W sobotni dzień legniczanie całymi rodzinami spotkali się razem w sercu Legnicy na kolejnej, piątej już Familiadzie.

Liczne atrakcje dla dzieci, koncerty, szczudlarze, zajęcia plastyczne i ruchowe- to wszystko można było zobaczyć na kolejnej legnickiej Familiadzie. W akcję – obok Urzędu Miasta, który wyłożył pieniądze w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” i Galerii Sztuki, która koordynowała całość – zaangażowane zostały także Legnickie Centrum Kultury i Młodzieżowe Centrum Kultury.[FOTORELACJA]8658[/FOTORELACJA]
- Dzisiejsza Familiada różni się od pozostałych przede wszystkim tym, że w tym roku dużo dzieje się na scenie, której jeszcze rok temu nie było. Familiada bazowała wtedy na warsztatach plastycznych i atrakcjach. Zaadaptowanie sceny sprawiło, że jest głośniej i jest więcej zabawy- wyjaśnia Justyna Teodorczyk z Galerii Sztuki w Legnicy- Ważną zmianą jest też to, że imprezę z jesieni przeniesiono na ostatnią sobotę wakacji . Jak widać z roku na rok rozwijamy się i staramy się dodawać coś nowego.

- Cieszę się, że mamy w mieście takie prężne organizacje, które stawiają na sztukę i kulturę. Zaproszenie dzieci do kontaktu ze sztuką jest inwestycją, obietnicą tego, że w progach galerii sztuki pojawią się młodzi ludzie- mówił prezydent Tadeusz Krzakowski- Kładziemy nacisk na edukację dzieci i młodzieży także poprzez instytucje kultury a te działają prężnie, co widać chociażby po muralach, które powstają w mieście.
[FOTORELACJA]8653[/FOTORELACJA]
Na scenie pojawili się instruktorzy Zumby, członkowie grupy Scena Uśmiechu, wystąpili podopieczni Młodzieżowego Centrum Kultury - wokaliści i tancerze, legniczanie bawili się także przy show Mam Talent.
Każde z dzieci otrzymało upominek, a wszyscy uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Na Szaniawskiego bez gazu prawie miesiąc, procedury ,naprawa wycieku gazu no i kontrola instalacji gazowej w każdym mieszkaniu,no kogoś niema czekamy.....
Medek
21:32, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Co ty bierzesz? Odstaw to.
Do tzw kibica wyżej
21:09, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Anna_S A co ma prezes spółdzielni do awarii gazu i wody w budynku? Jeśli już, to w LSM jest wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych i to on odpowiada za informowanie mieszkańców o awariach, sposobie i terminie ich usunięcia.
Anna_S
19:57, 2026-06-28