Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy od kilku tygodni jest czwartą w Polsce placówką, w której wykonywane są zabiegi implantacji sztucznych zwieraczy pęcherza moczowego.
Dzięki tej operacji zmagający się z nietrzymaniem moczu mężczyźni mogą powrócić do pełnej zawodowej aktywności i normalnego życia. Co ważne, zabieg jest w pełni refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. A nie jest tani, bo sam koszt zakupu implantu to kwota rzędu 25 tys. zł.
Pierwsze dwie tego rodzaju operacje zostały wykonane w ostatnich tygodniach. Pacjenci: 45 i 53 – letni mężczyźni, czują się dobrze. W kolejce na najbliższe trzy miesiące czeka na implantację 25 kolejnych pacjentów. To niewiele, zważywszy, że w krakowskim szpitalu grafik wypełniony jest na najbliższe 4,5 roku.
Zabiegów dokonuje zespół lekarzy pod kierownictwem profesora Igala Mora, jednego z najlepszych urologów w Polsce, który szefuje legnickiej urologii od sierpnia 2016 roku.
- Tego rodzaju zabiegów brakowało nam, by móc stwierdzić, że jesteśmy w w europejskiej czołówce. Planujemy wykonywać od 4 do 8 takich zabiegów miesięcznie - mówi profesor Igal Mor, ordynator oddziału urologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
- Dziś mogę powiedzieć, że na naszym oddziale wykonujemy zabiegi w praktycznie całym zakresie urologii urazowej, począwszy od najdrobniejszych, po najpoważniejsze i najbardziej nowoczesne zabiegi.
W legnickim szpitalu wykonywane są wszystkie zabiegi znane nowoczesnej urologii, związane z kamicą moczową, laserowe operacje prostaty gruczołu krokowego i związane z nietrzymaniem moczu u kobiet. Mor i jego współpracownicy wykonują też operacje na nerkach, również zaatakowanych przez nowotwór.
Przy oddziale urologicznym powstał specjalny punkt konsultacyjny, którego zadaniem jest pomoc pacjentowi w zakresie przygotowania do zabiegu. Operacja wszczepienia zwieracza wyceniona została przez NFZ na 30 tys. zł. Niestety, kwota ta jest niedoszacowana.
- Sygnalizujemy ten fakt agencji wyliczającej procedury, natomiast na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że przesuwamy pieniądze z innych, w których udaje się zaoszczędzić – wyjaśnia Krystyna Barcik, dyrektor legnickiego szpitala.
0 0
A jeszcze nie tak dawno (2016r) zamknięto urologię bo nie było kim leczyć.
Moje uznanie
http://fakty.lca.pl/mobile,legnica,news ... karzy.html
0 0
Zawsze potrzebne jest światełko w tunelu...
0 0
Legnicki szpital w urologicznej ekstraklasie
a pacjenci w czarnej d u p i e. Wiecie ile trzeba czekać na wizytę u urologa w poradni a co dopiero na zabieg? Masakra.
0 0
Brawa dla dyrekcji szpitala.
Ciekawy jestem, w jaki sposób szpital ściągnął do Legnicy tak znakomitego fachowca?
0 0
jeszcze tylko żeby Wewnętrzym nie kierował doktor Kępa to będzie duuuużo lepiej i więcej ludzi przezyje
0 0
szkoda czasu na was nie warto wam pomagac zawsze bedziecie ujadac jak to wam jest zle w tym szpitalu drodzy pacjeci.
0 0
Wczoraj rejestrowałem się na marzec, nie ma tragedii...
0 0
Na marzec 2025 roku?
0 0
Po prostu BRAWO, bez polityki i debilnych wypocin prosze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz