W niedzielne popołudnie Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Legnicy zorganizowała festyn z okazji ósmej rocznicy działalności placówki.

Zabawa na boisku szkolnym Zespołu Szkół Samochodowych trwała całe popołudnie. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Legnicy jest szkołą niepubliczną, do której obecnie uczęszcza 136 uczniów w klasach 0-6. Jak podkreśla dyrektor szkoły, ks. Bronisław Kryłowski klasy w szkole mają maksymalnie 16 osób.
Dzisiejszy festyn to festyn otwarty, był ogłaszany w mediach i w parafiach. Jest duże zainteresowanie, przewija się wielu osób – zaznaczał dyrektor placówki.

Na boisku odbywały się rozgrywki sportowe, mecze piłki nożnej czy tenisa, nie zabrakło również turnieju szachowego. Dla gości przygotowano także domowe ciasta.
Ósma rocznica funkcjonowania szkoły to również okazja do tego, by wspomnieć o tym, co wyróżnia placówkę.
- Warto podkreślić, że nasza szkoła jest bezpieczna, nigdy nie mieliśmy do czynienia z ekscesami, dzieci z różnych klas się znają, mówią do siebie po imieniu, razem bawią się na przerwach – podkreślał ks. Bronisław Kryłowski.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"8700"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Gdzie ta kurtyna na Pomorskiej? Mało tego że nie działa to całkiem została zdemontowana i przeniesiona do parku, brawo Panie prezydencie i LPWIK możecie być z siebie dumni
Alojz
14:02, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Przygłup cię robił i nie dorobił. Nie wiesz, gdzie są błędy? Bo jesteś tępakiem! Murem za Dawidkiem i Kamilą, lewaku POliniacki!
Do ?
14:02, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Jesteś w stanie napisać jakiekolwiek zdanie bez błędów, matole bez szkoły?? Jesteś aż takim głąbem??
Do analfabety ......
12:39, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Zapewne Pedau Rafau by mu POmógł! Pewnie by go doktorek Dawidek ratował w VIP saloniku w szpitalu południowym. Do budy, przygłupy!
Do ...... i Alek
12:34, 2026-06-27