Zamknij

Legnicka firma Animak-Kopcza ze wsparciem LSSE

10:59, 10.02.2023
Skomentuj

Rodzinna firma Animak-Kopcza otrzymała wsparcie finansowe od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzję w czwartek 9 lutego odebrała przedstawicielka firmy.

-.Dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kluczowe jest dążenie do zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska i polskiej gospodarki. Jako spółka staramy się to realizować za pomocą działania, a nie tylko słownych deklaracji. Animak Kopcza od 25 lat jest liderem w produkcji makaronu nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce – zaznacza Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Animak-Kopcza sp. j. J.E. Kopcza to rodzinne przedsiębiorstwo, które na rynku funkcjonuje od 1990 roku. Spółka inwestuje w nowoczesne maszyny i urządzenia w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma na co dzień pracuje na maszynach PAVAN, światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych urządzeń do produkcji makaronu.

- Posiadamy trzy ciągi technologiczne do makaronów typu krajanka, makaronów oryginalnie walcowanych oraz makaronów tłoczonych, czyli krótkich form. Specjalizujemy się w makaronach płaskich, takich jak tagliatelle, papardelle i tym podobne. Zaliczamy się do 5 procent firm na świecie, które produkują makarony w jedynej prawidłowej metodzie walcowania – pasta sfoglia. Tworzymy nietypowe, smakowe formy makaronów. Nasze makarony wyróżnia bardzo dobre wybarwienie, brak sztucznych barwników, czysta etykieta i krótki skład. Uzyskanie decyzji o wsparciu od LSSE pozwoli nam zautomatyzować newralgiczne etapy produkcyjne. Dzięki wsparciu od LSSE możemy wzmocnić naszą przewagę konkurencyjną, zwiększając wydajność, a przy tym poprawiając warunki pracy oraz znacznie podwyższając jakość oferowanych produktów – mówi Anna Kopcza, wspólniczka spółki Animak Kopcza.

Animak Kopcza stawia na nowe technologie. Zamknięty proces produkcyjny jest w pełni skomputeryzowany, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo zdrowotne wytwarzanego produktu.

Decyzje o wsparciu oferowane są przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną różnorodnym inwestorom – od światowych koncernów przez średnie firmy aż do małych i mikro- przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest na co dzień do dyspozycji wszystkich zainteresowanych skorzystaniem ze wsparcia w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji.

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(15)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Lansu i picowania ciąg dalszy

11:00, 10.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

A kogo to interesuje.
LSSE banda darmozjadów i tyle.

11:00, 10.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Lansu i picowania ciąg dalszy[/quote]
Idą wybory i pijar z Nowogrodzkiej szaleje

12:00, 10.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="kyoś"]A kogo to interesuje.
LSSE banda darmozjadów i tyle.[/quote]
Darmozjadów? Znowu o sobie piszesz? Bo jakby nie patrzeć, strefa ekonomiczna daje pracę kilku tysiącom ludzi. Widocznie takim jak ty nie chce się pracować, jedne co potrafią to siać ferment i hejt.

04:00, 11.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie

04:00, 11.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

jakość tych makaronów ...na tle konkurencji ? marna...

08:00, 11.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Stefek"][quote="kyoś"]A kogo to interesuje.
LSSE banda darmozjadów i tyle.[/quote]
Darmozjadów? Znowu o sobie piszesz? Bo jakby nie patrzeć, strefa ekonomiczna daje pracę kilku tysiącom ludzi. Widocznie takim jak ty nie chce się pracować, jedne co potrafią to siać ferment i hejt.[/quote]

Prezydent Krzakowski obiecywał 10 000 miejsc pracy w fabrykach samochodowych, jeśli tylko będzie zgoda na likwidację lotniska. Co to za porównanie z kilkoma tysiącami w obecnej LSSE rozlokowanej w kilku lokalizacjach. Działania prezesa Czechowskiego z SAG tym sposobem zostały zablokowane. Teraz prezydent może tylko budować drogi dojazdowe do strefy bądź ronda dla ułatwienia ruchu ciężarówek przywożących surowce do strefy i wywożących gotowe wyroby do Niemiec. Trochę miejsca pracy prezydent dał przy budowie dróg dojazdowych do strefy, to fakt, ale to wciąż mało. Nigdy nie dorówna miejscom pracy, które utworzyłyby koncerny samochodowe, które zamiast w Legnicy zainwestowały w Polkowicach, Jaworze, Wałbrzychu, Kobierzycach albo w Czechach i na Słowacji.

11:00, 11.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Z przyjemnością czytam, że rządową pomoc dostała polska, prywatna firma. Bo dotychczas czytałem o pomocy dla Mercedesa, Winkelmanna, czy Viessmanna. Czekam na dzień, kiedy inne polskie firmy będą inwestować w specjalnych strefach. KGHM podejmuje takie próby od wielu lat, ale nie może spełnić się. Podobnie jest z innymi firmami państwowymi jak ORLEN, LOTOS, AZOTY, TAURON, PGE. Natomiast firmy państwowe inwestowały za granicą, gdzie straciły miliardy złotych.Temat ten ma długą brodę.

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - z upoważnienia ministra - na zapytanie nr 4196 w sprawie realizacji przez KGHM ˝Polska Miedź˝ SA i Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA porozumienia zawartego pomiędzy tymi spółkami a gminą miejską Lubin, dotyczącego inwestowania na terenie podstrefy lubińskiej LSSE
W odpowiedzi na zapytanie Pana Ryszarda Maraszka, Posła na Sejm RP, z dnia 17 czerwca br. w sprawie realizacji przez KGHM Polska Miedź S.A. porozumienia zawartego pomiędzy LSSE S.A., Gminą Lubin i KGHM PM S.A. wybranego przez załogę (znak: SPS-0203-4184/05) uprzejmie informuję, co następuje:

1. Inwestycje KGHM Polska Miedź S.A. na terenie LSSE
Z informacji uzyskanych od Zarządu Spółki wynika, iż w trosce o rozwój gospodarczy regionu, KGHM Polska Miedź S.A. prowadzi rozmowy z inwestorami zagranicznymi mające na celu uruchomienie wspólnych przedsięwzięć z zakresu przetwórstwa miedzi (produkcja rur miedzianych wykorzystywanych w systemach klimatyzacyjnych oraz produkcja ogniw fotowoltaicznych) z możliwością ulokowaniem ich w LSSE - podstrefa Lubin.
Ponadto Zarząd Spółki, oceniając wagę oraz korzyści społeczno-ekonomiczne wynikające z rozwoju LSSE - podstrefa Lubin, zadeklarował wsparcie wiedzą i doświadczeniem wszelkich inicjatyw oraz chęć nawiązania współpracy w ramach przedsięwzięć inwestycyjnych w strefie.

2. Działania w zakresie uruchomienia programu inkubatora strefowego w LSSE - podstrefa Lubin
Z posiadanych informacji wynika, że w dniu 24 stycznia 2005 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne stron porozumienia, na którym omówiono koncepcję oraz możliwości wdrożenia w LSSE - podstrefa Lubin programu Strefowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dyskutowano nad formami organizacyjnymi oraz środkami finansowania działalności inkubatora. Zaproponowano wyjazd do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie funkcjonuje już inkubator strefowy, celem skorzystania z wiedzy i doświadczeń strefy nabytych podczas przygotowania i uruchamiania przedsięwzięcia. Na kolejnym spotkaniu w dniu 14 lutego 2005 r., które odbyło się również w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie, podjęto kwestie związane z opracowaniem biznesplanu dla inwestycji inkubatora strefowego w LSSE - podstrefa Lubin.

3. Działania w zakresie promocji LSSE - podstrefa Lubin
Zarząd KGHM PM S.A. poinformował, iż w czerwcu 2005 r. Prezydent Miasta Lubina, Robert Raczyński przedłożył Zarządowi KGHM Polska Miedź S.A. koncepcję powołania Parku Technologiczno-Przemysłowego KGHM S.A. (PTP KGHM S.A.) w Lubinie, w celu aktywizacji gospodarczej i stymulacji rozwoju regionalnego. Misją PTP KGHM S.A. jest stworzenie w dawnym województwie legnickim, w oparciu o infrastrukturę PTP KGHM S.A., alternatywy dla monokultury przemysłu miedziowego i rozwój na bazie nowej infrastruktury przemysłowej nowych przedsięwzięć gospodarczych opartych na innowacyjnych technologiach zarówno w branży usługowej, jak i produkcyjnej. Zaproponowana lokalizacja PTP KGHM S.A. w sąsiedztwie LSSE - podstrefa Lubin pozwoli na jej rozwój i szybkie zagospodarowanie poprzez pozyskanie inwestorów krajowych i zagranicznych. Koncepcja parku technologiczno-przemysłowego uzyskała wstępne poparcie ze strony Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. i aktualnie prowadzone są prace studialne, których efektem jest ocena opłacalności przedmiotowego projektu. Mam nadzieję, iż powyższe informacje Pan Poseł uzna za wyczerpujące.
Podsekretarz stanu
Krzysztof Żyndul
Warszawa, dnia 11 lipca 2005 r.

11:00, 11.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]
Jak zawsze

07:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]
Jak zawsze[/quote]
Przynajmniej dali POLSKIEJ firmie, a nie fur Dojczland albo mafiom vatowskim, wyjcu!

07:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]
Jak zawsze[/quote]
Przynajmniej dali POLSKIEJ firmie, a nie fur Dojczland albo mafiom vatowskim, wyjcu![/quote]
Mafia vatowska w ministerstwie finansów pis ma się dobrze. Zło dziej zawsze głośno krzyczy łapać zło dzieja

09:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]

Można przypuszczać, że nie podano kwot, bo okazałoby się, że firmy niemieckie dostają znacznie więcej kasy niż firmy polskie. Nie mówiąc o tym, że obdarowanych firm polskich jest znacznie mniej niż firm niemieckich.

12:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Z przyjemnością czytam, że rządową pomoc dostała polska, prywatna firma. Bo dotychczas czytałem o pomocy dla Mercedesa, Winkelmanna, czy Viessmanna. Czekam na dzień, kiedy inne polskie firmy będą inwestować w specjalnych strefach. KGHM podejmuje takie próby od wielu lat, ale nie może spełnić się. Podobnie jest z innymi firmami państwowymi jak ORLEN, LOTOS, AZOTY, TAURON, PGE. Natomiast firmy państwowe inwestowały za granicą, gdzie straciły miliardy złotych.Temat ten ma długą brodę.

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - z upoważnienia ministra - na zapytanie nr 4196 w sprawie realizacji przez KGHM ˝Polska Miedź˝ SA i Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA porozumienia zawartego pomiędzy tymi spółkami a gminą miejską Lubin, dotyczącego inwestowania na terenie podstrefy lubińskiej LSSE
W odpowiedzi na zapytanie Pana Ryszarda Maraszka, Posła na Sejm RP, z dnia 17 czerwca br. w sprawie realizacji przez KGHM Polska Miedź S.A. porozumienia zawartego pomiędzy LSSE S.A., Gminą Lubin i KGHM PM S.A. wybranego przez załogę (znak: SPS-0203-4184/05) uprzejmie informuję, co następuje:

1. Inwestycje KGHM Polska Miedź S.A. na terenie LSSE
Z informacji uzyskanych od Zarządu Spółki wynika, iż w trosce o rozwój gospodarczy regionu, KGHM Polska Miedź S.A. prowadzi rozmowy z inwestorami zagranicznymi mające na celu uruchomienie wspólnych przedsięwzięć z zakresu przetwórstwa miedzi (produkcja rur miedzianych wykorzystywanych w systemach klimatyzacyjnych oraz produkcja ogniw fotowoltaicznych) z możliwością ulokowaniem ich w LSSE - podstrefa Lubin.
Ponadto Zarząd Spółki, oceniając wagę oraz korzyści społeczno-ekonomiczne wynikające z rozwoju LSSE - podstrefa Lubin, zadeklarował wsparcie wiedzą i doświadczeniem wszelkich inicjatyw oraz chęć nawiązania współpracy w ramach przedsięwzięć inwestycyjnych w strefie.

2. Działania w zakresie uruchomienia programu inkubatora strefowego w LSSE - podstrefa Lubin
Z posiadanych informacji wynika, że w dniu 24 stycznia 2005 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne stron porozumienia, na którym omówiono koncepcję oraz możliwości wdrożenia w LSSE - podstrefa Lubin programu Strefowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dyskutowano nad formami organizacyjnymi oraz środkami finansowania działalności inkubatora. Zaproponowano wyjazd do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie funkcjonuje już inkubator strefowy, celem skorzystania z wiedzy i doświadczeń strefy nabytych podczas przygotowania i uruchamiania przedsięwzięcia. Na kolejnym spotkaniu w dniu 14 lutego 2005 r., które odbyło się również w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lubinie, podjęto kwestie związane z opracowaniem biznesplanu dla inwestycji inkubatora strefowego w LSSE - podstrefa Lubin.

3. Działania w zakresie promocji LSSE - podstrefa Lubin
Zarząd KGHM PM S.A. poinformował, iż w czerwcu 2005 r. Prezydent Miasta Lubina, Robert Raczyński przedłożył Zarządowi KGHM Polska Miedź S.A. koncepcję powołania Parku Technologiczno-Przemysłowego KGHM S.A. (PTP KGHM S.A.) w Lubinie, w celu aktywizacji gospodarczej i stymulacji rozwoju regionalnego. Misją PTP KGHM S.A. jest stworzenie w dawnym województwie legnickim, w oparciu o infrastrukturę PTP KGHM S.A., alternatywy dla monokultury przemysłu miedziowego i rozwój na bazie nowej infrastruktury przemysłowej nowych przedsięwzięć gospodarczych opartych na innowacyjnych technologiach zarówno w branży usługowej, jak i produkcyjnej. Zaproponowana lokalizacja PTP KGHM S.A. w sąsiedztwie LSSE - podstrefa Lubin pozwoli na jej rozwój i szybkie zagospodarowanie poprzez pozyskanie inwestorów krajowych i zagranicznych. Koncepcja parku technologiczno-przemysłowego uzyskała wstępne poparcie ze strony Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. i aktualnie prowadzone są prace studialne, których efektem jest ocena opłacalności przedmiotowego projektu. Mam nadzieję, iż powyższe informacje Pan Poseł uzna za wyczerpujące.
Podsekretarz stanu
Krzysztof Żyndul
Warszawa, dnia 11 lipca 2005 r.[/quote]

W KGHM czas płynie znacznie wolniej, a żarna decyzyjne długo mielą. Przygotowania inwestycji zagranicznych zaczęły się w czasach prezesa Speczika. Zrealizowane zostały po 12 latach.

12:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]

Można przypuszczać, że nie podano kwot, bo okazałoby się, że firmy niemieckie dostają znacznie więcej kasy niż firmy polskie. Nie mówiąc o tym, że obdarowanych firm polskich jest znacznie mniej niż firm niemieckich.[/quote]

Jak przypuszczam, to LSSE nie rozdaje swoich pieniędzy. Jeżeli są to pieniądze rządowe, to powinna być pełna informacja o źródle pochodzenia tych pieniędzy i jakie kwoty dostali obdarowani. Czuję smród podnoszący się nad darowiznami LSSE.

08:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]Ile konkretnie pisiory dały z naszych podatków oczywiście nie podano. Najważniejsze że jest reklama i lans w internecie[/quote]

Można przypuszczać, że nie podano kwot, bo okazałoby się, że firmy niemieckie dostają znacznie więcej kasy niż firmy polskie. Nie mówiąc o tym, że obdarowanych firm polskich jest znacznie mniej niż firm niemieckich.[/quote]

Jak przypuszczam, to LSSE nie rozdaje swoich pieniędzy. Jeżeli są to pieniądze rządowe, to powinna być pełna informacja o źródle pochodzenia tych pieniędzy i jakie kwoty dostali obdarowani. Czuję smród podnoszący się nad darowiznami LSSE.[/quote]

Janosik łupił bogatych i rozdawał swoje łupy biednym. Firmy w strefach ekonomicznych mają ulgi podatkowe o jakich mogą tylko marzyć firmy działające poza strefami. Firmy działające poza SSE są łupione podatkami jak choćby KGHM podatkiem miedziowym. Złupione pieniądze rozdawane są firmom, które mają gigantyczne zwolnienia z podatków. To nie jest normalne, zwłaszcza, że największe korzyści odnoszą firmy zagraniczne, a w szczególności firmy niemieckie.

09:00, 12.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%