Zamknij

Festiwal piosenką malowany

08:35, 23.09.2011
Skomentuj

W Spółdzielczym Domu Kultury Atrium odbył się IV Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych Regionu Legnickiego. Złotą Nutkę wyśpiewała Beata Dropik ze stowarzyszenia "Nadzieja" z Legnicy.

Terapeutyczny wpływ muzyki na nasze zdrowie i różnorodne problemy natury emocjonalnej zauważono już w czasach plemiennych, gdy szaman w czasie rytuałów leczniczych stosował śpiew, taniec i grę na instrumentach. Dziś muzykoterapia to dziedzina posługująca się muzyką lub jej elementami w celu poprawy funkcjonowania osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej. Oparta jest na podstawach naukowych, wykorzystujących wiele dyscyplin naukowych, m. in. psychologii, medycyny, pedagogiki, psychoterapii. [FOTORELACJA]3751[/FOTORELACJA]

W Festiwalu juczestniczyły  osoby  niepełnosprawne: uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, organizacji pozarządowych oraz innych instytucji działających na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych z regionu legnickiego m. in. z : Legnicy, Lubina, Chojnowa, Złotoryi, Jawora, Legnickiego Pola. 

Organizatorami Festiwalu są  Stowarzyszenie „Jutrzenka”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Jutrzenka”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego w Legnicy.
Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu  Miasta Legnicy, Fundacji Polska Miedź oraz sponsorom: p. Jadwidze Bogackiej i Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary”. Życzliwości i pomocy Pani Lucyny Zubiel dyrektora Domu Kultury „Atrium”, która już po raz trzeci udostępnia nam salę i udziela wszelkiej pomocy.

Wsparciu wolontariuszy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy również z tej placówki. Pani Czesława Dłubak dyrektor ZCKU od wielu lat wspiera działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

W imprezie integracyjnej wzięło udział blisko 250 osób.
Wystąpiły osoby z 14 placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej z: Lubina, Jawora, Chojnowa, Złotoryi, Legnicy, Domu Pomocy społecznej w Legnicy i Legnickim Polu, Zespołu placówek Specjalnych w Legnicy, Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy i Stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Każda placówka zgłosiła  na konkurs 2 piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar. Zgłoszono do wykonania 21 utworów.

Uczestnikom festiwalu  akompaniował Zespół „Czerwone Teksasy” , który zakończył imprezę koncertem i wspólną dyskoteką.

IV Festiwal wprowadził nas w szalone lata 60, czas teksasów, kwiatów, śpiewu i muzyki. Dziś śpiewaliśmy  utwory „Czerwonych Gitar” jednego z najlepszych Polskich Zespołów, legendy Muzyki Rozrywkowej. Na naszej scenie w ten magiczny czas wprowadzi nas Zespół „Czerwone Teksasy”.

W tej edycji powalczyliśmy o złotą, srebrną i brązową nutkę, logo zaprojektował Jan Zborucki – artysta plastyk, formę przestrzenną wykonała p. Anna Rodak.
Natomiast pamiątkowe „tablice” wykonał p. Zenon Dolecki, legnicki grawer.

Organizatorzy zakupili dla wszystkich placówek płytę Czerwonych Gitar,  a terapeuci i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego wykonali piękne i czarowne aniołki.

Artystów oceniało znamienite jury w składzie: Anna Piwowarczyk, Benedykt Ksiądzyna,  Marian Skowron, Sławomir Szudrowicz, Adam Rorat, Sławomir Sobieski.


 
(MJ (lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%