Dwa dni trwały zmagania w Regatach o puchar Wójta Gminy Kunice. Zawodnicy startowali w trzech klasach. W niedzielę najlepsi otrzymali nagrody.
[FOTORELACJA]9978[/FOTORELACJA]W klasie „Omega” wystartowało osiem trzyosobowych załóg. Rozegrano sześć biegów. Najlepsza okazała się załoga płynąca na Kaczce. Sternik Jacek Stefanowski i członkowie Jacek Radzik i Marian Woźniak z klubu Posejdon otrzymali z rąk wójta Zdzisława Tersy puchar.
Drugie miejsce w tej klasie zajęła załoga jachtu Biała, w składzie Marek Merena – sternik, Łukasz Szmuc i Dariusz Mastalerz – członkowie. Trzecie miejsce w regatach zajęła załoga jachtu Agatka w składzie: sternik - Michał Lechota, członkowie – Radosław Medyński i Marek Wasilewski.
W klasie „470” wystartowało dziesięć dwuosobowych załóg. Po dwóch dniach zmagań zwycięstwo wywalczyła załoga Majora w składzie Roman Pazdro – sternik i Marek Dudkiewicz – załogant. Drugie miejsce zajęła załoga płynąca na jachcie 431 ATUT. Tworzą ją Maciej Kaczmarek i Robert Ludera. Trzecie miejsce wywalczyła załoga jachtu Majorka w składzie Dominik Mijas i Jakub Kamiński.
Nagrody otrzymali także najmłodsi uczestnicy zawodów startujący w klasie „OPTYMIST”. Zawodnicy w wieku 7 – 12 lat, wystartowali w dwóch grupach. W grupie I zwyciężyły płynące na Mazgaju Marta Gołąb i Maj Ślusarek. Drugie miejsce zajął płynący Marzycielem Kacper Rosiński – Lis, trzecie Bartek Bielewicz płynący na Ważniaku.
W grupie II triumfował Wincenty Grochowicki na łodzi Ciamajda. Drugie miejsce zajął Jacek Paraciej płynący na Lalusiu, trzecie Michał Żebrowski na łodzi o romantycznej nazwie Marzyciel. Warto dodać, że wyścigi w klasie „470” odbyły się w cykl regat Pucharu Południowej Polski. Wyniki zostaną zawodnikom dopisane do rankingu.
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się przed częścią koncertową drugiego dnia szant.[FOTORELACJA]9980[/FOTORELACJA]
Odkrycie na Bałtyku. Największe złoże ropy w Polsce?
Odkrycie tak ogromnych zasobów ropy to przełomowe wydarzenie, które może całkowicie odmienić gospodarkę Polski. Aby skutecznie je wykorzystać, rząd musi opracować kompleksową strategię, obejmującą następujące kroki: Szybka i precyzyjna ocena zasobów Inwestycja w zaawansowane technologie geologiczne i geofizyczne, aby dokładnie oszacować ilość i jakość złóż. Utworzenie specjalistycznych zespołów ekspertów od geologii i inżynierii wydobywczej. Stworzenie ram prawnych i regulacyjnych Ustanowienie jasnych, korzystnych dla inwestorów przepisów dotyczących wydobycia i własności zasobów. Zapewnienie transparentności i przeciwdziałanie korupcji. Współpraca z inwestorami zagranicznymi i krajowymi Przyciągnięcie firm z sektora energetycznego i wydobywczego poprzez oferty partnerstwa publiczno-prywatnego. Tworzenie korzystnych warunków podatkowych i ulg inwestycyjnych. Rozwój infrastruktury Budowa i modernizacja infrastruktury wydobywczej, transportowej i energetycznej, aby obsłużyć nowe złoża. Wykorzystanie nowoczesnych technologii wydobycia, minimalizujących wpływ na środowisko. Zarządzanie zasobami dla długoterminowego rozwoju Utworzenie państwowego holdinga lub agencji zarządzającej zasobami, zapewniającej ich odpowiedzialne i zrównoważone wydobycie. Rezerwowanie części dochodów z surowców na fundusz stabilizacyjny, inwestycje w edukację, technologię i innowacje. Wartości dodane i przemysł przetwórczy Budowa zakładów przetwórczych na miejscu, aby zwiększyć wartość dodaną i tworzyć wysokiej jakości produkty. Rozwój sektora technologicznego i przemysłowego, korzystającego z metali ziem rzadkich i innych zasobów. Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska Implementacja technologii wydobycia przyjaznych środowisku. Monitorowanie i minimalizacja wpływu na ekosystemy. Edukacja i rozwój kompetencji Szkolenie kadry specjalistycznej w dziedzinie geologii, inżynierii i zarządzania zasobami naturalnymi. Promocja innowacji i badań naukowych w sektorze wydobywczym. Podsumowując: Polska może stać się jednym z najważniejszych graczy na globalnym rynku surowców, jeśli zainwestuje w odpowiednią infrastrukturę, legislację i technologie. Kluczem jest odpowiedzialne zarządzanie zasobami, które zapewni długoterminowe korzyści ekonomiczne, społeczne i środowiskowe, zmieniając kraj w potęgę przemysłową i technologiczną.
takie kroki
19:31, 2025-07-22
„Bo mam do kogo wracać” – akcja dla pracowników
Znam jednego pracownika z kghm zgwałcił moją siostre
polak
19:29, 2025-07-22
Nietrzeźwy kierowca groził przechodniom pistoletem
Czytając polubienia w komentarzach czuć straszliwy smród banderowskich onuc.
rabarbar 70
19:08, 2025-07-22
„Bo mam do kogo wracać” – akcja dla pracowników
Do trolla Ss i kilku innych ksywek - jakbyś czubku nie wchodził na to forum to tylko twoja patologiczna rodzina wiedziała, że jesteś de bi lem a tak wiedzą inni.
Nn
18:45, 2025-07-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz