Zamknij

Czym ocieplić dom na długie lata?

10:36, 23.01.2023
Skomentuj

Ocieplenie i termoizolacja to bardzo ważna kwestia podczas budowy. Do wyboru mamy wiele metod, które następnie będą nam służyć przez długie lata. Jedną z najpopularniejszych opcji jest ocieplanie celulozą. Ta metoda ma szerokie grono zwolenników i jest coraz chętniej stosowana. Przed ostatecznym wyborem warto dokładnie dowiedzieć się, na czym polega ten rodzaj ocieplania domu, gdyż każdy z nas chce, aby materiały dociepleniowe doskonale spełniały swoje zadania przez długie lata. Czym zatem warto ocieplić dom i o czym warto pamiętać?

Docieplenie domu na lata

Niejednokrotnie wybierane są niezawodne płyty PIR. To nowoczesne wersje klasycznego poliuretanu. Są one okładane zazwyczaj specjalną folią lub wzmocnionym papierem. Odznaczają się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dlatego izolacja może być cienka. Atutem płyt tego typu jest odporność na wilgoć i wodę. W składzie znajdziemy retardany, które są odporne na wysoką temperaturę i ogień. 

Kolejnym wyborem klientów są płyty ze sztywnej piany fenolowej. Mają one budowę zamknięto komórkową - nie chłoną wody oraz nie przepuszczają pary wodnej. Są pokryte z obu stron welonem szklanym. Niewątpliwą zaletą jest to, że stawiają na dobrą izolacyjność termiczną. Ponadto, można liczyć na nietopliwość, wytrzymałość i trudną zapalność.  

Nie zapominajmy o aerożelu - jest to zol krzemianowy skondensowany i utwardzony, trafia do sprzedaży jako mat, granulat lub płyty. Aerożel cechuje się lekkością i porowatością. Odbiorcy wskazują, że materiał jest odporny na ściskanie. Poza tym, można liczyć na tłumienie dźwiękiem. Minusem jest natomiast dosyć wysoka cena. 

Ocieplanie celulozą metodą wdmuchiwania

Klienci bardzo chętnie stawiają na ocieplanie celulozą metodą wdmuchiwaniaWarto w tym wypadku postawić na doświadczoną firmę, która świadczy szeroki zakres usług. W ofercie można znaleźć zarówno ocieplanie poddaszy, jak i budowę domów oraz naprawę cieplną. Faktem jest, że wdmuchiwanie celulozy to najmniej inwazyjna metoda izolacji ścian oraz poddasza. W tej sytuacji stosuje się sypką celulozę, która szczelnie wypełnia miejsce po opadłej wełnie. Granulat doskonale otacza elementy więźby drewnianej. To sprawia, że nawet w trakcie delikatnych ruchów nie dochodzi do nieszczelności. 

Zalety izolacji celulozowej

Celuloza na poddasze ma wiele zalet, które trzeba poznać. Najważniejsze z nich to:

  • Niepalność materiału - celuloza tworzy barierę ochronną, która opóźnia rozprzestrzenianie się ognia w  razie pożaru. Nie ma mowy o szkodliwych skroplinach i oparach. Klasyfikacja jasno wskazuje, że materiał odznacza się niepalnością. 
  • Zdrowy mikroklimat - wdmuchiwanie celulozy pozwala zachować zdrowy mikroklimat w otoczeniu. Reguluje bowiem zjawisko dyfuzji pary wodnej, dlatego zniwelowane zostaje ryzyko powstania wilgoci w budynku. 
  • Energooszczędność - to kolejny atut, który doceniają klienci. Domy ocieplone tą metodą zapewniają użytkownikom najwyższy komfort. Mogą stać się domami pasywnymi lub energooszczędnymi. 

Czy izolacja celulozowa ma jakieś wady? Istnieje kilka minusów takiego rozwiązania. Cena jest tutaj wyższa od innych propozycji. Do aplikacji trzeba użyć specjalnego sprzętu, który posiadają fachowcy. Bez tego nie można zapewnić gęstej warstwy izolacyjnej bez mostków termicznych. 

Jak widać, istnieje wiele propozycji, które trzeba dobrać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. W ostatnim czasie przoduje celuloza na poddasze. 

(WP(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Natan1987Natan1987

0 0

Ocieplenie domu jest bardzo ważne i powinniśmy je od razu wziąć pod uwagę przy budowie domu, ale też i przy jakichkolwiek remontach elewacji budynku czy np. wymianie okien. Potem jest to bardzo ciężko ogarnąć jeśli chodzi o parapety zewnętrzne. No i oczywiście pamiętajmy o odpowiednim obuwiu roboczym jak tutaj https://muntech24.pl/pl/c/Obuwie-robocze/154 , odpowiednich zabezpieczeniach itd.

11:00, 24.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Ciekawy artykuł

07:00, 25.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Materiały budowlane drogie

11:00, 26.01.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ullllaulllla

0 0

Ja proponuje już ocieplonny dom szkieletowy. https://www.timberdom.pl/domy-szkieletowe/ Tanio i praktycznie.

06:00, 03.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajaMaja

0 0

Trochę praktyki by mi się w tej dziedzinie przydało, niestety jest, jak jest, nie znam się na ocieplaniu pianką poliuretanową wcale. Widziałam na stronie https://cels.pl/ kilka metod ocieplenia domu. Dobrze by było, aby mi ktoś wyjaśnił, która z nich byłaby najlepsza. Najlepiej z podaniem za o przeciw przy każdej z nich.

04:00, 26.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%