Zamknij

Miłość, wiara, nadzieja ... i „Quo vadis”

19:27, 03.09.2016
Skomentuj

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Tym razem lekturą było „Quo vadis”, dzieło Henryka Sienkiewicza.

Dzieło Henryka Sienkiewicza nieprzypadkowy było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Rok 2016 ustanowiony został Rokiem Henryka Sienkiewicza. W tym roku mija bowiem setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin pisarza.

„Quo vadis” jak się okazuje jest jedną z ulubionych książek po jakie Polacy sięgają, ponieważ to właśnie czytelnicy wybrali tę książkę, jako lekturę do tegorocznego wspólnego, wielkiego, narodowego czytania.

W legnickiej edycji, która po raz kolejny odbyła się w centrum miasta, swoje ulubione lub wybrane fragmenty przeczytało ponad trzydzieści osób. Fragmenty książki czytane w muzycznej oprawie, przyprawiały o dreszcze. „Quo vadis” to przejmująca historia miłości Winicjusza i Ligii, patrycjusza rzymskiego i chrześcijanki, żyjących w czasach Nerona. Historia walki nie tylko miłość ale także o wiarę. „Quo vadis” obok „Trylogii” i „Krzyżaków”, to najbardziej znana powieść Sienkiewicza. Między innymi to właśnie ona przyniosła twórcy Literacką Nagrodę Nobla.

Wszyscy, którzy odważyli się „opowiedzieć” jeden z fragmentów, otrzymali pamiątkowe pieczęcie, gadżety biblioteczne i legnickie publikacje.[FOTORELACJA]11683[/FOTORELACJA]

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%