios Bravos były pierwsze ich spotkania na gruncie muzyki? Też chyba nie, bo te miały charakter poszukiwawczo badawczy i polegały głównie na wspólnym słuchaniu muzyki, choć oczywiście zawierały również nieśmiałe próby tworzenia. Tyle tylko że było to tak odległe od tego co zrobili razem potem, że z pewnością nie może być to uznane za początek Indios Bravos. Tym właściwym początkiem jest chyba powstanie piosenki „Drogi” która dwa lata później pojawiła się na płycie „Part One”. Dla Gutka była to pierwsza nagrana płyta, zaś dla Banacha trochę dziesiąta, a trochę paradoksalnie pierwsza. Po raz pierwszy bowiem nagrywał płytę w taki sposób. Wyglądało to tak, że co jakiś czas przyjeżdżał do Warszawy Gutek i w małym mokotowskim mieszkanku śpiewał trzymając w ręku wymontowaną z kolumny głośnikowej siatkową osłonę, co by nie dmuchać w mikrofon. Mikrofon jak się w niego dmucha wydaje z siebie nieprzyjemne stuki, a Gutek chciał śpiewać a nie postukiwać. Żeby było jeszcze dziwniej bardzo często w tym samym pokoju Dziunka oglądała telewizję, a po dywanie hasał Królik. Sam proces tworzenia muzyki też był dla Banacha czymś zupełnie nowym, po raz pierwszy bowiem nagrywał wszystkie instrumenty i to nie tylko jako muzyk ale również jako realizator dźwięku. Pojawił się też plan stworzenia własnej wytwórni fonograficznej, tyle tylko że wymagało to większego zaangażowania, a całe zaangażowanie zużyło się na etapie powstawania płyty. Z pomocą przyszedł Kuba Wojewódzki który specjalnie w celu wydania tego materiału powołał do życia niezależną wytwórnie o nazwie „Pałac Kultury”. Płyta „Part One” ukazała się w maju 1999 i choć nie trafiła do tak zwanej szerokiej dystrybucji, jej nakład uległ całkowitemu wyczerpaniu. Wyczerpany okazał się również Banach, ale nie nagrywaniem tej płyty tylko tak ogólnie po całości. Zrobił więc sobie przerwę w działalności muzycznej i następne trzy lata spędził podróżując po świecie u boku Dziunki. Gutek w tym czasie rozpoczął współpracę ze środowiskiem hip hopowym i powołał do życia własny muzyczny projekt Mustafarai.
W roku 2002 zapadła decyzja o nagraniu drugiej płyty Indios Bravos. Do pierwszego spotkania po latach doszło tym razem w bardziej sprzyjających tworzeniu okolicznościach. Gdzieś tak w połowie drogi pomiędzy Szczecinem a Koszalinem na strychu stojącego pod lasem domu powstała pierwsza piosenka – „Mental Revolution”. A potem jeszcze „Sign” i „The Sun”, choć pomysł na te dwie narodził się dużo wcześniej podczas pobytu Banacha w Grecji. To w ogóle bardzo kosmopolityczna płyta. Dwóch Polaków pod hiszpańsko brzmiącą nazwą nagrywa piosenki rodem z Jamajki, których pierwsze szkice powstawały we Francji, Grecji i Japonii. Nawet jeśli chodzi o terytorium polski trudno jest przypisać Indios Bravos jakiemuś konkretnemu miejscu. No bo tak, Gutek urodził się i mieszka w Katowicach, Banach zaś choć aktualnie mieszka w Warszawie to bez wątpienia szczecinianin. Ze Szczecina pochodzą też muzycy którzy tworzą koncertowy skład Indios Bravos. Bo Indios Bravos od października 2002 to już nie tylko studyjny projekt, ale regularna, koncertowa kapela. Pierwszy koncert był jeszcze skromny. Na scenie Gutka i Banacha wsparli grający na klawiszach i śpiewający chórki Paweł Gawroński i gitarzysta Krzysztof Sak. Potem do tego składu dołączyli potem basista Ryszard Łabul, klawiszowiec Przemek Filipkowski i perkusista Tomek Kubik.
Od września 2007 roku Indios Bravos występuje w nieco zmienionym składzie. Grupę pokojowo opuścili Przemek Filipkowski i Tomek Kubik. W ich miejsce przybyli, już współpracujący z zespołem perkusjonista i perkusista Lech Grochala i zupełnie nowy człowiek – klawiszowiec ze Szczecina - Marcin Łuczyński.
Październik 2007 zaowocował wydaniem trzeciego albumu zespołu zatytułowanego „Peace!”, natomiast koniec roku przyniósł premierę pierwszego w historii zespołu Indios Bravos wydawnictwa DVD. Na płycie znalazły się nagrania z dwóch edycji Przystanku Woodstock – 2006 oraz 2007. Połączenie dwóch koncertów (dziennego z 2006 roku i nocnego z 2007) oddaje najpełniej klimat koncertów zespołu.
Rok 2009 przyniósł studyjny album „Indios Bravos”, nagrany z całym zespołem w Studio S4 w Warszawie pod czujnym okiem realizatora Leszka Kamińskiego. Do dyskografii dołączył również długo oczekiwany album koncertowy „On Stage”, nagrany w łódzkim klubie Dekompresja.
Przez ostanie siedem lat zespół zagrał ponad 300 koncertów klubowych i plenerowych – również za granicą (Irlandia, Anglia, Szkocja, Czechy), często wspomagany niezwykle barwnymi tańcami wykonywanymi przez zaprzyjaźnioną grupę indian (zespół Marka „Kaprysa” Ptasińskiego – www.preria.net).

_________________________________

23 listopada 2012 roku - The ANALOGS + Leniwiec - Start: 20:00; Bilety: 30/35pln


THE ANALOGS i LENIWIEC to obecnie jedne z najbardziej znanych i popularnych zespołów na polskiej scenie niezależnej. Obydwa mają na swoim koncie kilka albumów oraz występy na największych imprezach muzycznych w kraju i zagranicą.

Leniwiec łączy w swojej muzyce dynamikę punk rocka z pulsacją reggae, THE ANALOGS to energetyczny streetpunk z mocnym, społecznym przekazem nie unikający trudnych tematów.
THE ANALOGS zostali w tym roku zaproszeni jako gwiazda na Przystanek Woodstock a ich występ otrzymał bardzo dobre opinie.

Możliwość zobaczenia obu zespołów razem na scenie, to bardzo rzadka okazja w związku z czym serdecznie zapraszamy!!!

 

(Spiżarnia (lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%