We wtorek 17 maja biblioteka zaprasza na spotkanie z Arkadym Radosławem Fiedlerem i jego książką „Podróże pachnące żywicą”. Będzie mu towarzyszyć otwarcie wystawy „Arkady Fiedler - Madagaskar 1937".
Arkady Radosław Fiedler - ur. 23.03.1945 r. z wykształcenia geograf i belfer, z zamiłowania podróżnik i muzeolog, współtwórca i współwłaściciel rodzinnego Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera i Ogrodu Kultur i Tolerancji w Puszczykowie pod Poznaniem.
„Sześciokrotnie podróżowałem w towarzystwie mego Ojca podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera, do Azji, Afryki i obu Ameryk. Przywieźlimy stamtąd wiele cennych pamiątek i trofeów do naszego Muzeum.
PODRÓŻE
Po śmierci Ojca w 1985 roku organizowałem samotne wyprawy, m. in. do Peru śladami starych kultur andyjskich; do Ekwadoru, by spotkać się z fenomenem długowiecznych ludzi, żyjących na południu kraju; czy do Meksyku na spotkanie ze współczesnymi Majami, zamieszkującymi stan Chiapas, graniczący z Gwatemalą.
TWÓRCZOŚĆ
Jako że jabłko pada niedaleko od jabłoni (a przynajmniej tak być powinno), zawzięcie mocowałem się i mocuję ze słowem pisanym, pisząc książki „Barwny świat Arkadego Fiedlera”, „Wabiła nas Afryka Zachodnia”, „Najpiękniejszy ogród świata”, „Gloria Andów”, „Majowie. Reaktywacja”. Jestem też współautorem trzech książek wydanych przez National Geographic: „Między niebem a piekłem”, „Wyprawy na koniec świata” i „Świat na talerzu„. Obecnie piszę książkę o rajskim ustroniu w południowym Ekwadorze, będącym matecznikiem wielu długowiecznych ludzi, dożywających tu w zdrowiu i szczęściu wieku grubo ponad 100 lat. Nasze Muzeum to oczko w głowie wszystkich Fiedlerów. Wymarzyłem sobie kiedyś w Ogrodzie Kultur i Tolerancji pomnik bohaterskiego Indianina, Szalonego Konia - i jest. Także wierną kopię słynnej Bramy Słońca z okolic Jez. Titicaca w Boliwii, majańskiego Chac-Moola, piramidę Cheopsa w skali 1:23, Sfinksa, niezwykły posšg Buddy z doliny Bamjan w Afganistanie, zniszczony przez Talibów w roku 2001, rzeźby afrykańskich piękności oraz replikę statku Kolumba w skali 1:1, legendarną „Santa Marię”, a wraz z bratem Markiem - Kalendarz Azteków, posągi Tolteka, wielkiego moai z Wyspy Wielkanocnej, Olmeka z Meksyku, indiańskiego totemu, kopię kultowego myśliwca „Hurricane” z czasów II Wojny Światowej, i wiele innych.”
Spotkanie z pisarzem odbędzie się w czytelni Legnickiej Biblioteki Publicznej we wtorek 17 maja o godzinie 17:00. Będzie można podczas niego zakupić książkę piarza - pdróżnika. Wstęp wolny.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Promocja książki „Konfeks Legnica
Chej śmieć!
Nn
05:10, 2025-05-22
Promocja książki „Konfeks Legnica
Brawo Konfeks
Nn
03:16, 2025-05-22
Podróbki w legnickiej galerii
po co bogusia wypuscili z więzienia ?
obse
02:43, 2025-05-22
Ustawa o ochronie ludności wchodzi w życie
W Szwajcarii każdy budynek ma schron, o czym mówi prezydent?
mieszkanka
23:40, 2025-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz