Kilkadziesiąt rzeźb będących dziełami związanego z Legnicą artysty, można zobaczyć w Muzeum Miedzi. Wystawa zatytułowana „Matthäus Knote - legnicki rzeźbiarz epoki baroku i jego warsztat”.
Rzeźby powstały na zamówienie Opactwa Cysterskiego, z którym Knote był związany. Jednakże po jego śmierci zostały stamtąd przeniesione. To właśnie uchroniło je przed zniszczeniem.
- Knote był pierwszym rzeźbiarzem pracującym dla Opactwa Cysterskiego. Po jego śmierci, na jego miejscu znalazł się Mathias Stein, który właściwie wymienił wyposażenie opactwa na nowe. Dzieła wykonane przez Knotego zostały rozdysponowane przez Cystersów do innych kościołów - wyjaśnia Artur Kolbiarz, naukowiec zajmujący się badaniem życia rzeźbiarza.
Wystawę będzie można podziwiać do maja. Będzie jej towarzyszyła konferencja naukowa naukowa zatytułowana „Rzeźba na Śląsku w drugiej połowie XVII wieku”, która odbędzie się 20 stycznia o godzinie 10:30. Poprowadzi ją Artur Kolbiarz, naukowiec zajmujący się twórczością Matthäus Knote. W konferencji wezmą udział wybitni specjaliści z Polski i zagranicy, głównie pracownicy naukowi uniwersytetów.[FOTORELACJA]12244[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz