KGHM Polska Miedź połączyła siły z Gminą Grębocice, aby wspólnie zadbać o środowisko naturalne. W ramach kolejnej akcji kompensacyjnej, zorganizowanej przez Zakład Hydrotechniczny, mieszkańcy, wolontariusze oraz pracownicy KGHM posadzili 100 drzew w okolicach Obiszowa, w Zagłębiu Miedziowym.
– Nasza działalność opiera się na zasadzie równowagi pomiędzy rozwojem naszej działalności biznesowej a środowiska. Sadzenie drzew w Obiszowie to częściowa realizacja naszych działań kompensacyjnych realizowanych na terenach zajętych pod Kwatery Południowej OUOW Żelazny Most. Jako firma świadoma i odpowiedzialna społecznie i środowiskowo, dokładamy wszelkich starań, aby pomimo trudności w znalezieniu kilkuset hektarów powierzchni pod nasadzenia, w terminie wykonać obowiązek kompensacji. Wspólnie z samorządem Grębocic dbamy o nasze otoczenie i dajemy przykład, że troska o przyrodę to nasza wspólna odpowiedzialność – mówi Zbigniew Bryja, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.
Podczas wydarzenia posadzono 50 grabów i 50 brzóz, dostarczonych przez KGHM, oraz 2000 krokusów zakupionych przez Gminę Grębocice. Akcja nie tylko przyczyniła się do ochrony przyrody, ale również zintegrowała lokalną społeczność.
Drzewa posadzone w ramach tej inicjatywy stanowią nie tylko naturalny filtr powietrza, ale także schronienie dla licznych gatunków zwierząt i roślin, wzbogacając bioróżnorodność Zagłębia Miedziowego.
KGHM prowadzi nasadzenia, nie tylko w ramach kompensacji przyrodniczych. W kwietniu tego roku akcję sadzenia drzew zorganizowali pracownicy Huty Miedzi Głogów. Kolejne sadzonki dębów, buków i sosen już rosną na terenach leśnych wokół tego oddziału miedziowej spółki.
KGHM od lat aktywnie wspiera zalesianie terenów wokół swoich oddziałów, dbając o równowagę ekologiczną w regionie. Spółka zarządza terenami leśnymi o powierzchni ponad 212 ha, a w zeszłym roku posadzono 400 tysięcy drzew. Celem firmy jest neutralność klimatyczna do 2050 roku.
(źródło: KGHM)
Gumiś16:03, 30.09.2024
0 0
Pod budowę Kwatery Południowej wycięto 500 ha wysokopiennego lasu. Nasadzenia są szczątkową formą obowiązkowej kompensacji tej wycinki i KGHM żadnej łaski nie robi, że sądzi drzewa w obszarach zdegradowanych. Żałosne i obciachowe jest dorabianie dodatkowej proekologicznej „historii” do wypełniania takich obowiązków. Szum medialny i reklama tak ale tam gdzie KGHM zrobi coś z własnej woli! 16:03, 30.09.2024