Na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w niedzielne popołudnie było kolorowo i wielokulturowo za sprawą II Legnickiego Festiwalu Kultur "Kto siedzi na miedzi(-y)?", zorganizowanego przez Legnickie Centrum Kultury.

Legnicki Festiwal Kultur "Kto siedzi na miedzi(-y)?" gości w naszym mieście po raz drugi. Jego celem jest poznanie różnych kultur, mniejszości narodowych i etnicznych, które funkcjonują w naszym regionie.
- Dziś czeka nas prawdziwa uczta duchowa , a także kulinarna – zapowiadał rozpoczynając festiwal jego pomysłodawca, Jerzy Starzyński.

Legniczanie mogli także podziwiać stoiska z rzemiosłami i rękodziełem, była biżuteria z miedzi i przedmioty z duszą takie jak cep, maselnica, młynek do kawy czy sito do mąki[FOTORELACJA]8663[/FOTORELACJA]

- Cieszę się bardzo, że jest tu tyle osób. Dzisiaj spotkali się ludzie, którzy tworzą tożsamość miejsca, regionu, ci, którzy tu żyli i żyją obecnie. To projekt unikatowy, który ma wielki odzew w Polsce, ludzie gratulują nam tego pomysłu – zaznaczał Grzegorz Szczepaniak.
W Legnicy pojawił się także chór z Drezna, w którym śpiewają byli mieszkańcy Legnicy.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Anna_S A co ma prezes spółdzielni do awarii gazu i wody w budynku? Jeśli już, to w LSM jest wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych i to on odpowiada za informowanie mieszkańców o awariach, sposobie i terminie ich usunięcia.
Anna_S
19:57, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jesli prezes od siedmiu bolesci jest na urlopie pytanie ktory raz w tym roku to zapewne jrst jakis zastepca i odrazu jest on do zwolnienia jak mozna zostawic ludzi zostawic na 2 tygodnie bez wody i gazu ludzie czas zlikwidowac ta spoldzielnie a jak to zrobic a jak to zrobic przechodzac na wspolnoty mieszkaniowe niema ludzi niema spooldzielni mam nadzieje ze to nastepne pokolenie ludzi to zrobi ,a nie smieja nam sie w twarz
Pitek
19:48, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jak już poprawia się jakość zdjęć przez AI Pani Lillo, to dobrze byłoby potem je obejrzeć. Ulica FEUERWACHE?
AI
19:30, 2026-06-28