Winkelmann Foundation Screw, spółka działająca na rynku od października ubiegłego roku otrzymała wsparcie od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka zajmuje się produkcją wyrobów z metalu. Należy do Winkelmann Foundation & Construction. Uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu miało miejsce 9 lutego w centrum konferencyjnym LSSE.
Dzięki innowacyjnym procesom wytwórczym i bogatemu doświadczeniu międzynarodowego zespołu, spółka stworzyła konkurencyjny produkt do przemysłu budowlanego. Śruby fundamentowe mają zastąpić powszechnie stosowane fundamenty przy lekkich konstrukcjach budowlanych. Przeznaczone są one do wprowadzania do gruntu obciążeń zarówno poziomych, jak i pionowych, przy tym montowane są za pomocą wkrętarki, bez konieczności wykonywania wykopu.
Produkt jest dedykowany konstrukcjom naziemnym, zwłaszcza osadzaniu obiektów drewnianych budowanych w technologii szkieletowej i prefabrykowanej, elementów małej architektury w tym architektury ogrodowej, a także konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe oraz pompy ciepła. Obecnie trwa proces wyboru maszyn, wyposażenia, narzędzi oraz analiza przyszłego procesu produkcyjnego.
– Wchodzimy na rynek z przekonaniem, że nasz wyrób nie tylko może zmienić dotychczasowe podejście do tradycyjnego procesu budowania, ale może również w znaczący sposób zminimalizować jego negatywny wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Planujemy rozpocząć produkcję seryjną w drugim kwartale 2023 roku. W kolejnych latach zainwestujemy min. 30 milionów złotych, tworząc wiele nowych miejsc pracy. Z pełną odpowiedzialnością podjęliśmy decyzję o starcie produkcji śrub fundamentowych w Legnicy. Wierzymy, że produkt z lokalnego rynku stanie się częścią globalnej gospodarki – mówi Tomasz Kleszczewnik, członek zarządu Winkelmann Foundation Screw.
- Dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kluczowe jest dążenie do zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska i polskiej gospodarki. Jako spółka staramy się to realizować za pomocą działania, a nie tylko słownych deklaracji. Na naszych terenach prężnie rozwijają się firmy z sektorów automotive, produkcji, nowych technologii czy spożywczej. Winkelmann Foundation Screw na co dzień wytwarza śruby fundamentowe do branży budowlanej – dodaje Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
0 0
To ile konkretnie pisiory dali z naszych podatków ?
0 0
Social Credit System (Zintegrowana Platforma Analityczna) i Heil Victory.
Pozdr dla kumatych.
0 0
Prezenty dostają biedaki zza Odry, którzy przyjechali do Polski odkuć się. Wartość prezentu okrywa mgła tajemnicy. Dla polskich firm zabrakło prezentów. Muszą czekać na Świętego Mikołaja.
0 0
[quote="Gość"]Prezenty dostają biedaki zza Odry, którzy przyjechali do Polski odkuć się. Wartość prezentu okrywa mgła tajemnicy. Dla polskich firm zabrakło prezentów. Muszą czekać na Świętego Mikołaja.[/quote]
Nie zabrakło. Polska fabryka makaronu w LSSE też dostała prezent. Też nie wiadomo ile. Rozdają pieniądze państwa polskiego, a nie chcą ujawnić ile. Blokada dostępu do informacji publicznej jest karalna.
0 0
Historia lubi powtarzać się. Niemcy ponownie zakładają w Polsce obozy pracy. Tym razem na zaproszenie polskiego rządu i za wsparciem finansowym. W Rogoźnicy podobnie jak w 1944 roku niemiecka firma eksploatuje kamieniołom rękami polskich robotników
0 0
[quote="Gość"]To ile konkretnie pisiory dali z naszych podatków ?[/quote]
100 zł i dyplom
0 0
Za kilka lat dowiemy się, że rząd musiał wspierać inwestycje niemieckich firm w Polsce i zwalniać je z płacenia podatków, bo Unia Europejska wyznaczyła kamienie milowe, których spełnienie da nam poparcie UE dla ubiegania się o reparacje wojenne od Niemiec. Kiedy firmy niemieckie zarobią biliony złotych to temat reparacji wojennych wejdzie na agendę Parlamentu Europejskiego.