Zamknij

Odkup szkody – czy to dobry sposób na zaniżone odszkodowanie?

Artykuł PartneraArtykuł Partnera 11:23, 19.05.2025 Aktualizacja: 11:25, 19.05.2025
Skomentuj odkup odszkodowania - na czym polega? odkup odszkodowania - na czym polega?

Otrzymanie zaniżonego odszkodowania to problem, z jakim stale spotykają się osoby, zgłaszające szkodę do ubezpieczalni. Niestety, mimo zgłaszania swoich roszczeń, ubezpieczyciele niejednokrotnie pozostają niewzruszeni na odwołania swoich klientów.

Jak się okazuje, w tej sytuacji wiele osób decyduje się na tak zwany „odkup szkody”. Co to takiego, czy warto i kiedy rzeczywiście odkupienie szkody może okazać się korzystne?


Czym jest odkup szkody?


Odkup szkody (nazywany również skupem odszkodowania) to usługa, która pozwala na sprzedaż prawa do dalszego dochodzenia zaniżonego odszkodowania wyspecjalizowanej firmie. W zamian otrzymujemy uzgodnioną kwotę dopłaty do odszkodowania już w ciągu kilku dni od podpisania umowy – co dla wielu osób może wydawać się niezwykle atrakcyjne.


To wygodne rozwiązanie oparte na mechanizmie cesji wierzytelności, które zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. To właśnie firma odkupująca naszą szkodę przejmuje odpowiedzialność za prowadzenie dalszego sporu z ubezpieczycielem, a my sami otrzymujemy dodatkowe środki bez konieczności angażowania się w proces sądowy.


Co istotne, po zawarciu umowy odkupu to specjaliści ze znajomością rynku ubezpieczeniowego oraz procedur prawnych będą nasze interesy. Profesjonaliści dysponują nie tylko odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, by skutecznie negocjować z towarzystwami ubezpieczeniowymi, ale także niejednokrotnie stosują różne techniki mające na celu zminimalizowanie wypłacanych odszkodowań.


Odkup szkody – dlaczego warto z niego skorzystać?


Praktyka pokazuje, że zakłady ubezpieczeń regularnie zaniżają wypłaty odszkodowań, licząc na bierność poszkodowanych.


Szacuje się, że nawet 90% szkód komunikacyjnych jest niedoszacowanych przez ubezpieczycieli. Eksperci branży motoryzacyjnej potwierdzają, że różnica między rzeczywistymi kosztami naprawy a kwotami proponowanymi przez ubezpieczycieli może sięgać nawet 30-40%.


To ogromna dysproporcja, która w przypadku poważniejszych uszkodzeń przekłada się na różnicę rzędu kilku tysięcy złotych. To naturalne, że pojawia się pytanie „dlaczego tak się dzieje?”. Jak się okazuje - ubezpieczyciele doskonale wiedzą, że większość kierowców: nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat wyceny napraw pojazdów, obawia się kosztów związanych z procesem sądowym, nie chce poświęcać czasu na wielomiesięczne batalie prawne, nie ma pewności wygranej w sporze z potężną korporacją.


Towarzystwa ubezpieczeniowe zatrudniają sztaby prawników i rzeczoznawców, którzy precyzyjnie wiedzą, jak minimalizować wypłaty odszkodowań przy jednoczesnym utrzymaniu pozorów działania zgodnego z prawem. W praktyce stosują oni wiele technik zaniżania wartości szkody – od kwestionowania cen części zamiennych, przez manipulowanie stawkami roboczogodziny, aż po nieuwzględnianie wszystkich uszkodzeń pojazdu. Nie ulega wątpliwości, że odkup szkody daje nam niezwykle szybki dostęp do dodatkowych środków – ponieważ dopłatę otrzymujemy w ciągu zaledwie kilku dni.


Nie ponosimy przy tym żadnego ryzyka finansowego - nie musimy pokrywać kosztów sądowych ani prawnych. Co więcej, oszczędzamy również swój cenny czas – nie musząc uczestniczyć w rozprawach sądowych. Odkup szkody to więc nie tylko pewność wypłaty, ale także zachowania spokoju i czasu, które dla wielu z nas są znacznie ważniejsze od samych w sobie środków finansowych.

 

Kto może skorzystać z odkupu szkody?

 

Odkup szkody krok po kroku – co warto wiedzieć?


Jak przebiega odkup szkody? Zwykle obejmuje on kilka prostych i sprawnych kroków.


Proces rozpoczyna się od rzetelnej analizy dokumentacji. Przesyłamy dokumenty związane ze szkodą (kosztorys ubezpieczyciela, decyzję o wypłacie odszkodowania, ewentualnie zdjęcia pojazdu), a specjaliście zaczynają przeprowadzać bezpłatną i niezobowiązującą analizę naszej sprawy.


Kolejno następuje propozycja odkupu – czyli konkretnej kwoty. Jeśli oferta w pełni nam odpowiada, przechodzimy do kolejnego etapu.


Jest nim podpisanie umowy, które może odbyć się w dogodnym dla nas miejscu i czasie.


Ostatni krok to wypłata środków – ustalona kwota trafia na nasze konto bankowe w ciągu kilku dni od podpisania dokumentu.


Kto może skorzystać z odkupu szkody?


Z usługi odkupu odszkodowania mogą skorzystać przede wszystkim ci poszkodowani, którzy:

  • otrzymali odszkodowanie z OC sprawcy lub z własnego AC,
  • została w ich przypadku orzeczona szkoda częściowa lub całkowita
  • są właścicielami pojazdów prywatnych lub firmowych
  • decyzja zakładu ubezpieczeń została wydana w ciągu ostatnich 3 lat

Co ważne, możemy skorzystać z odkupu szkody nawet jeśli naprawialiśmy już pojazd, sprzedaliśmy samochód po szkodzie czy przyjęliśmy wcześniejsze odszkodowanie – to, które zaproponował nam ubezpieczyciel.


Jedynym warunkiem wykluczającym możliwość skorzystania z odkupu szkody jest podpisanie ugody z zakładem ubezpieczeń.

Więcej na temat odkupu odszkodowania można znaleźć tutaj: www.take-care.com.pl/skup-odszkodowan.html

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

bez sensu bez sensu

0 0

lepiej oddać auto do włąściwego serwisu danej firmy z której pochodzi auto. Oni sie nie patyczkują. Robią i wystawiają rachunek ubezpieczycielowi. Skutkiem jest uzupełnienie auta o nowe firmowe części.

20:04, 19.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Zapolnik show! Miedź przegrała z Bruk-Betem

bo gosc od transferow dawno powinien poleciec. Naciaga tylko wlasciciela klubu na kase, sprowadzajac od lat nieudacznikow kopania. Ja bym tylko sprawdzil czy umie gosc podac pilke i strzelic na bramke, a reszte do trenera nalezy. Jak widac po zawodnikach miedzi, te 2 kluczowe elementy to jednak poziom mistrzowski nie do ogarniecia

jozin

23:07, 2025-05-19

Polacy masowo ruszyli do urn. Historyczny rekord

Wynik 2 kandydatów jest jaki jest, ale głosowanie na Mentzena i Brauna ...... stan umysłu.oddanie głosu tym , którzy jedynie rozrabiają szczególnie 11 listopada w Narodowe Świto Niepodległości i wrzeszczą raz sierpem , raz młotem..... do spółki z kibolami w kominiarkach i demolujący miasto... . Czy o taki kraj chodzi...????? A Braun grasujący z gaśnicami z nienawistną , agresywną i podłą narrację , wszczynający burdy i krzyczący same kłamstwa typu, w Polsce postępuje ukrainizacja, banderyzacja, utrwala się żydokomunę, eurokołhoz... A w tę nienawistną, agresywną Mowę nienawiści wplata Boga i Jezusa w słowach ;,, Szczęść Bożę, Laudetur Jezus Chrystus-. Kolejne chore ugrupowanie, które tak jak pis zapisało Boga do swojej partii. Bóg i Jezus to nie członkowie takiej czy innej partii. Nienawiści wplata Boga i Jezusa rozpoczynając swój jadowity występ słowami :,, Szczęść Boże i Laudetur Jezus Chrystus , jest to totalne pomieszania pojęć . Nie wplata się Boga w kampanię nienawiści. Kolejne ugrupowanie, które tak jak pis zapisało Boga i Jezusa do swojej partii. Bóg i Jezus Chrystus NIE SĄ CZŁONKAMI ŻADNEJ PARTII. Widać te partie to nic innego jak STAN UMYSŁU., a głosowanie na te partie, to kolejny STAN UMYSŁU.

cvgtyhnjumki,lo

23:04, 2025-05-19

Abonament za parkowanie? Wyniki naszej sondy

lubie placki

pies

23:03, 2025-05-19

Sukcesy Polkon Fight Legnica na MP w Kickboxingu

Szczepanikowi pozostaje bronić dilerów.

Zxznnsns

23:01, 2025-05-19

0%