Kwiaty i życzenia imieninowe sprawią wielką przyjemność każdej solenizantce. Dzisiaj imieniny obchodzą Ammonia, Krystyna, Liberata, Liberata, Monika, Regina i Zuzanna.
Ammonia – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Oznacza "wierna". Ammonia imieniny obchodzi 18 stycznia i 12 lutego i 26 listopada.
Krystyna – imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa Christus, do którego dodano przyrostek -inus, wskazujący na zależność lub pochodzenie. Oznacza więc: "pochodząca od Chrystusa" lub "należąca do Chrystusa". Rzadko spotykany męski odpowiednik: Krystyn Zdrobnienia: Krychna, Krysia, Krysieńka, Krystka, Krystynka, Krzycha, Krzysia, Kryśka, Tina. Krystyna jest niezależna i pewna siebie. Niechętnie słucha czyichś rad, woli sama decydować o wszystkim. Lubi pomagać innym i potrafi to robić dobrze oraz z wyczuciem. Umie patrzeć dalekowzrocznie i planować na kilka lat naprzód. Jej szczęśliwa liczba to 7, kamień – opal, kolor – biały. Krystyna imieniny obchodzi 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 24 lipca, 6 listopada i 5 grudnia.
Liberata - żeński odpowiednik imienia Liberat oznaczające osobę "uwolnioną", "wyzwoloną". Patronką tego imienia jest m.in. św. Liberata, żyjąca w VI wieku. Liberata imieniny obchodzi 18 stycznia, 5 lipca, 23 września, 12 grudnia.
Małgorzata – imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa margarites, które oznacza "perła". Zdrobnienia: Małgorzatka, Małgosia, Małgośka, Gosia, Gośka. Małgorzata jest spokojna oraz rzeczowa. Pogodnie patrzy na świat i życzliwie odnosi się do ludzi. Jest delikatna psychicznie i łatwo się wzrusza. Wszystkie obowiązki traktuje bardzo poważnie, toteż zwykle uchodzi za wzorowego pracownika. Jej szczęśliwa liczba to 3, kamień perła, kolor biały. Imieniny obchodzi: 12 stycznia, 18 stycznia, 22 lutego, 25 marca, 10 kwietnia, 13 kwietnia, 27 maja, 10 czerwca, 13 lipca, 20 lipca, 27 sierpnia, 30 sierpnia, 16 października, 17 października, 2 listopada, 16 listopada, 30 grudnia.
Monika – imię o niejasnej etymologii. Prawdopodobnie pochodzi z języka greckiego, od słowa monos ("jedyny, sam, samotny"). Teorię tę uwiarygodnia fakt, iż dawniej imię to zwykle nadawano jedynaczkom. Zdrobnienia: Moniczka, Monisia, Monia, Nika. Monika jest dynamiczna oraz nowoczesna. Nie boi się rywalizacji, gdyż posiada ogromną wiarę we własne możliwości. Potrafi podjąć ryzyko, a w przypadku porażki szybko staje na nogi i zaczyna wszystko od początku. Jej szczęśliwa liczba to 9, kamień kwarc różowy, kolor różowy. Imieniny obchodzi 18 stycznia, 27 sierpnia, 10 września i 6 października.
Regina — imię żeńskie pochodzące od łacińskiego słowa Regina - królowa. Imię to nawiązuje do miana Regina Coeli, którym określa się Matkę Boską Królową Niebios. W Polsce zanotowano je już w 1386 roku. Zdrobnienia: Reginka, Regincia, Gina, Renia. Regina jest poważna i tajemnicza. Potrafi umiejętnie skrywać swoje emocje oraz uczucia nawet przed najbliższymi. Nie lubi okazywać żadnej słabości. Skupiona na pracy, w szybkim czasie awansuje, zajmując bardzo wysokie stanowisko. Jej szczęśliwa liczba to 9, kamień: aleksandryt, kolor purpurowy. Regina imieniny obchodzi: 18 stycznia, 17 marca, 7 września i 21 listopada.
Zuzanna – imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa szoszannah / shoshan, które oznacza "lilia" (z kolei do języka hebrajskiego słowo to przyszło z egipskiego seszen, gdzie znaczyło "lotos"). Zdrobnienia: Zuzanka, Zuza, Zuzka, Zuzia. Zuzanna jest ambitna oraz zaradna. Rozważnie gospodaruje pieniędzmi, tak aby zawsze na wszystko starczyło. Jest dobrym, solidnym pracownikiem, którego bez obaw można obsadzić na odpowiedzialnym stanowisku. Jej szczęśliwa liczba to 4, kamień oliwin, kolor żółty. Imieniny obchodzi 18 stycznia, 11 maja, 24 maja, 6 lipca, 11 sierpnia, 19 września i 17 października. (wikipedia, imiona.wieszjak)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz