Warsztaty kolejowe odbyły się w środę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Zajęcia z obsługi urządzenia sterowania ruchem kolejowym (SRK), przy użyciu nowoczesnego symulatora SRK oraz warsztat z obsługi lokomotywy spalinowej 6Dg, również przy użyciu symulatora były skierowane do uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego.


PWSZ zapewnia nie tylko wysoki poziom obsługi, ale również atrakcyjną cenę szkolenia bez konieczności podpisywania umów lojalnościowych z poszczególnymi pracodawcami. Koszt szkolenia na licencję wynosi jedyne 4 tys. zł, w przypadku wpłaty do 15 października koszt ten wyniesie 3,8 tys. zł.[FOTORELACJA]17771[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość11:00, 07.10.2021
Szkoła Pani Witelonki jest super. Można zostać studentem a potem kierować pociągiem.
Anonimowy Gość12:00, 07.10.2021
Teoria to jedno, a praktyka to drugie. Dlaczego nic nie napisano o zajęciach praktycznych na lokomotywach?
A może ich nie będzie?
Anonimowy Gość02:00, 07.10.2021
[quote="Gość"]Teoria to jedno, a praktyka to drugie. Dlaczego nic nie napisano o zajęciach praktycznych na lokomotywach?
A może ich nie będzie?[/quote]
Symulator niczym sienie różni od lokomotywy. Lokomotyw wolnych pewnie nie ma bo ciągają składy osobowe i towarowe.
Anonimowy Gość03:00, 07.10.2021
Symulator to takie wygodne i tanie narzędzie dla szkół, bo nauczyciel niewiele się napracuje i coś pokaże. Zresztą praktyka w szkołach leży od wielu lat.
Jedyny plus symulatora, że stwarza namiastkę szkolenia na prawdziwym sprzęcie.
Swoją drogą, ciekawe dlaczego szkolenie pilotów samolotów składa się z części teoretycznej na symulatorze i części praktycznej w samolocie. Przy czym częśc praktyczna trwa kilka razy dłużej od teoretycznej.
MarduK10:00, 08.10.2021
[quote="Gość"]Teoria to jedno, a praktyka to drugie. Dlaczego nic nie napisano o zajęciach praktycznych na lokomotywach?
A może ich nie będzie?[/quote]
Widziałeś kiedyś lokomotywę z "eLką" na dachu?? :D:D:D
Anonimowy Gość11:00, 08.10.2021
Ehh a sprawdź geniuszu jaka masz później ścieżkę zanim zostaniesz maszynista a nie głupoty i lokomotywach praktykach itd
Anonimowy Gość11:00, 08.10.2021
Kiedyś kolejarzy, w tym maszynistów, kształciło się w zasadniczej szkole zawodowej przy ul. Łąkowej. Wychodzili z niej dobrzy fachowcy. Dzisiaj taki kształcenie też prowadzi zawodówka, tyle że wyższa. Miejmy nadzieję, że poziom kształcenia nie będzie chociaż niższy.
Anonimowy Gość01:00, 08.10.2021
Nareszcie pwsz legnicka zaczyna kształcić w zawodach niezbędnych do życia i dających szansę na pracę dla młodych . Przy okazji niech zmienią nazwę na adekwatna do kształcenia czyli szkoła zawodowa
Anonimowy Gość03:00, 08.10.2021
[quote="Gość"]Kiedyś kolejarzy, w tym maszynistów, kształciło się w zasadniczej szkole zawodowej przy ul. Łąkowej. Wychodzili z niej dobrzy fachowcy. Dzisiaj taki kształcenie też prowadzi zawodówka, tyle że wyższa. Miejmy nadzieję, że poziom kształcenia nie będzie chociaż niższy.[/quote]
Wypowiedź w punkt
Anonimowy Gość05:00, 08.10.2021
[quote="Gość"]Nareszcie pwsz legnicka zaczyna kształcić w zawodach niezbędnych do życia i dających szansę na pracę dla młodych . Przy okazji niech zmienią nazwę na adekwatna do kształcenia czyli szkoła zawodowa[/quote]
oni zmienili nazwę na Kolegium Witelonka Szkoła Publiczna
Anonimowy Gość05:00, 08.10.2021
mgr kolejarz.
To brzmi dumnie.
Z tym, że lepiej brzmi "mgr kolejarz -dowódca pociągu"
Anonimowy Gość07:00, 09.10.2021
Jakie zajęcia praktyczne? Zdanie licencji to dopiero początek drogi. Warsztat od miesiąca do 3, rewident, 500h jazd jako obserwator, znowu wykłady, 1200h jazd pod obserwacją i dopiero egzaminy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Ruskie onuce, wielbiciele Konfy i Korony, dają głos. Żałosne!
??
21:20, 2026-06-22