Zamknij

Mural i koncert na zakończenie festiwalu BtW

14:51, 23.09.2012
Skomentuj

Festiwal Between the Wall w naszym mieście zakończył się powstaniem muralu w Parku Miejskim. Później, organizatorzy zaprosili uczestników na koncert, podczas którego zagrali dj Sowa i legnicka grupa PaUla i Pacifer.

Warsztaty street art w naszym mieście dobiegły końca. Na zakończenie festiwalu, w Parku Miejskim, w pobliżu placu zabaw, powstał podwójny mural autorstwa Ani Szejdewik (Coxie) i Sławka Czajkowskiego (Zbiok).

Uczestnicy festiwalu z pomocą artystów pracowali nad konstrukcją cały sobotni dzień. Jedna strona muralu należała do Zbioka, a kolejna do Coxie. Każdy ze streetartowców zaproponował uczestnikom swoją koncepcję, która w trakcie wykonywania prac lekko ewoluowała. - Początkowo mieliśmy zrobić mural zwracający uwagę na problemy zwierząt, zwłaszcza psów - wyjaśnia Ania "Coxie" Szejdewik. - Praca miała być protestem, czymś, dzięki czemu warto zauważyć znieczulicę panującą wobec zwierząt.

Ania przyznaje, że w trakcie tworzenia, wstępna koncepcja zaczęła się zmieniać i na muralu pojawiły się zwierzęta w mieście. - Widzimy psa dyktatora, który prowadzi swojego pana na smyczy, walczącego psa i kota, ale wszystkie rysunki są w ciepłych, przyjemnych kolorach, bo nie chcieliśmy pokazywać problemów zwierzaków w czarno - białych barwach - dodaje wrocławska artystka.

[FOTORELACJA]5224[/FOTORELACJA]

Uczestniczki projektu, Justyna Tuchorska i Karolina Łukacz przyznają, że tworząc walczącego psa z kotem zdały się na spontaniczność artystyczną. - Na kartce namalowałam jamnika, później dorysowałam mu miecz i tak powstał walczący pies - mówi Justyna. - Po chwili koleżanka domalowała swojego kotu także broń. Nasza praca pokazuje sprzeczność charakterów między psem a kotem - dodaje Karolina.

Po drugiej stronie muralu, prym wiódł Zbiok. Płaszczyzna została podzielona na pięć kolorowych stref. - W każdej z nich, uczestnicy mają namalować to, co jest najważniejsze dla ludzi w określonym przedziale wiekowym - wyjaśnia Sławek Czajkowski.

W żółtym polu pojawią się potrzeby nastolatków, w zielonym 20 i 30-latków, w niebieskim 40-latków, w czerwonym 50-latków i w brązowym seniorów. - Przekonamy się, jak młodzież postrzega siebie, a także osoby starsze, niewątpliwie taki obraz składa się na wizerunek naszego społeczeństwa - kontynuuje Zbiok. - Skłania też do przemyśleń, bo z czasem zmienia się system wartości człowieka, a ten nasz rebus jest szansą na pomyślenie o innych.

Na niebieskim polu pojawiły się ryby uciekające przed rekinem, co symbolizuje karierę zawodową, natomiast w brązowej strefie królowała duchowość, która w życiu wielu seniorów odgrywa istotną rolę.

Po artystycznych wyładowaniach na muralu, uczestnicy festiwalu przenieśli się do Otwartej Pracowni Sztuki na ulicy Szkolnej. Tam zagrali dla nich dj Sowa i legnicka grupa PaUla i Pacifer. Organizatorem i pomysłodawcą Between the Wall jest legnicka Fundacja Sztuka dla Ludzi, którą prowadzą Bartłomiej Sroka i jego żona Dagmara Angier - Sroka.

(MB (lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%