2047 listów z 31 parafii legnickiej diecezji oraz ośmiu szkół ze słowami wsparcia dla prześladowanych chrześcijan trafiło do skrzynek Poczty Miłosierdzia.
Do inicjatywy można było włączyć się przez napisanie krótkiego listu ze słowami pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcane były do namalowania naszej Ojczyzny, swojego podwórka, lub szkoły. Listy mogły być napisane w języku polskim, angielskim i francuskim.
- Na ten cel zostały wyprodukowane specjalne skrzynki pocztowe, które trafiły do każdej parafii w diecezji oraz do zainteresowanych szkół, uczelni i instytucji. Zbieranie listów trwało od środy popielcowej 18 lutego, przez cały Wielki Post, aż do Niedzieli Palmowej. Każdy kto włączył się w dzieło spełnił również uczynek miłosierdzia co do duszy: „strapionych pocieszać” - przypomina ksiądz Janusz Wilk, asystent kościelny Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej Diecezji Legnickiej.
We wtorek listy zostały przekazane księdzu Rafałowi Cyfce, dyrektorowi Biura Regionalnego Pomoc Kościołowi w Potrzebie z Krakowa.
Przypomnijmy. Pierwszy Marsz dla Życia w 2009 roku poprzedzała zbiórka starych i zniszczonych różańców, które po naprawieniu przez młodzież, były rozdawane osobom przyjmującym Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W 2010 roku odbyła się zbiórka złomu woskowego, z którego powstały świece paschalne z symbolem nienarodzonego dziecka.
Kolejny rok przyniósł pomysł na zbiórkę pieluch dla dzieci z Domów Samotnej Matki. W 2012 roku zbiórka hasłem Kredka dla Dziecka, przyniosła wsparcie w postaci przyborów szkolnych dla wychowanków Domów Dziecka. Natomiast w 2013 roku rozprowadzono 2350 różańców wykonanych ręcznie w Betlejem. Pieniądze przekazane zostały na pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.
W roku ubiegłym, w ramach współpracy z Papieską Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie i spółką Green Office, udało się zebrać 346 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zysk z przetworzonego sprzętu pozwolił na dofinansowano przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie budowy studni głębinowych w Nigerii oraz dokończenie budowy szkoły ojca Eleuteriusza w Republice Demokratycznej Konga.[FOTORELACJA]9514[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz