W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy odbyły się targi pracy i prezentacji zawodowych. Odwiedzających, swoją ofertą próbowali zainteresować pracodawcy, studenci wyższych uczelni oraz uczniowie szkół.
Targi w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zorganizowało Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli z Wałbrzycha. Odwiedzający mieli do dyspozycji stoiska uczelni wyższych, pracodawców i szkół ponadgimnazjalnych.
Agnieszka Szymańska z Legnicy, aktualnie studentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu z uśmiechem mówi, że ich szkoła ma tę przewagę nad innymi, że ulokowana jest w stolicy Dolnego Śląska. - Wrocław jest miastem studenckim i nikogo nie trzeba do tego przekonywać – dodaje Agnieszka. [FOTORELACJA]4341[/FOTORELACJA]
WSB wybrała, bo stawia na praktykę, a nie pustą teorię, która po skończeniu studiów nie ma odzwierciedlenia w życiu. Studentka drugiego roku zarządzenia przyznaje, że ogromne znaczenie dla jej decyzji miał dobór kadry pedagogicznej. - Wykładowcy prowadząc zajęcia używają prostego języka, także nie ma problemu ze zrozumieniem tematu – dodaje Aga. - Podają także przykłady z życia, które możemy przełożyć na teorię.
Kolega Agnieszki, Mariusz Osikiewicz podpowiada, że wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej są właścicielami przedsiębiorstw, więc na co dzień mają do czynienia z problemami o których opowiadają studentom. - Uczą nas skrupulatnego sporządzania umów, tak aby przewidzieć niekontrolowane zdarzenia i móc się zabezpieczyć ze strony finansowej – mówi Mariusz.
Student drugiego roku finansów i rachunkowości dodaje, że ma już pomysł na własny biznes. - Związany jest z branżą energetyczną, ale nie chciałbym zdradzać szczegółów, aby nie zapeszyć – wyjaśnia. - Powiem tylko tyle, że na studiach nauczyłem się wypełniania dokumentów urzędowych, a to na pewno ułatwi mi start w pracy.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu daje studentom możliwość uzyskania dwóch dyplomów w dwa lata. - Jednocześnie możemy zrobić studia magisterskie i podyplomowe, płacąc tylko za magisterskie, a przy tym nie tracąc czasu – wyjaśnia Mariusz Osikiewicz. - Moi znajomi dzięki takiemu rozwiązaniu znaleźli pracę w zawodzie, m.in. w bankach.
Dodatkowo studenci WSB wyjeżdżają na rajdy integracyjne organizowane przez samorząd. - Nie nudzimy się na wyjazdach, a wręcz przeciwnie, bierzemy udział w zajęciach mających formę gier biznesowych – kontynuuje student. - Tworzymy grupy z których każda jest odrębnym przedsiębiorstwem, a naszym zadaniem jest poprowadzenie firmy w taki sposób, aby wygrać na rynku pracy z konkurentami.
Z kolei studenci Politechniki Wrocławskiej zdradzają nam, że odkąd powstał u nich nowy kierunek geodezja i kartografia, to w murach ich szkoły znacznie wzrosła liczba studentów. - Okazało się, że w zeszłym roku było aż 15 osób na miejsce – mówi studentka trzeciego roku inżynierii środowiska Agata Syc – Drzazga.
Agata przyznaje, że podczas targów zainteresowani pytali o kierunki informatyczne i kryteria oraz wskaźniki, jakie muszą spełnić aby znaleźć się na wymarzonych studiach.
Na brak zainteresowania nie narzekali także pracodawcy, prezentujący oferty firm Volkswagen, MR JOB, Workservice, BZ WBK, Arleg oraz wielu innych. Dodatkowo dziewięć legnickich szkół ponadgimnazjalnych próbowało swoją ofertą zainteresować młodzież szkolną.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz