Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpoczęły się w Prochowicach obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po nabożeństwie ulicami miasteczka w kierunku Rynku przeszedł biało-czerwony korowód, który zgromadził mieszkańców i uczestników wydarzenia. Wspólne przejście stało się naturalnym wstępem do dalszej części świętowania i podkreśliło charakter tego dnia.
::video{"type":"single","item":"21471"}

Główna część obchodów odbyła się w Rynku, gdzie zgromadzili się mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Wydarzenie rozpoczęło się polonezem, który otworzył dalszy program i wprowadził uczestników w uroczysty nastrój. Następnie zaprezentowana została część artystyczna, nawiązująca do wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Na scenie pojawiły się żywe obrazy przedstawiające moment jej uchwalenia. Występ przyciągnął uwagę uczestników i stał się jednym z ważniejszych punktów programu. W przygotowanie zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” oraz mieszkańcy, którzy wzięli udział w wydarzeniu.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24650"}
Podczas obchodów na scenie wystąpiła również prochowicka młodzież, prezentując program wokalny i artystyczny. Uczestnicy mogli zobaczyć przygotowane występy, które uzupełniły całość wydarzenia i przyciągnęły uwagę zgromadzonych.
W Rynku przygotowano także wystawę tematyczną poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie nagrodzono dzieci i młodzież, którzy wzięli udział w konkursach „Kwiaty dla Polski” oraz „Jest takie miejsce, taki kraj”.
....12:47, 04.05.2026
Kościół katolicki był przeciwko reformom konstytucji 3 maja. Przestańcie zakłamywać historię.
Pracownik strefy14:25, 04.05.2026
Burmistrz Sielicka zamiast tańczyć po rynku w Prochowicach wzięła by się do roboty.
Nie mamy czym dojechać do pracy do Legnicy na godz. 6.Wybietam się do niej na rozmowę aby dala mi kasę na taksówki.
Dostała ostatnio od radnych duza podwyżkę to chyba ja stać.
?17:33, 04.05.2026
Msza odbyta przez funkcjonariuszy Kościoła, który zwalczał Konstytucję 3 Maja?
To jakaś kpina czy prowokacja sutannowych cwaniaków?
Nieprzypadkowo lud Warszawy i Wilna wieszał biskupów, którzy zdradzili Polskę na rzecz Rosji i Watykanu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Ruskie onuce, wielbiciele Konfy i Korony, dają głos. Żałosne!
??
21:20, 2026-06-22