Zamknij

Dialog społeczny z korzyścią dla rynku pracy

01:31, 27.06.2013
Skomentuj

W hotelu „Chata za Wsią” w Mysłakowicach odbyła się konferencja „Dialog społeczny na rzecz zwiększenia zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorców”.

 

Konferencja dotyczyła potrzeby wspólnych przedsięwzięć, mających wpływ na rynek pracy oraz adaptacyjność pracowników i przedsiębiorców.

Wśród prelegentów znalazł się m. in. prof. dr hab. Krzysztof SAFIN – wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który przygotował prezentację pt. „Partnerstwo na rzecz adaptacyjności – ujęcie modelowe”, zaprezentował model na rzecz adaptacyjności, który ujęty został również w publikacji końcowej pod Jego redakcją naukową, wydanej w ramach projektu.

Oprócz w/w wystąpienia, swoje prezentacje mieli również:

Władysław SZUREK – Przewodniczący Rady Wykonawczej Federacji Pracodawców Polski Zachodniej - „Dialog-współpraca-partnerstwo. Perspektywy zmian w relacjach pracodawca-pracobiorca”,

Andrzej ŚWIERCZEK – Przedstawiciel Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”, prowadzący warsztaty - „Pracodawca – pracownik. „Przy wspólnym stole znacznie mniej różnic”,

Franciszek KOPEĆ – Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” - „Dialog społeczny z perspektywy związków zawodowych”.

Jednym z punktów konferencji było także zaprezentowanie wspólnie wypracowanego Porozumienia na rzecz adaptacyjności pracowników i przedsiębiorstw co ujęte zostało w prezentacji Andrzeja ŚWIERCZKA – prowadzącego warsztaty.

W dalszej części konferencji miała miejsce dyskusja nt. „Działajmy wspólnie – zyskujemy podwójnie: co łączy związki pracodawców i pracowników z innymi podmiotami na rzecz adaptacyjności”?

Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty dla uczestników warsztatów, oraz wyżej wspomniana publikacja.

Działania, jakie były realizowane w trakcie trwania projektu:

Przeprowadzono cykl 6 warsztatów, celem których było stworzenie platformy trwałej współpracy partnerów społecznych, poprzez wypracowanie modelu współpracy na rzecz adaptacyjności pracowników i przedsiębiorstw, zawierającego m.in. „pakiet pracodawcy”, nt. zasad współpracy pracownik-pracodawca, z uwzględnieniem kobiet powracających na rynek pracy, regulaminy pozwalające na godzenie życia zawodowego z prywatnym, warunki prawne umożliwiające zakładanie placówek przyzakładowych opieki nad dzieckiem. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały m.in. dobre praktyki w zakresie stosowania EFZ.

Projekt skierowany był do grupy 50 osób z terenu Dolnego Śląska zainteresowanych wzmacnianiem dialogu społecznego i zwiększeniem zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorców, które podczas warsztatów-pracy zespołowej, korzystając z własnego doświadczenia opracowali narzędzia w zakresie EFZ. Dodatkowo wspierani byli przez Grupę 6 Ekspertów, zaangażowanych w szczegółowe dopracowanie, na podstawie propozycji z warsztatów, modelowych rozwiązań w zakresie Elastycznych Form Zatrudnienia, w tym „pakietu pracodawcy”.

Projekt „DIALOG – WSPÓŁPRACA – PARTNERSTWO na rzecz adaptacyjności przedsiębiorstw” realizowany przez Federację Pracodawców Polski Zachodniej w partnerstwie z Regionem Jeleniogórskim NSZZ „Solidarność” w okresie od 01.09.2012r. do 31.07.2013r. Współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biuro projektu Lidera:


Federacja Pracodawców Polski Zachodniej
ul. Jaworzyńska 261, 59 – 220 Legnica
tel. (76) 856 54 56, 850 69 98
e-mail: [email protected], www.fppz.pl

Biuro projektu Partnera:

Region Jeleniogórski NSZZ „Solidarność”
ul. 1-go Maja 25, 58-500 Jelenia Góra
Tel /fax (75) 64-15-912, www.soljg.eu,
e-mail: [email protected]

 

[FOTORELACJA]6694[/FOTORELACJA]

 

(at(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%