W Sali Królewskiej Legnickiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert – Estrada Dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Legnicy, podczas którego wystąpiło 19 uczniów, prezentując 14 utworów.

Wśród wykonawców znaleźli się: Maurycy Rapacz, Majana Wolak, Marta Głowacka, Krzysztof Kowalczyk, Adrianna Jaskóła, Weronika i Zofia Widz, Amelia Korbiel, Jakub Koziar, Natalia Teicher, Rozalia Pietrzyk, Milena Urbańska, Szczepan Świrski, Samuel Zań, Antoni Kowalczyk, Katarzyna Gwiazda, Magdalena Tyrpa i Adrianna Wilk.

Podczas koncertu publiczność miała okazję wysłuchać kompozycji będących częścią egzaminu dyplomowego absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia i Szkoły Muzycznej II stopnia. W programie znalazły się występy solowe z towarzyszeniem pianistów oraz Orkiestry Symfonicznej, a także pozycje kameralne i orkiestrowe.
Spotykamy się na koncercie podsumowującym i kończącym kształcenie uczniów na poziomie szkoły średniej muzycznej. Estrady Dyplomantów organizujemy jako szkoła już od kilkunastu lat i jest ona nieodłącznym elementem tradycji szkoły. Jest to dla nas uroczystość niezwykle ważna, tak jak dla szkoły, absolwentów, jak i rodziców. Przygotowujemy się do tej uroczystości bardzo intensywnie. Włączamy do tej uroczystości udział naszej orkiestry - podkreśliła znaczenie tego wydarzenia: - dyrektor szkoły, Lucyna Huzarska,
Podczas Estrady Dyplomantów uczniowie mają możliwość zaprezentowania jednego utworu spośród utworów, które grali w czasie egzaminu dyplomowego - kontynuuje Lucyna Huzarska
Estrada Dyplomantów to coroczne wydarzenie, które nie tylko podsumowuje kilkuletnią naukę młodych muzyków, ale także daje im szansę zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Każdy z utworów wykonany został z ogromnym zaangażowaniem, pokazując talent i ciężką pracę uczniów oraz ich nauczycieli.
Koncert był również okazją do zaprezentowania szerokiego repertuaru muzycznego, od klasyki po bardziej współczesne kompozycje, co podkreśla wszechstronność edukacji muzycznej w legnickiej szkole. Występy uczniów spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a ich talent i profesjonalizm zostały nagrodzone gromkimi brawami.[FOTORELACJA]20494[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]20495[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Ja sie upałem nie przejmuje bo mam wyciskarke do soku a w piwnicy w której mieszkam mam chłodno. Jak wyciskam wyciskarkom to spiewam kolendy zaleskie.
......
10:05, 2026-06-27
Dni Legnicy i masa atrakcji na weekend
Ja bendem leżał i oglondal odbyty psuw. Fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw fszendzie odbyty psuw...
Hejter pisowski z ku
10:00, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
To ja jestem ciekaw co się będzie działo za jakiś dwa lata gdy strefa ekonomiczna i fabryki na lotnisku dojdą aż do torów Hałas z zakładów produkcyjnych i ruch logistyczny dużych aut i transportu wewnętrznego nie będzie cichy Co wtedy zrobią mieszkańcy tej ulicy Każą wyburzyć zakłady ?
Typ
08:14, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26